Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 6, 2021

Eighty Nine Trophy V - turniej 6/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dimitr Bochoienko
6 (6/0) 32 (24/8)
75%
2 Tomasz Stachera
6 (5/1) 33 (22/11)
67%
3 Brajan Sawicki
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
3 Dawid Tonojan
5 (3/2) 27 (17/10)
63%
5 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
5 Piotr Jurusik
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
5 Michał Orzeł
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
5 Łukasz Wojtkowiak
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
9 Sebastian Szymkowski
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
9 Marcin Walczak
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
9 Łukasz Bojanowicz
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
9 Tomasz Bukowski
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 19 (7/12)
37%
13 Paula Aleksandra Baranowska
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
13 Kamil Pietruszewski
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
13 Tomasz Kulczyński
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
Starts Jul 6, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Eighty Nine Trophy V
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Stachera 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Piotr Jurusik 3 2 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 2
3 Marcin Walczak 3 1 0 2 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
4 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
2 Michał Orzeł 3 2 0 1 11 10 1 0 0 0 0.524 2
3 Tomasz Bukowski 3 1 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 1
4 Tomasz Kulczyński 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Brajan Sawicki 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 3
2 Łukasz Wojtkowiak 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 Sebastian Szymkowski 3 1 0 2 10 9 1 0 0 0 0.526 1
4 Kamil Pietruszewski 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Dawid Tonojan 3 2 0 1 11 4 7 0 0 0 0.733 2
3 Łukasz Bojanowicz 3 1 0 2 4 10 -6 0 0 0 0.286 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Marcin Walczak
Tue 19:42 
2-A   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:10 
3-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Tomasz Kulczyński
Tue 19:10 
4-B   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Michał Orzeł
Tue 21:47 
5-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Kamil Pietruszewski
Tue 19:10 
6-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:10 
7-D   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:10 
8-D   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Łukasz Bojanowicz
Tue 21:12 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:18 
10-A   
Poland
Marcin Walczak
Poland
Piotr Jurusik
Tue 20:14 
11-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Michał Orzeł
Tue 20:57 
12-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:03 
13-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 19:48 
14-C   
Poland
Kamil Pietruszewski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:48 
15-D   
Poland
Dawid Tonojan
Poland
Łukasz Bojanowicz
Tue 20:20 
16-D   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:37 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Jurusik
Tue 20:51 
18-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Marcin Walczak
Tue 20:51 
19-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:43 
20-B   
Poland
Michał Orzeł
Poland
Tomasz Kulczyński
Tue 20:12 
21-C   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:30 
22-C   
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Poland
Kamil Pietruszewski
Tue 20:30 
23-D   
Poland
Dawid Tonojan
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:39 
24-D   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:30 

Quarter final

Race to 4
25   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Łukasz Wojtkowiak
Tue 22:18 
26   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Dawid Tonojan
Tue 22:26 
27   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Jurusik
Tue 22:18 
28   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Michał Orzeł
Tue 22:32 

Semi final

Race to 4
29   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Dawid Tonojan
Tue 22:56 
30   
Poland
Brajan Sawicki
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:15 

Final

Race to 4
31   
Poland
Tomasz Stachera
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants