Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 10 - November 11, 2018

2018 - Dansk Pool Tour - København

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mickey Krause
8 (8/0) 63 (46/17)
73%
1000
2 Andreas Madsen
9 (7/2) 67 (47/20)
70%
800
3 Alan Conway
7 (4/3) 59 (33/26)
56%
680
3 Kasper Kristoffersen
6 (5/1) 47 (28/19)
60%
680
5 Jakob Lyng
6 (4/2) 53 (30/23)
57%
579
5 Christoffer Lentz
5 (4/1) 44 (23/21)
52%
579
5 Theis Magle
6 (4/2) 47 (24/23)
51%
579
5 Bahram Lotfy
5 (3/2) 40 (23/17)
58%
579
9 Søren Terp
5 (2/3) 45 (22/23)
49%
345
Show more
9 Jeppe Thyde
5 (3/2) 36 (16/20)
44%
345
9 Marios Vlaikidis
5 (2/3) 36 (16/20)
44%
345
9 Rene Bak
6 (3/3) 50 (24/26)
48%
345
17 Lasse Buhl
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
170
17 Mathias Spanggaard Mortensen
5 (2/3) 36 (18/18)
50%
170
17 Janick Navne
4 (1/3) 26 (11/15)
42%
170
17 Kim Møller
4 (1/3) 29 (12/17)
41%
170
21 Nicklas Olsen
4 (0/4) 24 (4/20)
17%
143
21 Anthony Garcia
4 (0/4) 31 (11/20)
35%
143
21 Leonard Ng Kok Hou
5 (1/4) 36 (12/24)
33%
143
21 Jens Petersen
4 (0/4) 27 (7/20)
26%
143
25 William Damkjer Buhl
5 (0/5) 32 (7/25)
22%
119
Entry deadline Nov 5, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 10, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings DDBU Pool Rangliste
Organizer DDBU
Contact Johnny Krause (krauseogsonner@gmail.com)
More info
Betaling: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=37&id=327&tourtype=8&tourid=0

Du skal bruge dit licensnummer, som du finder her:
Sjælland og øerne: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=8&region=1 (klik på forstørrelsesglasset ud for din klub)
Jylland og Fyn: http://spiller.ddbu-admin.dk/?m=80&region=2 (klik på forstørrelsesglasset ud for din klub)

Elitespillere (som skal betale 350,-): http://ddbupool.dk/elitespillere-i-saesonen-2018-2019/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mickey Krause 5 5 0 0 25 8 17 0 0 0 0.758 10
2 Andreas Madsen 5 4 0 1 20 9 11 0 0 0 0.69 8
3 Rene Bak 5 3 0 2 21 19 2 0 0 0 0.525 6
4 Mathias Spanggaard Mortensen 5 2 0 3 18 18 0 0 0 0 0.5 4
5 Leonard Ng Kok Hou 5 1 0 4 12 24 -12 0 0 0 0.333 2
6 William Damkjer Buhl 5 0 0 5 7 25 -18 0 0 0 0.219 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bahram Lotfy 4 3 0 1 17 10 7 0 0 0 0.63 6
2 Jakob Lyng 4 3 0 1 17 13 4 0 0 0 0.567 6
3 Jeppe Thyde 4 3 0 1 16 13 3 0 0 0 0.552 6
4 Kim Møller 4 1 0 3 12 17 -5 0 0 0 0.414 2
5 Anthony Garcia 4 0 0 4 11 20 -9 0 0 0 0.355 0
6 Walk Over 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christoffer Lentz 4 4 0 0 20 14 6 0 0 0 0.588 8
2 Alan Conway 4 2 0 2 18 12 6 0 0 0 0.6 4
3 Søren Terp 4 2 0 2 17 16 1 0 0 0 0.515 4
4 Lasse Buhl 4 2 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 4
5 Jens Petersen 4 0 0 4 7 20 -13 0 0 0 0.259 0
6 Walk Over 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kasper Kristoffersen 4 4 0 0 20 6 14 0 0 0 0.769 8
2 Theis Magle 4 3 0 1 15 11 4 0 0 0 0.577 6
3 Marios Vlaikidis 4 2 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 4
4 Janick Navne 4 1 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 2
5 Nicklas Olsen 4 0 0 4 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
6 Walk Over 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Denmark
Mickey Krause
Singapore
Leonard Ng Kok Hou
Sat 10:45  Table 1
2-A   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 10:55  Table 2
3-A   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Denmark
Rene Bak
Sat 10:55  Table 3
4-B   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Walk Over 1
 
5-B   
Denmark
Bahram Lotfy
Philippines
Anthony Garcia
Sat 10:56  Table 4
6-B   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Kim 'The Duke' Møller
Sat 10:56  Table 5
7-C   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Walk Over 2
 
8-C   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Jens Petersen
Sat 10:56  Table 6
9-C   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Søren Terp
Sat 10:56  Table 7
10-D   
Denmark
Kasper Kristoffersen
Denmark
Walk Over 3
Sat 10:58 
11-D   
Denmark
Janick Navne
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 10:58  Table 8
12-D   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 11:33  Table 2

Round 2

Race to 5
13-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 11:55  Table 3
14-A   
Singapore
Leonard Ng Kok Hou
Denmark
Rene Bak
Sat 11:59  Table 6
15-A   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 11:50  Table 5
16-B   
Denmark
Jakob Lyng
Philippines
Anthony Garcia
Sat 11:44  Table 4
17-B   
Denmark
Walk Over 1
Denmark
Kim 'The Duke' Møller
 
18-B   
Denmark
Bahram Lotfy
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 11:54  Table 1
19-C   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Jens Petersen
Sat 12:01  Table 7
20-C   
Denmark
Walk Over 2
Denmark
Søren Terp
 
21-C   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Lasse Buhl
Sat 12:16  Table 8
22-D   
Denmark
Kasper Kristoffersen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 12:28  Table 3
23-D   
Denmark
Walk Over 3
Denmark
Nicklas Olsen
 
24-D   
Denmark
Janick Navne
Denmark
Theis Magle
Sat 12:47  Table 4

Round 3

Race to 5
25-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Rene Bak
Sat 13:25  Table 1
26-A   
Denmark
William Damkjer Buhl
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 12:36  Table 1
27-A   
Singapore
Leonard Ng Kok Hou
Denmark
Andreas Madsen
Sat 13:32  Table 6
28-B   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Kim 'The Duke' Møller
Sat 12:45  Table 2
29-B   
Philippines
Anthony Garcia
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 12:44  Table 5
30-B   
Denmark
Walk Over 1
Denmark
Bahram Lotfy
 
31-C   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Søren Terp
Sat 12:52  Table 7
32-C   
Denmark
Jens Petersen
Denmark
Lasse Buhl
Sat 13:33  Table 8
33-C   
Denmark
Walk Over 2
Denmark
Christoffer Lentz
 
34-D   
Denmark
Kasper Kristoffersen
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 13:46  Table 3
35-D   
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Theis Magle
Sat 13:57  Table 4
36-D   
Denmark
Walk Over 3
Denmark
Janick Navne
 

Round 4

Race to 5
37-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Sat 14:24  Table 5
38-A   
Denmark
Rene Bak
Denmark
Andreas Madsen
Sat 14:33  Table 3
39-A   
Denmark
William Damkjer Buhl
Singapore
Leonard Ng Kok Hou
Sat 14:23  Table 1
40-B   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 14:17  Table 6
41-B   
Denmark
Kim 'The Duke' Møller
Denmark
Bahram Lotfy
Sat 13:59  Table 7
42-B   
Philippines
Anthony Garcia
Denmark
Walk Over 1
 
43-C   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Lasse Buhl
Sat 14:42  Table 7
44-C   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 14:12  Table 2
45-C   
Denmark
Jens Petersen
Denmark
Walk Over 2
 
46-D   
Denmark
Kasper Kristoffersen
Denmark
Theis Magle
Sat 15:21  Table 8
47-D   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Janick Navne
Sat 14:36  Table 8
48-D   
Greece
Marios Vlaikidis
Denmark
Walk Over 3
 

Round 5

Race to 5
49-A   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Madsen
Sat 15:40  Table 1
50-A   
Denmark
Mathias Spanggaard Mortensen
Singapore
Leonard Ng Kok Hou
Sat 15:40  Table 3
51-A   
Denmark
Rene Bak
Denmark
William Damkjer Buhl
Sat 15:52  Table 5
52-B   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Bahram Lotfy
Sat 15:11  Table 2
53-B   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Walk Over 1
 
54-B   
Denmark
Kim 'The Duke' Møller
Philippines
Anthony Garcia
Sat 15:05  Table 5
55-C   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Christoffer Lentz
Sat 15:27  Table 4
56-C   
Denmark
Lasse Buhl
Denmark
Walk Over 2
 
57-C   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Jens Petersen
Sat 15:10  Table 6
58-D   
Denmark
Kasper Kristoffersen
Denmark
Janick Navne
Sat 16:03  Table 6
59-D   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Walk Over 3
 
60-D   
Denmark
Nicklas Olsen
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 15:21  Table 7

Last sixteen

Race to 7
61   
Denmark
Mickey Krause
Group B no 4
 
62   
Denmark
Søren Terp
Denmark
Theis Magle
Sat 17:04  Table 3
63   
Ireland
Alan Conway
Greece
Marios Vlaikidis
Sat 17:04  Table 1
64   
Group A no 4
Denmark
Bahram Lotfy
 
65   
Denmark
Christoffer Lentz
Group D no 4
 
66   
Denmark
Jeppe Thyde
Denmark
Andreas Madsen
Sat 17:00  Table 4
67   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Rene Bak
Sat 17:04  Table 5
68   
Group C no 4
Denmark
Kasper Kristoffersen
 

Quarter final

Race to 7
69   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Theis Magle
Sun 09:53  Table 8
70   
Ireland
Alan Conway
Denmark
Bahram Lotfy
Sun 09:53  Table 6
71   
Denmark
Christoffer Lentz
Denmark
Andreas Madsen
Sun 09:53  Table 1
72   
Denmark
Jakob Lyng
Denmark
Kasper Kristoffersen
Sun 09:53  Table 3

Semi final

Race to 7
73   
Denmark
Mickey Krause
Ireland
Alan Conway
Sun 11:58  Table 1
74   
Denmark
Andreas Madsen
Denmark
Kasper Kristoffersen
Sun 11:58  Table 6

Final

Race to 7
75   
Denmark
Mickey Krause
Denmark
Andreas Madsen
Sun 13:23  Table 1