Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 30 - October 1, 2023

Concrete open 9 ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Finland Petri Makkonen
6 (6/0) 79 (66/13)
84%
2 Norway Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
7 (5/2) 101 (56/45)
55%
3 Finland Casper Cappe Matikainen
5 (4/1) 90 (49/41)
54%
3 Denmark Daniel Kandi
5 (4/1) 87 (51/36)
59%
5 Sweden Wille Viitanen
Karlskoga Biljardklubb
4 (3/1) 70 (41/29)
59%
5 Sweden Patrik Johansson
Elme Biljardklubb
4 (3/1) 76 (39/37)
51%
5 Sweden Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
4 (2/2) 60 (31/29)
52%
5 Sweden Mikael Wiszniewski
Elme Biljardklubb
3 (2/1) 52 (28/24)
54%
9 Sweden Andreas Sunnerdahl
Falköping BK
4 (2/2) 70 (34/36)
49%
Show more
9 Sweden Felix Karlberg
Falköping BK
3 (1/2) 48 (20/28)
42%
9 Norway Isa Malik
Oslo BK
3 (1/2) 55 (26/29)
47%
9 Sweden Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
2 (1/1) 36 (16/20)
44%
9 Sweden Jonathan Gustavsson
Falköping BK
3 (2/1) 49 (24/25)
49%
9 Sweden David Carlsson Jr
Elme Biljardklubb
4 (2/2) 80 (38/42)
48%
9 Sweden Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 63 (30/33)
48%
9 Sweden Robin Törnqvist
Falköping BK
3 (1/2) 54 (22/32)
41%
17 Poland Paweł Zalewski
Oslo BK
3 (1/2) 57 (29/28)
51%
17 Sweden Mats Nygren
2 (0/2) 37 (15/22)
41%
17 Sweden Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
2 (0/2) 36 (14/22)
39%
17 Sweden Erik Weiselius
Kville Biljard Club
2 (0/2) 35 (13/22)
37%
17 Sweden Richard Persson
Falköping BK
2 (0/2) 36 (14/22)
39%
17 Sweden Linus Wallgren
Falköping BK
2 (0/2) 33 (11/22)
33%
17 Sweden Bo Törnqvist
Falköping BK
3 (1/2) 53 (23/30)
43%
17 Poland Patryk Statkiewicz
Oslo BK
2 (0/2) 38 (16/22)
42%
25 Sweden Jonas Nordmark
Falköping BK
2 (0/2) 36 (14/22)
39%
25 Sweden Marcus Boberg
Skaraborgs BK
2 (0/2) 35 (13/22)
37%
8880 Sweden Daniel Hult
Norrköping Billiards Club
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Sep 30, 2023, 10:00 AM Until Oct 1, 2023 (local time)
Entry deadline Sep 29, 2023, 6:00 PM (local time)
Organizer Fkp biljard
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 11
Handicap With handicap
More info
Hcp 0-6! 1000 kr startavgift.
Hallen får 25% 25 000 garanterat i första pris!!
9 på prick, 2 i nedersta raden.
Prisfördelning utöver 25 k i första beror på antsl deltagare samt hur stor spelarauktion en blir!
Winnerbreak lägst hcp börjar
Hcp sätter jag en dag innan, och det går jag utefter fargo och annat!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
Sweden
Felix Karlberg
Walk Over
 
2   
Walk Over
Walk Over
 
3   
Sweden
Jonathan Gustavsson
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Mats Nygren
 
5   
Sweden
Patrik Johansson
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Paweł Zalewski
 
7   
Sweden
Jonas Nordmark
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Bo Törnqvist
 
9   
Sweden
Anders Edvardsson
Walk Over
 
10   
Walk Over
Walk Over
 
11   
Finland
Casper Cappe Matikainen
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Erik Weiselius
 
13   
Sweden
Linus Wallgren
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Wille Viitanen
 
15   
Walk Over
Walk Over
 
16   
Walk Over
Norway
Isa Malik
 
17   
Sweden
Mikael Wiszniewski
Walk Over
 
18   
Walk Over
Walk Over
 
19   
Sweden
David Carlsson Jr
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Patryk Statkiewicz
 
21   
Sweden
Daniel Hult
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Robin Törnqvist
 
23   
Sweden
Marcus Chamat
Walk Over
 
24   
Walk Over
Denmark
Daniel Kandi
 
25   
Finland
Petri Makkonen
Walk Over
 
26   
Walk Over
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
27   
Sweden
Walter Laikre
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Marcus Boberg
 
29   
Sweden
Andreas Wester
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Richard Persson
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 

Winner round 1

Race to 11
33   
Sweden
Felix Karlberg
Walk Over
 
34   
Sweden
Jonathan Gustavsson
Sweden
Mats Nygren
Sat 10:07  Table 1
35   
Sweden
Patrik Johansson
Poland
Paweł Zalewski
Sat 10:07  Table 2
36   
Sweden
Jonas Nordmark
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 10:07  Table 3
37   
Sweden
Anders Edvardsson
Walk Over
 
38   
Finland
Casper Cappe Matikainen
Sweden
Erik Weiselius
Sat 10:07  Table 4
39   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
Wille Viitanen
Sat 10:07  Table 5
40   
Walk Over
Norway
Isa Malik
 
41   
Sweden
Mikael Wiszniewski
Walk Over
 
42   
Sweden
David Carlsson Jr
Poland
Patryk Statkiewicz
Sat 10:07  Table 6
43   
Sweden
Daniel Hult
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 10:32 
44   
Sweden
Marcus Chamat
Denmark
Daniel Kandi
Sat 11:13  Table 8
45   
Finland
Petri Makkonen
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 10:08  Table 8
46   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Marcus Boberg
Sat 10:12  Table 7
47   
Sweden
Andreas Wester
Sweden
Richard Persson
Sat 11:08  Table 5
48   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 

Loser round 1

Race to 11
49   
Walk Over
Walk Over
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 11
65   
Walk Over
Walk Over
 
66   
Walk Over
Sweden
Richard Persson
 
67   
Walk Over
Sweden
Marcus Boberg
 
68   
Walk Over
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
69   
Walk Over
Sweden
Marcus Chamat
 
70   
Walk Over
Sweden
Daniel Hult
 
71   
Walk Over
Poland
Patryk Statkiewicz
 
72   
Walk Over
Walk Over
 
73   
Walk Over
Walk Over
 
74   
Walk Over
Sweden
Linus Wallgren
 
75   
Walk Over
Sweden
Erik Weiselius
 
76   
Walk Over
Walk Over
 
77   
Walk Over
Sweden
Jonas Nordmark
 
78   
Walk Over
Poland
Paweł Zalewski
 
79   
Walk Over
Sweden
Mats Nygren
 
80   
Walk Over
Walk Over
 

Winners qualification

Race to 11
81   
Sweden
Felix Karlberg
Sweden
Jonathan Gustavsson
Sat 11:20  Table 1
82   
Sweden
Patrik Johansson
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 11:27  Table 2
83   
Sweden
Anders Edvardsson
Finland
Casper Cappe Matikainen
Sat 12:32  Table 4
84   
Sweden
Wille Viitanen
Norway
Isa Malik
Sat 11:26  Table 3
85   
Sweden
Mikael Wiszniewski
Sweden
David Carlsson Jr
Sat 12:03  Table 5
86   
Sweden
Robin Törnqvist
Denmark
Daniel Kandi
Sat 13:08  Table 8
87   
Finland
Petri Makkonen
Sweden
Walter Laikre
Sat 11:28  Table 7
88   
Sweden
Andreas Wester
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 12:04  Table 6

Loser round 3

Race to 11
89   
Walk Over
Sweden
Richard Persson
 
90   
Sweden
Marcus Boberg
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 12:52  Table 1
91   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Daniel Hult
  Table 2
92   
Poland
Patryk Statkiewicz
Walk Over
 
93   
Walk Over
Sweden
Linus Wallgren
 
94   
Sweden
Erik Weiselius
Walk Over
 
95   
Sweden
Jonas Nordmark
Poland
Paweł Zalewski
Sat 12:53  Table 3
96   
Sweden
Mats Nygren
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 11
97   
Sweden
Richard Persson
Norway
Isa Malik
Sat 13:17  Table 2
98   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 15:00  Table 3
99   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 13:47  Table 3
100   
Poland
Patryk Statkiewicz
Sweden
Felix Karlberg
Sat 13:37  Table 5
101   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
Andreas Wester
Sat 13:45  Table 6
102   
Sweden
Erik Weiselius
Sweden
Walter Laikre
Sat 13:19  Table 7
103   
Poland
Paweł Zalewski
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 14:58  Table 4
104   
Sweden
Mats Nygren
Sweden
David Carlsson Jr
Sat 13:50  Table 1

Last sixteen

Race to 11
105   
Sweden
Jonathan Gustavsson
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 16:36  Table 1
106   
Sweden
Patrik Johansson
Norway
Isa Malik
Sat 16:36  Table 2
107   
Finland
Casper Cappe Matikainen
Sweden
Andreas Wester
Sat 16:36  Table 3
108   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Walter Laikre
Sat 16:36  Table 5
109   
Sweden
Mikael Wiszniewski
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 16:36  Table 6
110   
Denmark
Daniel Kandi
Sweden
David Carlsson Jr
Sat 16:36  Table 7
111   
Finland
Petri Makkonen
Sweden
Felix Karlberg
Sat 16:36  Table 4
112   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Marcus Chamat
Sat 16:37  Table 8

Quarter final

Race to 11
113   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Patrik Johansson
Sun 10:00  Table 1
114   
Finland
Casper Cappe Matikainen
Sweden
Wille Viitanen
Sun 10:00  Table 2
115   
Sweden
Mikael Wiszniewski
Denmark
Daniel Kandi
Sun 10:00  Table 4
116   
Finland
Petri Makkonen
Sweden
Marcus Chamat
Sun 10:00  Table 3

Semi final

Race to 11
117   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Finland
Casper Cappe Matikainen
Sun 11:57  Table 3
118   
Denmark
Daniel Kandi
Finland
Petri Makkonen
Sun 11:57  Table 4

Final

Race to 11
119   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Finland
Petri Makkonen
Sun 14:00  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants