Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2020

BV Schierstein Series

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Zoher Jawish
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
2 Thomas Kirsch
6 (5/1) 44 (28/16)
64%
3 David Vu
5 (4/1) 34 (21/13)
62%
3 Christian Roller
7 (5/2) 46 (27/19)
59%
5 Emin Habibov
4 (3/1) 25 (17/8)
68%
5 Ahmet Hasbal
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
5 David Martic
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
5 Yang Zhang
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
9 Leon Baumfalk
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
Show more
9 Markus Bal
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
9 Eni Topulli
5 (3/2) 26 (17/9)
65%
9 Mala Malla
5 (3/2) 34 (20/14)
59%
13 Zlatibor Micic
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
13 Zoran Mujkic
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
13 Martin Harm
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
13 Svetozar Perisin
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
17 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Sandra Thomas
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Noriko Tanaka
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
17 Engin Kesen
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
17 Yusuke Tanaka
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
17 Tamara Schmidt
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Heiko Baumfalk
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Marko Nikolis
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
25 Dietmar Banyay
1 (0/1) 7 (2/5)
29%
25 Dennis Steinmetz
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
25 Denise Steinmetz
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
25 Hans-Jürgen Eigler
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Markus Schöniger
1 (0/1) 4 (0/4)
0%
25 Joachim Storch
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 VENIAMINS TERENTJEVS
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
25 Carsten Christ
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
Starts Mar 6, 2020, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Sascha Haas (saschahaas41@gmail.com)
More info
BV Schierstein Series 2019/2020

Jeweils Freitags ab 20 Uhr
Bis 16 Teilnehmern Gruppenmodus
Ab 16 Teilnehmern Doppel K.O
Viertelfinale Einfach K.O
10 Ball auf 4 GW
9 Ball auf 5 GW

Startgeld: 10 Geld
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Fri 20:34  Table 6
2   
Serbia
Marko Nikolis
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 19:54  Table 1
3   
Germany
Dennis Steinmetz
Germany
David Martic
Fri 19:54  Table 2
4   
Japan
Yusuke Tanaka
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 19:54  Table 3
5   
Germany
Denise Steinmetz
Germany
Martin Harm
Fri 19:54  Table 5
6   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
David Vu
Fri 20:48  Table 5
7   
Yang Zhang
Germany
Tamara Schmidt
Fri 19:55  Table 4
8   
Germany
Markus Schöniger
Japan
Noriko Tanaka
Fri 20:54 
9   
Germany
Dietmar Banyay
Serbia
Svetozar Perisin
Fri 19:55  Table 6
10   
Turkey
Ahmet Hasbal
Syria
Zoher Jawish
Fri 19:55  Table 7
11   
Serbia
Mala Malla
Germany
Sandra Thomas
Fri 20:36  Table 3
12   
Germany
Markus Bal
Germany
Carsten Christ
Fri 20:39  Table 7
13   
Germany
Joachim Storch
Germany
Engin Kesen
Fri 20:45  Table 1
14   
Germany
Leon Baumfalk
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Fri 20:47  Table 4
15   
Germany
Christian Roller
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 20:52  Table 2
16   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Albania
Eni Topulli
Fri 21:04  Table 6

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 21:57  Table 7
18   
Germany
David Martic
Japan
Yusuke Tanaka
Fri 21:12  Table 3
19   
Germany
Martin Harm
Germany
David Vu
Fri 22:10  Table 4
20   
Yang Zhang
Japan
Noriko Tanaka
Fri 21:39  Table 3
21   
Serbia
Svetozar Perisin
Syria
Zoher Jawish
Fri 21:16  Table 7
22   
Serbia
Mala Malla
Germany
Markus Bal
Fri 21:24  Table 5
23   
Germany
Engin Kesen
Germany
Leon Baumfalk
Fri 22:12  Table 6
24   
Azerbaijan
Emin Habibov
Albania
Eni Topulli
Fri 22:05  Table 1

Loser round 1

Race to 5
25   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Serbia
Marko Nikolis
Fri 21:24  Table 2
26   
Germany
Dennis Steinmetz
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 21:25  Table 6
27   
Germany
Denise Steinmetz
Thailand
Rattapol Sassmann
Fri 22:08  Table 5
28   
Germany
Tamara Schmidt
Germany
Markus Schöniger
 
29   
Germany
Dietmar Banyay
Turkey
Ahmet Hasbal
 
30   
Germany
Sandra Thomas
Germany
Carsten Christ
Fri 21:28  Table 4
31   
Germany
Joachim Storch
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Fri 22:13  Table 2
32   
Germany
Christian Roller
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Fri 22:35  Table 6

Loser round 2

Race to 4
33   
Serbia
Marko Nikolis
Albania
Eni Topulli
Fri 23:02  Table 4
34   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Engin Kesen
Fri 22:41  Table 3
35   
Thailand
Rattapol Sassmann
Serbia
Mala Malla
Fri 23:13  Table 6
36   
Germany
Tamara Schmidt
Serbia
Svetozar Perisin
Fri 22:51  Table 7
37   
Turkey
Ahmet Hasbal
Japan
Noriko Tanaka
Fri 22:55  Table 1
38   
Germany
Sandra Thomas
Germany
Martin Harm
Fri 23:12  Table 5
39   
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Japan
Yusuke Tanaka
Fri 23:07  Table 2
40   
Germany
Christian Roller
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 23:30  Table 3

Winners qualification

Race to 5
41   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
David Martic
Fri 23:31  Table 4
42   
Germany
David Vu
Yang Zhang
Fri 23:46  Table 2
43   
Syria
Zoher Jawish
Germany
Markus Bal
Fri 23:51 
44   
Germany
Leon Baumfalk
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 23:55  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Albania
Eni Topulli
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 23:50  Table 5
46   
Serbia
Mala Malla
Serbia
Svetozar Perisin
Fri 23:57  Table 7
47   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Martin Harm
Fri 23:54  Table 6
48   
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Germany
Christian Roller
Sat 00:04  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Albania
Eni Topulli
Yang Zhang
Sat 00:20  Table 5
50   
Serbia
Mala Malla
Germany
David Martic
Sat 00:34  Table 7
51   
Turkey
Ahmet Hasbal
Germany
Leon Baumfalk
Sat 00:36  Table 6
52   
Germany
Christian Roller
Germany
Markus Bal
Sat 00:41  Table 1

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Thomas Kirsch
Turkey
Ahmet Hasbal
Sat 02:17  Table 3
54   
Germany
David Vu
Germany
David Martic
Sat 02:17  Table 4
55   
Syria
Zoher Jawish
Yang Zhang
Sat 02:17  Table 5
56   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Christian Roller
Sat 02:17  Table 6

Semi final

Race to 5
57   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
David Vu
Sat 02:30  Table 4
58   
Syria
Zoher Jawish
Germany
Christian Roller
Sat 02:34  Table 5

Final

Race to 5
59   
Germany
Thomas Kirsch
Syria
Zoher Jawish
Sat 03:17  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants