Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 30, 2021

2021 - LANDSMESTERSKABET 8-ball - KLASSE A

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nikolaj Svendsen
5 (5/0) 52 (30/22)
58%
2 Jesper Pedersen
5 (4/1) 46 (27/19)
59%
3 Jakob Tougård
6 (4/2) 58 (29/29)
50%
3 Yzeir Baku
5 (3/2) 49 (27/22)
55%
5 Sonny Bruun
4 (3/1) 38 (23/15)
61%
5 Christian Choi Sikivat Hansen
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
5 Rune Mosbaek
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
5 Peter Sørensen
3 (2/1) 22 (13/9)
59%
9 Frederik Sonne Svendsen
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
Show more
9 Carsten Schultze Hansen
4 (2/2) 37 (21/16)
57%
9 Michael Moesgaard
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
9 Kristian Klokkerholm
4 (2/2) 38 (22/16)
58%
13 Michael Mogensen
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
13 Michael Berelejis
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
13 Kasper Holt
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
13 Finn Neergaard
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Martin Madsen
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
17 Sebastian Sjøgren
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
17 Jens-Christian Ravn
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
Entry deadline Oct 27, 2021, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 30, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Niels Døssing (nielsdoessing@gmail.com)
More info
Åben for alle A rækkespillere. Se https://dendanskebillardunion.dk/?cat=75

Dobbelt/enkelt K.O. 
Race til 6.
Betaling: https://ddbu.nemtilmeld.dk/108

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Denmark
Sonny Bruun
Denmark
Jakob Tougård
Sat 10:27  Table 1
2   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Denmark
Finn Neergaard
 
4   
Denmark
Jens-Christian Ravn
Walk Over
 
5   
Denmark
Michael Mogensen
Denmark
Kristian Klokkerholm
Sat 10:27  Table 2
6   
Denmark
Michael Moesgaard
Walk Over
 
7   
Walk Over
Denmark
Michael Berelejis
 
8   
Denmark
Sebastian Sjøgren
Denmark
Martin Madsen
Sat 10:27  Table 3

Winner round 1

Race to 6
9   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Sonny Bruun
Sat 12:03  Table 7
10   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Kasper Holt
Sat 10:27  Table 4
11   
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Denmark
Finn Neergaard
Sat 10:27  Table 5
12   
Denmark
Jens-Christian Ravn
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 10:27  Table 6
13   
Denmark
Peter Sørensen
Denmark
Michael Mogensen
Sat 12:16  Table 6
14   
Denmark
Michael Moesgaard
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 10:27  Table 7
15   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Michael Berelejis
Sat 10:27  Table 8
16   
Denmark
Sebastian Sjøgren
Denmark
Nikolaj Svendsen
Sat 11:40  Table 8

Loser round 1

Race to 6
17   
Denmark
Jakob Tougård
Denmark
Sebastian Sjøgren
Sat 13:33  Table 2
18   
Walk Over
Denmark
Michael Berelejis
 
19   
Walk Over
Denmark
Michael Moesgaard
 
20   
Walk Over
Denmark
Michael Mogensen
 
21   
Denmark
Kristian Klokkerholm
Denmark
Jens-Christian Ravn
Sat 12:22  Table 4
22   
Walk Over
Denmark
Finn Neergaard
 
23   
Walk Over
Denmark
Kasper Holt
 
24   
Denmark
Martin Madsen
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Sat 14:50  Table 1

Loser round 2

Race to 6
25   
Denmark
Jakob Tougård
Denmark
Michael Berelejis
Sat 14:51  Table 7
26   
Denmark
Michael Moesgaard
Denmark
Michael Mogensen
Sat 13:45  Table 8
27   
Denmark
Kristian Klokkerholm
Denmark
Finn Neergaard
Sat 13:54  Table 5
28   
Denmark
Kasper Holt
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Sat 17:13  Table 1

Winners qualification

Race to 6
29   
Denmark
Sonny Bruun
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 15:22  Table 2
30   
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 13:37  Table 3
31   
Denmark
Peter Sørensen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 14:59  Table 3
32   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Nikolaj Svendsen
Sat 13:52  Table 4

Losers qualification

Race to 6
33   
Denmark
Jakob Tougård
Denmark
Frederik Sonne Svendsen
Sat 17:05  Table 2
34   
Denmark
Michael Moesgaard
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 17:11  Table 3
35   
Denmark
Kristian Klokkerholm
Albania
Yzeir Baku
Sat 16:02  Table 4
36   
Denmark
Carsten Schultze Hansen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 18:41  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Denmark
Sonny Bruun
Denmark
Jakob Tougård
Sat 20:44  Table 1
38   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 20:44  Table 2
39   
Denmark
Peter Sørensen
Albania
Yzeir Baku
Sat 20:44  Table 4
40   
Denmark
Nikolaj Svendsen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 20:44  Table 3

Semi final

Race to 6
41   
Denmark
Jakob Tougård
Denmark
Jesper Pedersen
Sat 22:48  Table 1
42   
Albania
Yzeir Baku
Denmark
Nikolaj Svendsen
Sat 22:48  Table 2

Final

Race to 6
43   
Denmark
Jesper Pedersen
Denmark
Nikolaj Svendsen
Sun 00:17  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants