Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 20, 2018

9-Ball Pinkstertoernooi

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
7 (7/0) 53 (35/18)
66%
2 Rashid
6 (5/1) 46 (30/16)
65%
3 Hoa Nguyen
7 (5/2) 48 (25/23)
52%
3 Kenny Liessens
5 (4/1) 34 (23/11)
68%
5 Christos Tsekos
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
5 Adam Kiernicki
6 (4/2) 37 (23/14)
62%
5 Sander Tetelepta
6 (4/2) 37 (17/20)
46%
5 David Elfferich
6 (4/2) 34 (17/17)
50%
9 Hsu-jong Sun
SPC Capelle
5 (3/2) 25 (16/9)
64%
Show more
9 Mario Martokarijo
6 (4/2) 33 (22/11)
67%
9 Raphael Murray
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
9 Dennis Romain
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
13 Ed van Orssagen
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
13 Bob Worku
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
13 William Gelens
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
13 Charles Palomar
4 (2/2) 21 (12/9)
57%
17 Henk Gessel
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
17 David Uljee
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
17 Wiresh La
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
17 Ho Bang Tang
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
17 Vincent Caliguiran
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
17 Zumfer Benquku
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
17 Géron de Werd
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
17 John Roels
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
25 Arno Disco
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
25 Davith Denes Hiwat
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
25 Jeroen van Loon
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
25 John Maluku
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
25 René Beysens
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
25 Sergiy Hazebroek
Thurston Rotterdam
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
25 Mihai Szabo
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
25 Mario Pušić
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
33 Łukasz Cabała
Thurston Rotterdam
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Patrick Berkenpas
Thurston Rotterdam
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Arco Van Der Velden
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
33 Eric Huwae
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
33 Richard van Driel
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
33 Hylco van Oers
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Michael Cruz
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
33 Leroy Rios Gonzaga
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
33 Erik Moerker
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Samir Rub
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
33 Sigfried Janga
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
33 Alvin Stevens
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
33 Leon Qian
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
33 Carel
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
33 yerfej gensan
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
33 Marc van Grinsven
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
Entry deadline May 20, 2018, 1:30 PM (local time)
Starts May 20, 2018, 12:30 PM (local time)
Format Double elimination (48 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Rankinglist by Géron de Werd
Contact René Beysens (rene.beysens@gmail.com, +31 0642084477)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Hylco van Oers
China
Leon Qian
Sun 13:10  Table 1
2   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Netherlands
John Maluku
Sun 13:10  Table 2
3   
Philippines
Arnaldo Gonzaga
Netherlands
Bob Worku
Sun 13:10  Table 3
4   
Poland
Łukasz Cabała
Netherlands
Geron de Werd
Sun 13:10  Table 4
5   
Netherlands
Ho Bang Tang
Philippines
John Roels
Sun 13:10  Table 5
6   
Thailand
René Beysens
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 13:10  Table 6
7   
Netherlands
Samir Rub
Netherlands
Arno Disco
Sun 13:10  Table 7
8   
Kosovo
Zumfer Benquku
Netherlands
yerfej gensan
Sun 13:10  Table 8
9   
Philippines
Vincent Caliguiran
Netherlands
Carel
Sun 13:10  Table 9
10   
Philippines
Michael Cruz
Micronesia
Davith Denes Hiwat
Sun 13:10  Table 10
11   
Suriname
Wiresh Laloe
Netherlands
Sigfried Janga
Sun 13:10  Table 11
12   
Croatia
Mario Pusic
Netherlands
Ed van Orssagen
Sun 13:30  Table 2
13   
Netherlands
Richard van Driel
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 13:36  Table 6
14   
Netherlands
Erik Moerker
Romania
Mihai Szabo
Sun 13:37  Table 5
15   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Eric Huwae
Sun 13:39  Table 3
16   
Netherlands
Mario Martokarijo
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 13:40  Table 1

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Dennis Romain
China
Leon Qian
Sun 13:42  Table 11
18   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Netherlands
Jeroen van Loon
Sun 13:48  Table 10
19   
Netherlands
Sergiy Kravchenko
Netherlands
Bob Worku
Sun 13:49  Table 8
20   
Netherlands
Geron de Werd
Greece
Christos Tsekos
Sun 13:52  Table 4
21   
Netherlands
Marc van Grinsven
Philippines
John Roels
Sun 13:51  Table 9
22   
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Netherlands
Arco Van Der Velden
Sun 14:23  Table 4
23   
Netherlands
Rashid
Netherlands
Samir Rub
Sun 14:01  Table 7
24   
Kosovo
Zumfer Benquku
Netherlands
David Elfferich
Sun 14:11  Table 8
25   
Netherlands
David Uljee
Philippines
Vincent Caliguiran
Sun 14:15  Table 9
26   
Philippines
Michael Cruz
Belgium
Kenny Liessens
Sun 14:19  Table 3
27   
Netherlands
Raphael Murray
Netherlands
Sigfried Janga
Sun 14:28  Table 11
28   
Netherlands
Ed van Orssagen
Indonesia
Alvin Stevens
Sun 14:45  Table 9
29   
Netherlands
William Gelens
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 14:49  Table 2
30   
Romania
Mihai Szabo
Poland
Adam Kiernicki
Sun 14:55  Table 6
31   
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Eric Huwae
Sun 14:55  Table 8
32   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Henk Gessel
Sun 14:56  Table 1

Loser round 1

Race to 4
33   
Netherlands
Hylco van Oers
Netherlands
Henk Gessel
Sun 15:34  Table 1
34   
Netherlands
John Maluku
Netherlands
Eric Huwae
Sun 15:25  Table 8
35   
Philippines
Arnaldo Gonzaga
Romania
Mihai Szabo
Sun 15:21  Table 6
36   
Poland
Łukasz Cabała
Netherlands
William Gelens
Sun 15:18  Table 10
37   
Netherlands
Ho Bang Tang
Indonesia
Alvin Stevens
Sun 15:14  Table 9
38   
Thailand
René Beysens
Netherlands
Sigfried Janga
Sun 15:06  Table 5
39   
Netherlands
Arno Disco
Philippines
Michael Cruz
Sun 15:11  Table 3
40   
Netherlands
yerfej gensan
Netherlands
David Uljee
Sun 14:59  Table 11
41   
Netherlands
Carel
Kosovo
Zumfer Benquku
Sun 15:09  Table 4
42   
Micronesia
Davith Denes Hiwat
Netherlands
Samir Rub
Sun 14:35  Table 7
43   
Suriname
Wiresh Laloe
Netherlands
Arco Van Der Velden
Sun 15:10  Table 2
44   
Croatia
Mario Pusic
Netherlands
Marc van Grinsven
Sun 14:29  Table 1
45   
Netherlands
Richard van Driel
Netherlands
Geron de Werd
Sun 14:29  Table 2
46   
Netherlands
Erik Moerker
Netherlands
Sergiy Kravchenko
Sun 14:31  Table 5
47   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Jeroen van Loon
Sun 14:33  Table 10
48   
Netherlands
Mario Martokarijo
China
Leon Qian
Sun 14:29  Table 6

Winner round 2

Race to 4
49   
Netherlands
Dennis Romain
Netherlands
Hsu-jong Sun
Sun 15:23  Table 7
50   
Netherlands
Bob Worku
Greece
Christos Tsekos
Sun 15:34  Table 3
51   
Philippines
John Roels
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 15:35  Table 5
52   
Netherlands
Rashid
Netherlands
David Elfferich
Sun 15:37  Table 11
53   
Philippines
Vincent Caliguiran
Belgium
Kenny Liessens
Sun 15:41  Table 9
54   
Netherlands
Raphael Murray
Netherlands
Ed van Orssagen
Sun 15:48  Table 6
55   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Poland
Adam Kiernicki
Sun 15:49  Table 2
56   
Philippines
Charles Palomar
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 15:51  Table 7

Loser round 2

Race to 4
57   
Netherlands
Henk Gessel
Netherlands
John Maluku
Sun 16:24  Table 6
58   
Romania
Mihai Szabo
Netherlands
William Gelens
Sun 16:00  Table 10
59   
Netherlands
Ho Bang Tang
Thailand
René Beysens
Sun 16:21  Table 1
60   
Netherlands
Arno Disco
Netherlands
David Uljee
Sun 16:07  Table 3
61   
Kosovo
Zumfer Benquku
Micronesia
Davith Denes Hiwat
Sun 16:19  Table 4
62   
Suriname
Wiresh Laloe
Croatia
Mario Pusic
Sun 16:09  Table 8
63   
Netherlands
Geron de Werd
Netherlands
Sergiy Kravchenko
Sun 16:22  Table 5
64   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Mario Martokarijo
Sun 16:25  Table 7

Loser round 3

Race to 4
65   
Netherlands
Henk Gessel
Netherlands
David Elfferich
Sun 17:02  Table 6
66   
Netherlands
William Gelens
Philippines
John Roels
Sun 16:33  Table 3
67   
Netherlands
Ho Bang Tang
Netherlands
Bob Worku
Sun 17:06  Table 1
68   
Netherlands
David Uljee
Netherlands
Dennis Romain
Sun 16:33  Table 10
69   
Kosovo
Zumfer Benquku
Philippines
Charles Palomar
Sun 16:51  Table 2
70   
Suriname
Wiresh Laloe
Poland
Adam Kiernicki
Sun 16:52  Table 4
71   
Netherlands
Geron de Werd
Netherlands
Ed van Orssagen
Sun 16:54  Table 5
72   
Netherlands
Mario Martokarijo
Philippines
Vincent Caliguiran
Sun 17:08  Table 7

Winners qualification

Race to 5
73   
Netherlands
Hsu-jong Sun
Greece
Christos Tsekos
Sun 17:17  Table 8
74   
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Netherlands
Rashid
Sun 17:20 
75   
Belgium
Kenny Liessens
Netherlands
Raphael Murray
Sun 17:22  Table 5
76   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 17:44  Table 6

Loser round 4

Race to 4
77   
Netherlands
David Elfferich
Netherlands
William Gelens
Sun 17:43  Table 3
78   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Dennis Romain
Sun 17:38  Table 1
79   
Philippines
Charles Palomar
Poland
Adam Kiernicki
Sun 17:19  Table 2
80   
Netherlands
Ed van Orssagen
Netherlands
Mario Martokarijo
Sun 17:40  Table 7

Losers qualification

Race to 4
81   
Netherlands
David Elfferich
Netherlands
Raphael Murray
Sun 18:31  Table 1
82   
Netherlands
Dennis Romain
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 18:35  Table 3
83   
Poland
Adam Kiernicki
Netherlands
Hsu-jong Sun
Sun 18:09  Table 2
84   
Netherlands
Mario Martokarijo
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 18:10  Table 4

Quarter final

Race to 5
85   
Greece
Christos Tsekos
Vietnam
Hoa Nguyen
Sun 19:57  Table 1
86   
Netherlands
Rashid
Poland
Adam Kiernicki
Sun 19:57  Table 2
87   
Belgium
Kenny Liessens
Netherlands
David Elfferich
Sun 19:57  Table 3
88   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 19:57  Table 4

Semi final

Race to 6
89   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Rashid
Sun 20:42  Table 1
90   
Belgium
Kenny Liessens
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 21:10  Table 2

Final

Race to 7
91   
Netherlands
Rashid
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sun 22:58  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment