Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 8 - October 9, 2022

Balkan Billiard association 9Ball Open Tournament Organized by Billiard Center Thessaloniki

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Georgi Georgiev
9 (8/1) 95 (68/27)
72%
2 Dimitris Strevinas
8 (7/1) 101 (60/41)
59%
3 Νικος Τσελιος
6 (5/1) 64 (41/23)
64%
3 Dejan power shot Stankovic
6 (5/1) 77 (44/33)
57%
5 Tale Samardjioski
6 (4/2) 66 (33/33)
50%
5 χρηστος κουσιορης
6 (5/1) 66 (43/23)
65%
5 Klinton Osmani
6 (4/2) 63 (34/29)
54%
5 Orestis Psomopoulos
5 (4/1) 58 (36/22)
62%
9 Antonis Kakaris
5 (4/1) 55 (36/19)
65%
Show more
9 Goran Gjurcinovski
5 (3/2) 53 (29/24)
55%
9 Bedri Sijarina
5 (4/1) 53 (32/21)
60%
9 Vencislav Dimitrov
5 (4/1) 52 (28/24)
54%
9 Labinot Markaj
5 (4/1) 49 (30/19)
61%
9 Ioannis Sgouros
6 (4/2) 66 (39/27)
59%
9 Christos Davetas
Hall of Fame
6 (4/2) 66 (37/29)
56%
9 Spasian Spasov
6 (4/2) 63 (35/28)
56%
17 George Kampourlidis
4 (3/1) 36 (27/9)
75%
17 Christos Tsekos
4 (3/1) 43 (26/17)
60%
17 Dejan Sipkovski
Gran Klub
3 (2/1) 31 (20/11)
65%
17 Apostolis Katsoulas
4 (3/1) 43 (24/19)
56%
17 Manos Menioudakis
3 (2/1) 36 (18/18)
50%
17 Makis Kosmas Chatoutsidis
3 (2/1) 31 (16/15)
52%
17 Radoslav Milkov
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
17 Valon Gashi
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
17 Giannis Dimitrakis
4 (3/1) 42 (25/17)
60%
17 Άγγελος Ασωνίτης
4 (2/2) 40 (16/24)
40%
17 Vaggelis Kittas
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
17 Babis Kalantzis
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
17 Amar Gjyshinca
5 (3/2) 45 (28/17)
62%
17 Martin Savov
4 (3/1) 39 (21/18)
54%
17 sak karatheodwrou
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
17 Kalin Varbanov
5 (3/2) 51 (25/26)
49%
33 Kire Zajkoski
2 (1/1) 23 (13/10)
57%
33 Nektarios Tokis
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
33 Christos Zisis
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
33 George Eftaxias
3 (2/1) 31 (20/11)
65%
33 Sakis Lainas
Billiard Center Thessaloniki
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
33 Alexandros Manousis
4 (2/2) 47 (25/22)
53%
33 Δημήτρης Θέος
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
33 Thodoris Taraktsoglou
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
33 Ζήνος Αναγνώστου
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
33 George Termentzis
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
33 KONSTANTINOS CHATZIMITROU
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
33 Nikos Kitsoukakis
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
33 Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
33 Κωνσταντίνος Δουλακάκης
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
33 Spiros Fourkas
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
33 Grigoris Tsirgiannidis
2 (1/1) 22 (10/12)
45%
33 Petar Tsanev
2 (1/1) 21 (8/13)
38%
33 Daniel Todorov
2 (1/1) 24 (13/11)
54%
33 John Lisgaras
2 (1/1) 21 (10/11)
48%
33 Modestos Paraskevas
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
33 panos atmatzogloy
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
33 Sashko Dimitrov
3 (2/1) 28 (19/9)
68%
33 Vaggelis Topalidis
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
33 Christos Mpoutikos
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
33 Νίκος Τσερκέζης
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
33 Labros Exarhos
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
33 De LuTa
3 (2/1) 35 (19/16)
54%
33 David Penkόv
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
33 John Rigas
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
33 Κωνσταντίνος Καραθάνος
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
33 Дилиян Тиклев
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
33 Yoan Salambashev
2 (1/1) 23 (10/13)
43%
65 Nikolaos Klazidis
2 (0/2) 24 (11/13)
46%
65 Odyseas Kokavidis
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
65 Darko Aceski
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
65 Κωνσταντίνος Αλεξίου
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
65 Babis Keivanidis
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
65 Konstantin Grigorov
2 (0/2) 14 (1/13)
7%
65 Vasil Sandakciev
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
65 Reshat Dedia
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
65 Alain Miniou (FFB)
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
65 Elias Symforidis
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
65 Andreas Alexandridis
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
65 Κώστας Ηλίας
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
65 Ivan Tsanev
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
65 Anne Sophie Donnard
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
65 Andrej Gjurchinovski
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
65 Spiros Madousis "Pulse"
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
65 Don Hajra
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
65 Θοδωρής Ντέκας
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
65 Spyros Konstantaras
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
65 Vasilis Deliakidis
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
65 Giwrgos Smylanakhs
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
65 Maik Xaila
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
65 Thomas Tziovanis
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
65 Γιωργος Ευμοιριδης
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
65 Dinko Kotsev
2 (0/2) 17 (4/13)
24%
65 Lakis Giannopoulos
2 (0/2) 13 (0/13)
0%
65 Ariol Maze
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
65 Jelqzko Bahchevanov
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
97 Michailidis Georgios
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
97 ALEXIS SOUVLAKIS
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
97 Riza Sele
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
8880 Kyriakos Papadopoulos
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Veton Dyla
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Milcho Makendjiev
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Theodore Bitsaxakis
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Merlin Michael
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
8880 Yiannis Karayiannis
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Oct 8, 2022, 7:00 AM (local time)
Starts Oct 8, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (101 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode EPBF B
Organizer Billiard Center Thessaloniki
Contact Thanos Pantazis (thanospada@gmail.com, 6978103241)
More info
9ball Tournament
- Format: Double Knock Out Elimination - Race to 7
Single Knock Out Elimination last 32 - Race to 9.
- Break rule: 3point break rule, alternate break.
- Dress code: EPBF B.
- Entry fees: 30euro seniors, 15euro juniors(U16) % women.
- Prizes: 75% of the funds are for the prizes, 25% go to youth camps organized by BBA.
- Contact person: Pantazis Thanos tel. +306978103241 email: thanospada@gmail.com

Balkan Billiard Association 9Ball Open Tournament Organized by Billiard Center Thessaloniki

Το τουρνουά θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα της Balkan Billiard Association στις ημέρες 8,9/10/2022.

Την διοργάνωση θα την αναλάβει ο επίσημος διαιτητής της BBA αναγνωρισμένος από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία, Balas Alexandru.

Την Παρασκευή 7/10/22 στις 21.00 θα γίνει η συνάντηση των παικτών και η κλήρωση.
Το Σάββατο 8/10/22 στις 9.30 θα γίνει η τελετή έναρξης των αγώνων και στη συνέχεια στις 10.00 θα ξεκινήσουν οι αγώνες, όλοι οι συμμετέχοντες έχουν την υποχρέωση να βρίσκονται στην τελετή έναρξης καθώς επίσης να βρίσκονται στον χώρο τουλάχιστον 30΄ λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα τους.

Το τουρνουά θα έχει όριο τις 96 συμμετοχές με double KO ως τους τελευταίους 32 όπου θα γίνει single ΚΟ, η απόσταση στην πρώτη φάση θα είναι στα 7 νικηφόρα παιχνίδια και στην τελική φάση θα είναι στα 9.

Καθ’ όλη την διάρκεια του τουρνουά θα είναι υποχρεωτική η ενδυμασία τύπου EPBF B η οποία αποτελείται από μπλουζάκι τύπου polo με γιακά, υφασμάτινο παντελόνι οποιουδήποτε χρώματος, παπούτσια όχι αθλητικά(αν θα είναι αθλητικά θα πρέπει υποχρεωτικά να είναι μαύρου χρώματος εξολοκλήρου).

Οι συμμετοχές για το τουρνουά είναι 30€ για όλους εκτός από τις γυναίκες και τους κάτω των 18 ετών που πληρώνουν 15€.
Το 25% των συμμετοχών θα πάει στην BBA για τις ακαδημίες και το 75% στα έπαθλα του τουρνουά.

The event will take place in Billiard Center Thessaloniki under the auspices of the Balkan Billiard Association on the days 08-09.10.2022.

The tournament will be officiated by the official EPBF and BBA referee, Balas Alexandru.

Players meeting and draw: Friday 07.10.2022 at 21:00, Opening ceremony: Saturday 08.10.2022 at 09:30, Matches start: Saturday 08.10.2022 at 10:00. All participants have the obligation to attend the opening ceremony and also to be at the venue at least 30 minutes before the start of their match during the whole tournament.

The tournament will be limited to 96 players with 32 on single elimination stage. Double elimination: race to 7, Single elimination race to 9.

Dress code: EPBF B throughout the tournament (Polo shirt with a collar, fabric pants of any color, non-athletic shoes, if they are athletic they must be all black in color)

Entry fee 30€ for men above 18 years old. Entry fee 15€ for ladies and everyone under 18 years old. 75% of entry fees goes to prizes, 25% of entry fees goes to BBA youth academy.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
North Macedonia
Tale Samardjioski
Walk Over
 
2   
Babis Kalantzis
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Sat 10:39 
3   
Greece
ALEXIS SOUVLAKIS
Greece
Christos Davetas
Sat 14:24 
4   
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Greece
Antonis Konstantinos Kakaris
Sat 10:56 
5   
Greece
John Rigas
Walk Over
 
6   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Greece
Christos Zisis
Sat 10:56 
7   
Greece
Vasilis Deliakidis
Greece
George Kampourlidis
Sat 13:19 
8   
Walk Over
Greece
Christos Mpoutikos
 
9   
Greece
Δημήτρης Θέος
Walk Over
 
10   
Greece
Odyseas Kokavidis
Greece
Christos Tsekos
Sat 10:50 
11   
Maik Xaila
Greece
Vaggelis Kittas
Sat 12:21 
12   
Walk Over
Chile
Orestis Psomopoulos
 
13   
Greece
Άγγελος Ασωνίτης
Walk Over
 
14   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Spyros Konstantaras
Sat 09:57 
15   
Greece
Spiros Fourkas
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sat 11:01 
16   
Walk Over
Bulgaria
Yoan Salambashev
 
17   
Greece
panos atmatzogloy
Walk Over
 
18   
Greece
Κωνσταντίνος Καραθάνος
χρηστος κουσιορης
Sat 09:57 
19   
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Greece
Merlin Michael
Sat 12:00 
20   
Greece
Vaggelis Topalidis
Kosovo
Veton Dyla
Sat 11:00 
21   
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Walk Over
 
22   
Bulgaria
Vencislav Dimitrov
Greece
Nektarios Tokis
Sat 09:57 
23   
Greece
Andreas Alexandridis
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sat 11:01 
24   
Walk Over
Kosovo
Valon Gashi
 
25   
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Walk Over
 
26   
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Bulgaria
Milcho Makendjiev
Sat 12:00 
27   
Philippines
Apostolis Katsoulas
Θοδωρής Ντέκας
Sat 12:22 
28   
Walk Over
Bulgaria
David Penkόv
 
29   
Bulgaria
Martin Savov
Greece
Michailidis Georgios
Sat 12:21 
30   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 11:54 
31   
Greece
Ζήνος Αναγνώστου
Bulgaria
Dinko Kotsev
Sat 12:21 
32   
Walk Over
North Macedonia
Kire Zajkoski
 
33   
Albania
Klinton Osmani
Walk Over
 
34   
Greece
Lakis Giannopoulos
Greece
Modestos Paraskevas
Sat 12:22 
35   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
France
Alain Miniou (FFB)
Sat 09:57 
36   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 09:57 
37   
Bulgaria
Petar Tsanev
Walk Over
 
38   
Greece
Alexandros Manousis
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Sat 13:21 
39   
France
Anne Sophie Donnard
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Sat 09:57 
40   
Walk Over
Bulgaria
Radoslav Milkov
 
41   
Greece
George Termentzis
Walk Over
 
42   
Kosovo
Reshat Dedia
Greece
Giannis Dimitrakis
Sat 13:37 
43   
Giwrgos Smylanakhs
Greece
Thomas Tziovanis
Sat 12:35 
44   
Walk Over
Greece
Νικος Τσελιος
 
45   
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Walk Over
 
46   
Greece
George Eftaxias
Greece
Κώστας Ηλίας
Sat 11:09 
47   
Greece
Nikolaos Klazidis
Greece
Νίκος Τσερκέζης
Sat 12:23 
48   
Walk Over
Greece
Kyriakos Papadopoulos
 
49   
Greece
Spiros Madousis "Pulse"
Walk Over
 
50   
Bulgaria
Ivan Tsanev
Philippines
De LuTa
Sat 09:57 
51   
Bulgaria
Spasian Spasov
North Macedonia
Darko Aceski
Sat 13:27 
52   
Walk Over
Greece
Grigoris Tsirgiannidis
 
53   
Greece
Sakis Lainas
Walk Over
 
54   
Yiannis Karayiannis
Greece
Manos Menioudakis
Sat 13:00 
55   
Greece
Elias Symforidis
Greece
sak karatheodwrou
Sat 10:57 
56   
Walk Over
Greece
Nikos Kitsoukakis
 
57   
Greece
John Lisgaras
Walk Over
 
58   
Greece
Κωνσταντίνος Αλεξίου
Ioannis Sgouros
Sat 13:48 
59   
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Albania
Ariol Maze
Sat 09:58 
60   
Walk Over
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
 
61   
Greece
Theodore Bitsaxakis
Greece
Babis Keivanidis
Sat 14:00 
62   
Greece
Labros Exarhos
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Sat 13:43 
63   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Kosovo
Don Hajra
Sat 13:52 
64   
Walk Over
Bulgaria
Daniel Todorov
 

Winners qualification

Race to 7
65   
North Macedonia
Tale Samardjioski
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Sat 13:57 
66   
Greece
Christos Davetas
Greece
Antonis Konstantinos Kakaris
Sat 16:13 
67   
Greece
John Rigas
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Sat 14:20 
68   
Greece
George Kampourlidis
Greece
Christos Mpoutikos
Sat 14:32 
69   
Greece
Δημήτρης Θέος
Greece
Christos Tsekos
Sat 15:12 
70   
Greece
Vaggelis Kittas
Chile
Orestis Psomopoulos
Sat 15:01 
71   
Greece
Άγγελος Ασωνίτης
Kosovo
Labinot Markaj
Sat 14:51 
72   
Greece
Spiros Fourkas
Bulgaria
Yoan Salambashev
Sat 15:05 
73   
Greece
panos atmatzogloy
χρηστος κουσιορης
Sat 14:39 
74   
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Greece
Vaggelis Topalidis
Sat 15:18 
75   
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Bulgaria
Vencislav Dimitrov
Sat 15:23 
76   
Bulgaria
Kalin Varbanov
Kosovo
Valon Gashi
Sat 16:32 
77   
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Sat 15:36 
78   
Philippines
Apostolis Katsoulas
Bulgaria
David Penkόv
Sat 15:35 
79   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 16:48 
80   
Greece
Ζήνος Αναγνώστου
North Macedonia
Kire Zajkoski
Sat 16:56 
81   
Albania
Klinton Osmani
Greece
Modestos Paraskevas
Sat 17:27 
82   
France
Alain Miniou (FFB)
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 17:30 
83   
Bulgaria
Petar Tsanev
Greece
Alexandros Manousis
Sat 17:39 
84   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
Bulgaria
Radoslav Milkov
Sat 17:39 
85   
Greece
George Termentzis
Greece
Giannis Dimitrakis
Sat 15:41 
86   
Giwrgos Smylanakhs
Greece
Νικος Τσελιος
Sat 16:54 
87   
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Greece
George Eftaxias
Sat 18:00 
88   
Greece
Νίκος Τσερκέζης
Greece
Kyriakos Papadopoulos
Sat 18:00 
89   
Greece
Spiros Madousis "Pulse"
Philippines
De LuTa
Sat 18:04 
90   
Bulgaria
Spasian Spasov
Greece
Grigoris Tsirgiannidis
Sat 18:23 
91   
Greece
Sakis Lainas
Greece
Manos Menioudakis
Sat 18:25 
92   
Greece
sak karatheodwrou
Greece
Nikos Kitsoukakis
Sat 18:26 
93   
Greece
John Lisgaras
Ioannis Sgouros
Sat 18:27 
94   
Albania
Ariol Maze
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
Sat 18:58 
95   
Greece
Babis Keivanidis
Greece
Labros Exarhos
Sat 19:02 
96   
Kosovo
Don Hajra
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 19:07 

Loser round 1

Race to 6
97   
Walk Over
Babis Kalantzis
 
98   
Greece
ALEXIS SOUVLAKIS
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Sat 16:34 
99   
Walk Over
Greece
Christos Zisis
 
100   
Greece
Vasilis Deliakidis
Walk Over
 
101   
Walk Over
Greece
Odyseas Kokavidis
 
102   
Maik Xaila
Walk Over
 
103   
Walk Over
Greece
Spyros Konstantaras
 
104   
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Walk Over
 
105   
Walk Over
Greece
Κωνσταντίνος Καραθάνος
 
106   
Walk Over
Walk Over
Sat 16:00 
107   
Walk Over
Greece
Nektarios Tokis
 
108   
Greece
Andreas Alexandridis
Walk Over
 
109   
Walk Over
Walk Over
 
110   
Θοδωρής Ντέκας
Walk Over
 
111   
Greece
Michailidis Georgios
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sat 16:35 
112   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Walk Over
 
113   
Walk Over
Greece
Lakis Giannopoulos
 
114   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Kosovo
Riza Sele
Sat 16:36 
115   
Walk Over
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
 
116   
France
Anne Sophie Donnard
Walk Over
 
117   
Walk Over
Kosovo
Reshat Dedia
 
118   
Greece
Thomas Tziovanis
Walk Over
 
119   
Walk Over
Greece
Κώστας Ηλίας
 
120   
Greece
Nikolaos Klazidis
Walk Over
 
121   
Walk Over
Bulgaria
Ivan Tsanev
 
122   
North Macedonia
Darko Aceski
Walk Over
 
123   
Walk Over
Walk Over
 
124   
Greece
Elias Symforidis
Walk Over
 
125   
Walk Over
Greece
Κωνσταντίνος Αλεξίου
 
126   
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Walk Over
 
127   
Walk Over
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Sat 16:00 
128   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
129   
Babis Kalantzis
Kosovo
Don Hajra
Sat 20:35 
130   
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Greece
Babis Keivanidis
Sat 20:23 
131   
Greece
Christos Zisis
Albania
Ariol Maze
Sat 20:19 
132   
Greece
Vasilis Deliakidis
Ioannis Sgouros
Sat 19:46 
133   
Greece
Odyseas Kokavidis
Greece
sak karatheodwrou
Sat 19:00 
134   
Maik Xaila
Greece
Sakis Lainas
Sat 19:45 
135   
Greece
Spyros Konstantaras
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 19:44 
136   
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Greece
Spiros Madousis "Pulse"
Sat 19:33 
137   
Greece
Κωνσταντίνος Καραθάνος
Walk Over
Sat 20:00 
138   
Walk Over
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Sat 20:00 
139   
Greece
Nektarios Tokis
Giwrgos Smylanakhs
Sat 20:25 
140   
Greece
Andreas Alexandridis
Greece
George Termentzis
Sat 19:23 
141   
Walk Over
Bulgaria
Radoslav Milkov
Sat 20:00 
142   
Θοδωρής Ντέκας
Greece
Alexandros Manousis
Sat 20:43 
143   
Kosovo
Amar Gjyshinca
France
Alain Miniou (FFB)
Sat 20:47 
144   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Albania
Klinton Osmani
Sat 20:53 
145   
Greece
Lakis Giannopoulos
Greece
Ζήνος Αναγνώστου
Sat 21:00 
146   
North Macedonia
Andrej Gjurchinovski
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sat 21:23 
147   
Bulgaria
Jelqzko Bahchevanov
Bulgaria
David Penkόv
Sat 21:25 
148   
France
Anne Sophie Donnard
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Sat 21:29 
149   
Kosovo
Reshat Dedia
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sat 21:32 
150   
Greece
Thomas Tziovanis
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Sat 21:37 
151   
Greece
Κώστας Ηλίας
Greece
Vaggelis Topalidis
Sat 21:49 
152   
Greece
Nikolaos Klazidis
Greece
panos atmatzogloy
Sat 21:57 
153   
Bulgaria
Ivan Tsanev
Greece
Spiros Fourkas
Sat 22:01 
154   
North Macedonia
Darko Aceski
Greece
Άγγελος Ασωνίτης
Sat 22:37 
155   
Walk Over
Greece
Vaggelis Kittas
Sat 22:00 
156   
Greece
Elias Symforidis
Greece
Δημήτρης Θέος
Sat 22:03 
157   
Greece
Κωνσταντίνος Αλεξίου
Greece
Christos Mpoutikos
Sat 22:12 
158   
Greece
Γιωργος Ευμοιριδης
Greece
John Rigas
Sat 22:48 
159   
Bulgaria
Konstantin Grigorov
Greece
Christos Davetas
Sat 23:04 
160   
Bulgaria
Vasil Sandakciev
North Macedonia
Tale Samardjioski
Sat 23:06 

Last sixtyfour

Race to 7
161   
Greece
Thodoris Taraktsoglou
Babis Kalantzis
Sun 09:55 
162   
Greece
Antonis Konstantinos Kakaris
Greece
Δημήτρης Θέος
Sun 13:02 
163   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Greece
Spiros Fourkas
Sun 09:55 
164   
Greece
George Kampourlidis
Greece
Κωνσταντίνος Δουλακάκης
Sun 10:00 
165   
Greece
Christos Tsekos
Greece
Christos Mpoutikos
Sun 10:00 
166   
Chile
Orestis Psomopoulos
Greece
Κωνσταντίνος Καραθάνος
Sun 09:59 
167   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Μοσχοβίδης Χριστόδουλος
Sun 09:59 
168   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Greece
Vaggelis Kittas
Sun 09:59 
169   
χρηστος κουσιορης
Greece
John Rigas
Sun 11:07 
170   
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Bulgaria
David Penkόv
Sun 11:31 
171   
Bulgaria
Vencislav Dimitrov
Greece
Christos Zisis
Sun 10:36 
172   
Kosovo
Valon Gashi
Greece
George Termentzis
Sun 10:52 
173   
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Bulgaria
Diliyan Tiklev
Sun 10:46 
174   
Philippines
Apostolis Katsoulas
Greece
Alexandros Manousis
Sun 10:59 
175   
Bulgaria
Martin Savov
Greece
Vaggelis Topalidis
Sun 11:04 
176   
North Macedonia
Kire Zajkoski
Ioannis Sgouros
Sun 10:36 
177   
Greece
Modestos Paraskevas
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 12:15 
178   
Kosovo
Bedri Sijarina
Greece
KONSTANTINOS CHATZIMITROU
Sun 12:18 
179   
Bulgaria
Petar Tsanev
Greece
sak karatheodwrou
Sun 12:09 
180   
Bulgaria
Sashko Dimitrov
North Macedonia
Tale Samardjioski
Sun 12:20 
181   
Greece
Giannis Dimitrakis
Greece
Sakis Lainas
Sun 12:02 
182   
Greece
Νικος Τσελιος
Greece
Ζήνος Αναγνώστου
Sun 11:19 
183   
Greece
George Eftaxias
Bulgaria
Radoslav Milkov
Sun 12:45 
184   
Greece
Νίκος Τσερκέζης
Greece
Christos Davetas
Sun 12:53 
185   
Philippines
De LuTa
Bulgaria
Kalin Varbanov
Sun 13:28 
186   
Greece
Grigoris Tsirgiannidis
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 13:34 
187   
Greece
Manos Menioudakis
Greece
Nektarios Tokis
Sun 13:38 
188   
Greece
Nikos Kitsoukakis
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 13:50 
189   
Greece
John Lisgaras
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Sun 09:56 
190   
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
Greece
panos atmatzogloy
Sun 13:48 
191   
Greece
Labros Exarhos
Albania
Klinton Osmani
Sun 14:12 
192   
Bulgaria
Daniel Todorov
Greece
Άγγελος Ασωνίτης
Sun 13:45 

Last thirtytwo

Race to 7
193   
Babis Kalantzis
Greece
Antonis Konstantinos Kakaris
Sun 14:38 
194   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Greece
George Kampourlidis
Sun 15:14 
195   
Greece
Christos Tsekos
Chile
Orestis Psomopoulos
Sun 14:31 
196   
Kosovo
Labinot Markaj
Greece
Vaggelis Kittas
Sun 15:10 
197   
χρηστος κουσιορης
North Macedonia
Dejan Sipkovski
Sun 15:10 
198   
Bulgaria
Vencislav Dimitrov
Kosovo
Valon Gashi
Sun 15:16 
199   
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Philippines
Apostolis Katsoulas
Sun 15:18 
200   
Bulgaria
Martin Savov
Ioannis Sgouros
Sun 15:34 
201   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 15:38 
202   
Greece
sak karatheodwrou
North Macedonia
Tale Samardjioski
Sun 16:00 
203   
Greece
Giannis Dimitrakis
Greece
Νικος Τσελιος
Sun 16:17 
204   
Bulgaria
Radoslav Milkov
Greece
Christos Davetas
Sun 16:21 
205   
Bulgaria
Kalin Varbanov
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 16:33 
206   
Greece
Manos Menioudakis
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 16:48 
207   
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Greece
Makis Kosmas Chatoutsidis
Sun 16:37 
208   
Albania
Klinton Osmani
Greece
Άγγελος Ασωνίτης
Sun 16:55 

Last sixteen

Race to 9
209   
Greece
Antonis Konstantinos Kakaris
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Sun 18:29 
210   
Chile
Orestis Psomopoulos
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 18:29 
211   
χρηστος κουσιορης
Bulgaria
Vencislav Dimitrov
Sun 18:29 
212   
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Ioannis Sgouros
Sun 18:29 
213   
Kosovo
Bedri Sijarina
North Macedonia
Tale Samardjioski
Sun 18:29 
214   
Greece
Νικος Τσελιος
Greece
Christos Davetas
Sun 18:29 
215   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Spasian Spasov
Sun 18:29 
216   
North Macedonia
Goran Gjurcinovski
Albania
Klinton Osmani
Sun 18:29 

Quarter final

Race to 9
217   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Chile
Orestis Psomopoulos
Sun 20:38 
218   
χρηστος κουσιορης
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Sun 20:38 
219   
North Macedonia
Tale Samardjioski
Greece
Νικος Τσελιος
Sun 20:38 
220   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Albania
Klinton Osmani
Sun 20:38 

Semi final

Race to 9
221   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Serbia
Dejan power shot Stankovic
Sun 22:17 
222   
Greece
Νικος Τσελιος
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 22:17 

Final

Race to 10
223   
Chinese Taipei
Dimitris Strevinas
Bulgaria
Georgi Georgiev
Sun 23:52 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants