Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 25, 2021

17. szkolenie z systemu + test

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lesław Łukaszewicz
6 (5/1) 33 (23/10)
70%
2 Piotr Jurusik
6 (4/2) 36 (20/16)
56%
3 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
5 (4/1) 28 (19/9)
68%
3 Piotr Niewczas
5 (3/2) 29 (14/15)
48%
5 Sebastian Szymkowski
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Dimitr Bochoienko
5 (2/3) 28 (14/14)
50%
5 Filip Mazur
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
9 Tomasz Stachera
3 (2/1) 20 (10/10)
50%
Show more
9 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
9 Zbigniew Śliwak
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Renald Jagielski
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
13 Marta Anna Wawrzyn
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
13 Witek Stachera
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Paula Aleksandra Baranowska
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
13 Tomasz Bukowski
4 (1/3) 22 (10/12)
45%
17 Hubert Biczyk
4 (1/3) 18 (5/13)
28%
Starts May 25, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Mazur 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 4
2 Dimitr Bochoienko 4 2 0 2 13 10 3 0 0 0 0.565 2
3 Krzysztof Doroszkiewicz 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
4 Tomasz Bukowski 4 1 0 3 10 12 -2 0 0 0 0.455 1
5 Hubert Biczyk 4 1 0 3 5 13 -8 0 0 0 0.278 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Kubalski 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Piotr Niewczas 3 2 0 1 9 9 0 0 0 0 0.5 2
3 Renald Jagielski 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1
4 Witek Stachera 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lesław Łukaszewicz 3 2 0 1 11 5 6 0 0 0 0.688 2
2 Piotr Jurusik 3 2 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 2
3 Tomasz Stachera 3 2 0 1 10 10 0 0 0 0 0.5 2
4 Marta Anna Wawrzyn 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Brajan Sawicki 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
2 Sebastian Szymkowski 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 2
3 Zbigniew Śliwak 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Paula Aleksandra Baranowska 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 19:39 
2-A   
Poland
Filip Mazur
Poland
Hubert Biczyk
Tue 19:52 
3-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:14 
4-B   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Witek Stachera
Tue 21:48 
5-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Piotr Jurusik
Tue 20:23 
6-C   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 21:01 
7-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 22:20 
8-D   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 19:24 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Hubert Biczyk
Tue 22:20 
10-A   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 20:06 
11-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Witek Stachera
Tue 19:59 
12-B   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Marcin Kubalski
Tue 19:20 
13-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Tue 19:52 
14-C   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 19:21 
15-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Zbigniew Śliwak
Tue 20:32 
16-D   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:55 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:20 
18-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Filip Mazur
Tue 20:29 
19-B   
Poland
Renald Jagielski
Poland
Marcin Kubalski
Tue 22:08 
20-B   
Poland
Witek Stachera
Poland
Piotr Niewczas
Tue 22:29 
21-C   
Poland
Tomasz Stachera
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 21:56 
22-C   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Piotr Jurusik
Tue 21:24 
23-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 21:06 
24-D   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:30 

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Filip Mazur
Tue 20:57 
26-A   
Poland
Hubert Biczyk
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:46 

Round 5

Race to 4
27-A   
Poland
Filip Mazur
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:52 
28-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 23:05 

Quarter final

Race to 4
29   
Poland
Filip Mazur
Poland
Piotr Jurusik
Tue 23:26 
30   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 23:26 
31   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 23:39 
32   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Piotr Niewczas
Tue 23:26 

Semi final

Race to 4
33   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Marcin Kubalski
Tue 23:52 
34   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Piotr Niewczas
Tue 23:57 

Final

Race to 4
35   
Poland
Piotr Jurusik
Poland
Lesław Łukaszewicz
Wed 00:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants