Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 10, 2019

Eighty Nine Trophy II - turniej 15.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sebastian Szymkowski
6 (6/0) 34 (24/10)
71%
2 Nikita Rudenko
6 (5/1) 27 (21/6)
78%
3 Maciej Barcikowski
6 (5/1) 30 (21/9)
70%
3 Roman Wasilewski
6 (5/1) 29 (22/7)
76%
5 Konrad Kowalski
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
5 Tomasz Stachera
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
5 Michał Kozłowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
5 Filip Mazur
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
9 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
Show more
9 Tomek Kielmans
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
9 Paula Aleksandra Baranowska
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
9 Andrzej Guzanowski
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
13 Michał Kopczyński
4 (1/3) 19 (7/12)
37%
13 Piotr Domański
4 (1/3) 18 (6/12)
33%
13 Krzysztof Majkowski
3 (0/3) 19 (7/12)
37%
13 Janusz Stępowski
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
17 Piotr Drozdowski
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
17 Wojciech Perz
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
888 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
888 Wolny Los2
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Dec 10, 2019, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Michał Kozłowski 3 2 0 1 10 8 2 0 0 0 0.556 2
3 Paula Aleksandra Baranowska 3 1 0 2 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Krzysztof Majkowski 3 0 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roman Wasilewski 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Konrad Kowalski 4 3 0 1 12 8 4 0 0 0 0.6 3
3 Marcin Kubalski 4 2 0 2 13 13 0 0 0 0 0.5 2
4 Michał Kopczyński 4 1 0 3 7 12 -5 0 0 0 0.368 1
5 Piotr Drozdowski 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciej Barcikowski 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Filip Mazur 4 3 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 3
3 Andrzej Guzanowski 4 2 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 2
4 Piotr Domański 4 1 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 1
5 Wojciech Perz 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nikita Rudenko 3 3 0 0 12 1 11 0 0 0 0.923 3
2 Tomasz Stachera 3 2 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 2
3 Tomek Kielmans 3 1 0 2 5 9 -4 0 0 0 0.357 1
4 Wolny Los2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Janusz Stępowski 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Michał Kozłowski
Sun 19:42 
2-A   
Wolny Los1
Poland
Krzysztof Majkowski
 
3-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Roman Wasilewski
Sun 19:44 
4-B   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Michał Kopczyński
Sun 19:57 
5-C   
Poland
Wojciech Perz
Poland
Andrzej Guzanowski
Sun 19:58 
6-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Piotr Domański
Sun 19:59 
7-D   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Tomasz Stachera
Sun 20:04 
8-D   
Poland
Tomek Kielmans
Wolny Los2
 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Krzysztof Majkowski
Sun 19:43 
10-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Sun 19:42 
11-B   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Michał Kopczyński
Sun 19:44 
12-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Piotr Drozdowski
Sun 19:45 
13-C   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Piotr Domański
Sun 20:00 
14-C   
Poland
Wojciech Perz
Poland
Maciej Barcikowski
Sun 19:58 
15-D   
Poland
Tomasz Stachera
Wolny Los2
 
16-D   
Poland
Janusz Stępowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 20:03 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Sun 19:43 
18-A   
Poland
Michał Kozłowski
Wolny Los1
 
19-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Piotr Drozdowski
Sun 19:55 
20-B   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Konrad Kowalski
Sun 19:44 
21-C   
Poland
Piotr Domański
Poland
Maciej Barcikowski
Sun 20:00 
22-C   
Poland
Andrzej Guzanowski
Poland
Filip Mazur
Sun 20:04 
23-D   
Wolny Los2
Ukraine
Nikita Rudenko
 
24-D   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Tomek Kielmans
Sun 20:04 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Wolny Los1
 
26-A   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Sebastian Szymkowski
Sun 19:42 
27-B   
Poland
Piotr Drozdowski
Poland
Konrad Kowalski
Sun 19:56 
28-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marcin Kubalski
Sun 19:55 
29-C   
Poland
Maciej Barcikowski
Poland
Filip Mazur
Sun 20:01 
30-C   
Poland
Piotr Domański
Poland
Wojciech Perz
Sun 19:58 
31-D   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Tomek Kielmans
Sun 20:02 
32-D   
Wolny Los2
Poland
Janusz Stępowski
 

Round 5

Race to 4
33-A   
Wolny Los1
Poland
Sebastian Szymkowski
 
34-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Michał Kozłowski
Sun 19:56 
35-B   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Marcin Kubalski
Sun 19:55 
36-B   
Poland
Piotr Drozdowski
Poland
Roman Wasilewski
Sun 19:44 
37-C   
Poland
Filip Mazur
Poland
Wojciech Perz
Sun 20:01 
38-C   
Poland
Maciej Barcikowski
Poland
Andrzej Guzanowski
Sun 20:01 
39-D   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Janusz Stępowski
Sun 20:05 
40-D   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Tomasz Stachera
Sun 20:02 

Quarter final

Race to 4
41   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Filip Mazur
Sun 20:06 
42   
Poland
Roman Wasilewski
Poland
Tomasz Stachera
Sun 20:06 
43   
Poland
Maciej Barcikowski
Poland
Michał Kozłowski
Sun 20:06 
44   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Konrad Kowalski
Sun 20:06 

Semi final

Race to 4
45   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Roman Wasilewski
Sun 20:06 
46   
Poland
Maciej Barcikowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 20:07 

Final

Race to 4
47   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Sun 20:07 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants