Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 17, 2019

XVI Europool Amateur Championship 2019 - wiosna/lato

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tom Tom
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
100
2 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (4/1) 28 (17/11)
61%
87
3 Bartłomiej Wilk
5 (4/1) 25 (17/8)
68%
74
3 Marcin Wnuk
5 (4/1) 28 (18/10)
64%
74
5 Sławomir Chmielarz
Porter Club
6 (4/2) 29 (18/11)
62%
61
5 Wiktor Kubat
Porter Club
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
61
5 Mateusz Marek
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
61
5 Marcin Kielan
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
61
9 Piotr Motyl
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
49
Show more
9 Łukasz Królikowski
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
49
9 Krystian Grzesik
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
49
9 Tomasz Delinowski
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
49
13 Jarek Legęza
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
37
13 Bartlomiej Gaworski
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
37
13 Michał Zrebny
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
37
13 Michał Grzesik
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
37
17 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
29
17 Michał Kutek
Porter Club
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
29
17 Mateusz Juszczyk
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
29
17 Aleks Chmielarz
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
29
17 Michał Krawczyk
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
29
17 Marek Wagner
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
29
17 Adam Szymczak
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
29
17 Daniel Woch
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
29
25 Robert Kołodziej
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
22
25 Kamil Gęsiarz
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
22
25 Szymon Kruś
Porter Club
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
22
25 Luk Dro
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
22
25 Dawid Woch
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
22
25 Ewa Kłosińska
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
22
Starts Jun 17, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
2   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:40  Table 1
3   
Poland
Michał Kutek
Ewa Kłosińska
Mon 19:05  Table 8
4   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 18:52  Table 10
5   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 19:15  Table 4
6   
Poland
Szymon Kruś
Japan
Marek Wagner
Mon 18:40  Table 2
7   
Piotr Motyl
Poland
Adam Szymczak
Mon 18:40  Table 3
8   
Poland
Mateusz Juszczyk
Poland
Robert Kołodziej
Mon 18:40  Table 4
9   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 18:40  Table 5
10   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Krystian Grzesik
Mon 18:41  Table 6
11   
Tom Tom
Poland
Luk Dro
Mon 18:41  Table 7
12   
Aleks Chmielarz
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 19:16  Table 9
13   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Michał Grzesik
Mon 19:16  Table 3
14   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Dawid Woch
Mon 18:41  Table 8
15   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Daniel Woch
Mon 18:41  Table 9
16   
Poland
Aneta Lipnicka
Poland
Marcin Kielan
1
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Mateusz Marek
Mon 19:18  Table 1
18   
Poland
Michał Kutek
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 19:47  Table 8
19   
Poland
Bartłomiej Wilk
Japan
Marek Wagner
Mon 19:48  Table 4
20   
Piotr Motyl
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 19:18  Table 7
21   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Krystian Grzesik
Mon 19:31  Table 6
22   
Tom Tom
Aleks Chmielarz
Mon 19:41  Table 9
23   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 19:53  Table 3
24   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 19:24  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
26   
Ewa Kłosińska
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:50  Table 2
27   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Szymon Kruś
Mon 19:55  Table 7
28   
Poland
Adam Szymczak
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:24  Table 5
29   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Michał Zrebny
Mon 19:31  Table 10
30   
Poland
Luk Dro
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 19:56  Table 5
31   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Dawid Woch
Mon 19:59  Table 9
32   
Poland
Daniel Woch
Poland
Aneta Lipnicka
Mon 19:59 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Jarek Legęza
Barbados
Michał Krawczyk
Mon 20:00  Table 1
34   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:26  Table 3
35   
Poland
Sławomir Chmielarz
Aleks Chmielarz
Mon 20:41  Table 7
36   
Poland
Adam Szymczak
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 20:14  Table 6
37   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 20:18  Table 4
38   
Poland
Łukasz Królikowski
Japan
Marek Wagner
Mon 20:21  Table 5
39   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Michał Kutek
Mon 20:34  Table 9
40   
Poland
Daniel Woch
Poland
Mateusz Marek
Mon 20:11  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 20:18  Table 8
42   
Poland
Bartłomiej Wilk
Piotr Motyl
Mon 20:18  Table 10
43   
Poland
Krystian Grzesik
Tom Tom
Mon 20:46  Table 4
44   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 20:47  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Wiktor Kubat
Mon 21:01  Table 3
46   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 21:15  Table 4
47   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Łukasz Królikowski
Mon 20:59  Table 2
48   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Mateusz Marek
Mon 21:16  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Wiktor Kubat
Piotr Motyl
Mon 21:27  Table 1
50   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Tomasz Delinowski
Mon 21:46  Table 3
51   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 21:33  Table 2
52   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Krystian Grzesik
Mon 22:09  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Wiktor Kubat
Mon 22:39  Table 1
54   
Poland
Bartłomiej Wilk
Poland
Marcin Kielan
1
Mon 22:39  Table 2
55   
Tom Tom
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 22:39  Table 3
56   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Mateusz Marek
Mon 22:39  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 23:22  Table 1
58   
Tom Tom
Poland
Marcin Wnuk
Mon 23:37  Table 1

Final

Race to 4
59   
Poland
Mariusz Chmielarz
Tom Tom
Tue 00:28  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment