Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 14, 2021

Eighty Nine Trophy VI - turniej 12/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sebastian Szymkowski
7 (7/0) 35 (28/7)
80%
2 Dimitr Bochoienko
6 (5/1) 30 (21/9)
70%
3 Tomasz Bukowski
6 (4/2) 32 (20/12)
63%
3 Tomasz Roszko
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
5 Tomasz Stachera
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
5 Lesław Łukaszewicz
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Grzegorz Kołomajski
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
Show more
9 Piotr Niewczas
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
9 Nikita Rudenko
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
9 Michał Rozmysłowicz
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (1/3) 17 (4/13)
24%
13 Patryk Kurowski
3 (0/3) 14 (2/12)
14%
13 Zbigniew Śliwak
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
13 Paweł Cholewicki
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
17 Damian Tokarski
4 (0/4) 18 (2/16)
11%
Starts Dec 14, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Eighty Nine Trophy VI and Ranking Warszawy 2021/22
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 12
2 Tomasz Bukowski 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 10
3 Nikita Rudenko 4 2 0 2 10 8 2 0 0 0 0.556 8
4 Krzysztof Doroszkiewicz 4 1 0 3 4 13 -9 0 0 0 0.235 6
5 Damian Tokarski 4 0 0 4 2 16 -14 0 0 0 0.111 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Brajan Sawicki 3 2 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 7
2 Tomasz Stachera 3 2 0 1 8 8 0 0 0 0 0.5 7
3 Piotr Niewczas 3 1 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 5
4 Paweł Cholewicki 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 5
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 9
2 Lesław Łukaszewicz 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 7
3 Michał Rozmysłowicz 3 1 0 2 5 10 -5 0 0 0 0.333 5
4 Zbigniew Śliwak 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 3
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 9
2 Tomasz Roszko 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 7
3 Grzegorz Kołomajski 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 5
4 Patryk Kurowski 3 0 0 3 2 12 -10 0 0 0 0.143 3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Damian Tokarski
Tue 19:16 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:28 
3-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 19:45 
4-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:08 
5-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 19:36 
6-C   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 19:08 
7-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Roszko
Tue 20:14 
8-D   
Poland
Grzegorz Kołomajski
Poland
Patryk Kurowski
Tue 19:38 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 22:12 
10-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:03 
11-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:34 
12-B   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:10 
13-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 20:41 
14-C   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:12 
15-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Patryk Kurowski
Tue 19:08 
16-D   
Poland
Tomasz Roszko
Poland
Grzegorz Kołomajski
Tue 20:34 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:21 
18-A   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:04 
19-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:31 
20-B   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Paweł Cholewicki
Tue 21:05 
21-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:12 
22-C   
Poland
Michał Rozmysłowicz
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 21:42 
23-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Grzegorz Kołomajski
Tue 21:09 
24-D   
Poland
Patryk Kurowski
Poland
Tomasz Roszko
Tue 21:24 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:55 
26-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 19:41 

Round 5

Race to 4
27-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 21:40 
28-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Damian Tokarski
Tue 21:44 

Quarter final

Race to 4
29   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 22:09 
30   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Tomasz Roszko
Tue 22:09 
31   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 22:09 
32   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:18 

Semi final

Race to 4
33   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Roszko
Tue 23:01 
34   
Poland
Tomasz Bukowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 22:51 

Final

Race to 4
35   
Poland
Sebastian Szymkowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:41 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants