Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 12 - October 13, 2019

2019 - Landsmesterskabet 8-ball - Klasse M

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jesper Vestergaard Nielsen
5 (5/0) 53 (35/18)
66%
600
2 Gert H. N. Laursen
5 (4/1) 52 (32/20)
62%
480
3 Søren Hartner Terp
4 (3/1) 46 (25/21)
54%
408
3 Jens Hytting Petersen
6 (4/2) 67 (39/28)
58%
408
5 Theis Magle
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
347
5 Mathias Spanggaard Mortensen
5 (3/2) 51 (33/18)
65%
347
5 Søren Rydlund
DDBU
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
347
5 Martin Søndergaard
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
347
9 Flemming Lei Andersen
5 (3/2) 55 (27/28)
49%
207
Show more
9 Kim Bing Sandhøj
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
207
9 Lars Tolbod
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
207
9 Per Micki Christensen
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
207
13 Niels Kronborg Pedersen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
145
13 Christian Choi Sikivat Hansen
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
145
13 Mark Holland
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
145
13 William Kristensen
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
145
17 Kim Jersin
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
102
17 Martin Larsen
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
102
17 Rune Mosbaek
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
102
17 Helene Krogsgaard Mikkelsen
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
102
17 Kristoffer Brokholm
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
102
Entry deadline Oct 7, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Oct 12, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Rene Bak (ReneBBak@godmail.dk)
More info
Betaling af tilmeldingsgebyr: https://ddbu.nemtilmeld.dk/30/

(Jakob Lyng reviderer tilmeldingslisten efter fristen, og dem der ikke har betalt bliver slettet, dem der har betalt, men ikke lige fået tilføjet sig her, bliver tilføjet (og får en reminder om at gøre det selv fremover ;) )


Elitespillere kan ikke deltage. Se evt mere på http://ddbupool.dk

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Denmark
Kim Jersin
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 08:54  Table 2
2   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Walk Over
 
3   
Denmark
William Kristensen
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Sat 08:53  Table 3
4   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Martin Søndergaard
R3
Sat 08:54  Table 4
5   
Denmark
Flemming Lei Andersen
Denmark
Rune Mosbaek
Sat 08:54  Table 5
6   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Denmark
Mark Holland
 
8   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Jens Petersen
Sat 08:54  Table 1

Winner round 1

Race to 7
9   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 12:18  Table 1
10   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Gert H. N. Laursen
R1
Sat 08:54  Table 6
11   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
William Kristensen
Sat 12:04  Table 2
12   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 12:13  Table 6
13   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 12:21  Table 5
14   
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
R1
Denmark
Lars Tolbod
Sat 11:39  Table 4
15   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Mark Holland
Sat 11:45  Table 3
16   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 13:02  Table 4

Loser round 1

Race to 7
17   
Denmark
Kim Jersin
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 14:45  Table 5
18   
Walk Over
Denmark
Mark Holland
 
19   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Helene Krogsgaard Mikkelsen
Sat 13:21  Table 3
20   
Denmark
Martin Larsen
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 14:26  Table 6
21   
Denmark
Rune Mosbaek
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 14:11  Table 1
22   
Walk Over
Denmark
William Kristensen
 
23   
Walk Over
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
 
24   
Denmark
Jens Petersen
Denmark
Kristoffer Brokholm
Sat 13:41  Table 2

Loser round 2

Race to 7
25   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Mark Holland
Sat 15:54  Table 2
26   
Denmark
Christian Choi Sikivat Hansen
Denmark
Flemming Lei Andersen
Sat 16:26  Table 6
27   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
William Kristensen
Sat 15:13  Table 2
28   
Denmark
Niels Kronborg Pedersen
Denmark
Jens Petersen
Sat 15:14  Table 4

Winners qualification

Race to 7
29   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Gert H. N. Laursen
R1
Sat 15:03  Table 1
30   
Denmark
Søren Rydlund
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 15:23  Table 3
31   
Denmark
Søren Hartner Terp
Denmark
Lars Tolbod
Sat 15:56  Table 5
32   
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
R1
Sat 16:42  Table 1

Losers qualification

Race to 7
33   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Søren Rydlund
Sat 17:17  Table 3
34   
Denmark
Flemming Lei Andersen
Denmark
Theis Magle
Sat 18:42  Table 6
35   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Kim Bing Sandhøj
Sat 18:16  Table 1
36   
Denmark
Jens Petersen
R1
Denmark
Lars Tolbod
Sat 17:37  Table 2

Quarter final

Race to 7
37   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Søren Rydlund
Sat 20:23  Table 4
38   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Jens Petersen
Sat 20:23  Table 1
39   
Denmark
Søren Hartner Terp
R1
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
R1
Sat 20:23  Table 3
40   
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Denmark
Theis Magle
Sat 20:24  Table 5

Semi final

Race to 7
41   
Denmark
Gert H. N. Laursen
R1
Denmark
Jens Petersen
Sat 22:45  Table 4
42   
Denmark
Søren Hartner Terp
R2
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sat 22:45  Table 1

Final

Race to 7
43   
Denmark
Gert H. N. Laursen
Denmark
Jesper Vestergaard Nielsen
Sun 01:22  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment