Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 20, 2021

Eighty Nine Trophy V - turniej 8/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
7 (7/0) 38 (28/10)
74%
2 Lesław Łukaszewicz
7 (5/2) 44 (24/20)
55%
3 Sebastian Szymkowski
5 (4/1) 27 (19/8)
70%
3 Dawid Tonojan
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
5 Tomasz Stachera
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
5 Zbigniew Śliwak
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
5 Filip Mazur
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
9 Piotr Jurusik
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
Show more
9 Brajan Sawicki
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
9 Tomasz Bukowski
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
9 Damian Tokarski
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
13 Leszek Izdebski
3 (0/3) 13 (1/12)
8%
13 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
13 Tomasz Wierzbicki
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
13 Hubert Biczyk
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
17 Piotr Niewczas
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
Starts Jul 20, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Eighty Nine Trophy V
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Lesław Łukaszewicz 4 3 0 1 13 10 3 0 0 0 0.565 3
3 Piotr Jurusik 4 2 0 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 2
4 Tomasz Wierzbicki 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1
5 Piotr Niewczas 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Zbigniew Śliwak 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Tomasz Stachera 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
3 Brajan Sawicki 3 1 0 2 5 9 -4 0 0 0 0.357 1
4 Hubert Biczyk 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Mazur 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Marcin Kubalski 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
3 Tomasz Bukowski 3 1 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 1
4 Leszek Izdebski 3 0 0 3 1 12 -11 0 0 0 0.077 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Dawid Tonojan 3 2 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 2
3 Damian Tokarski 3 1 0 2 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Piotr Jurusik
Tue 19:38 
2-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:08 
3-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 19:08 
4-B   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:08 
5-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Leszek Izdebski
Tue 19:08 
6-C   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:35 
7-D   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Damian Tokarski
Tue 19:08 
8-D   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:10 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:17 
10-A   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Tomasz Wierzbicki
Tue 21:12 
11-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Hubert Biczyk
Tue 20:31 
12-B   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:37 
13-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 20:23 
14-C   
Poland
Leszek Izdebski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 20:06 
15-D   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:21 
16-D   
Poland
Damian Tokarski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:29 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Tomasz Wierzbicki
Tue 20:13 
18-A   
Poland
Piotr Jurusik
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:50 
19-B   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:58 
20-B   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 19:58 
21-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:25 
22-C   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Leszek Izdebski
Tue 21:26 
23-D   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:30 
24-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Damian Tokarski
Tue 19:45 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Tomasz Wierzbicki
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 19:55 
26-A   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 21:59 

Round 5

Race to 4
27-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 20:18 
28-A   
Poland
Tomasz Wierzbicki
Poland
Piotr Jurusik
Tue 22:03 

Quarter final

Race to 4
29   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Marcin Kubalski
Tue 22:32 
30   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Dawid Tonojan
Tue 22:32 
31   
Poland
Filip Mazur
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 22:32 
32   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Tomasz Stachera
Tue 22:32 

Semi final

Race to 4
33   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Dawid Tonojan
Tue 23:01 
34   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 23:09 

Final

Race to 4
35   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 23:48 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants