Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 2, 2020

VII Torneo de Nadal CBTeo

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Josue Pereira Sarro
3 (3/0) 19 (15/4)
79%
1 Javier Raposo Gómez
3 (3/0) 20 (15/5)
75%
1 Raul Esmoris
2 (2/0) 15 (10/5)
67%
1 Manuel Castro González
3 (3/0) 23 (15/8)
65%
1 Diego Rey Fernández
2 (2/0) 14 (10/4)
71%
1 Jorge Alves
2 (2/0) 15 (10/5)
67%
1 Fran Doval
3 (3/0) 23 (15/8)
65%
1 Eric Rodriguez
3 (3/0) 19 (15/4)
79%
9 Héctor del Amo
4 (3/1) 26 (18/8)
69%
Show more
9 Jose Angel Nogueira Gonzalez
5 (4/1) 38 (24/14)
63%
9 Marcos Rodiño Portela
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
9 Emilio Amado Pico
4 (3/1) 31 (19/12)
61%
9 Javier Ruiz Freire
3 (2/1) 22 (12/10)
55%
9 Efrén Mosquera Gil
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
9 Heriberto Aybar
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
9 Damián Ramírez
4 (3/1) 27 (17/10)
63%
17 Enrique Rodriguez Lema
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Luciano Novoa Conde
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
17 Alberto Negreira
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
17 Pablo Montaña
4 (2/2) 30 (13/17)
43%
17 Ivan Rey palmeiro
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
17 John anderson Martinez tamayo
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Ivan Sienes Folgar
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Alfredo Fernández
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
25 Eduardo Cabaleiro Ybárrez
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
25 Álvaro Lama-Pereira
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Jose Manuel Rivero Fernandez
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
25 Isaac Buceta Gómez
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
25 Andres Gonzalez Lopez
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
25 Eugenio Somoza
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
25 Pablo Marqués
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
25 Jose Capón Doval
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
33 Carlos González
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
33 Rubén Ron Mirás
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
33 Miguel Lamas
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Juan Jose Cancelo Alfonso
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Aaron Gonzalez Puga
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Alex Doval
1 (0/1) -1 (-1/0)
0%
33 David Castro Rodriguez
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
33 Benito Perez Vazquez
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Domingo Manso
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Xan Rubira
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Daniel Crespo
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Mario Natario
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Jose Luis Rodriguez
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
Starts Jan 2, 2020, 12:23 PM (local time)
Format Double elimination qualifier (45 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Club Billar Teo
Contact Club Billar Teo N (teobillar@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Spain
Benito Perez Vazquez
Walk Over
 
2   
Guinea-Bissau
Isaac Buceta
Macedonia (FYROM)
Emilio Amado Pico
Sat 10:01  Table 1
3   
Portugal
Jorge Alves
Walk Over
 
4   
Walk Over
Spain
Eugenio Somoza
 
5   
Spain
Marcos Rodiño Portela
Walk Over
 
6   
Spain
Ivan Rey palmeiro
Spain
Rubén Ron Mirás
Sat 10:01  Table 2
7   
Spain
Josue Pereira Sarro
Spain
Juan Jose Cancelo Alfonso
Sat 10:01  Table 3
8   
Walk Over
Spain
Pablo Marqués
 
9   
Spain
David Castro Rodriguez
Walk Over
 
10   
Spain
Manuel Castro González
Spain
Eduardo Cabaleiro Ybárrez
Sat 10:01  Table 4
11   
Spain
Luciano Novoa Conde
Spain
Carlos González
Sat 10:01  Table 5
12   
Walk Over
Spain
Miguel Lamas
 
13   
Somalia
Diego Rey Fernández
Walk Over
 
14   
Spain
Daniel Crespo
Spain
Jose Capón Doval
Sat 10:02  Table 6
15   
Cyprus
Alex Doval
France
Jose Luis Rodriguez
Sat 10:02  Table 7
16   
Walk Over
Egypt
Efrén Mosquera
 
17   
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
Walk Over
 
18   
Spain
Javier Raposo Gómez
Vietnam
Pablo Montaña
Sat 10:20  Table 7
19   
Colombia
John anderson Martinez tamayo
Walk Over
 
20   
Walk Over
Spain
Alberto Negreira
 
21   
Isle of Man
Héctor del Amo
Walk Over
 
22   
Spain
Jose Manuel Rivero Fernandez
Spain
Fran Doval
Sat 10:58  Table 4
23   
Dominican Republic
Heriberto Aybar
Philippines
Alfredo Fernández
Sat 10:59  Table 3
24   
Walk Over
Spain
Domingo Manso
 
25   
Spain
Raul Esmoris
Walk Over
 
26   
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Portugal
Mario Natario
Sat 13:50  Table 1
27   
Spain
Andres Gonzalez Lopez
Spain
Aaron Gonzalez Puga
Sat 11:10  Table 1
28   
Walk Over
Spain
Ivan Sienes Folgar
 
29   
Spain
Enrique Rodriguez Lema
Walk Over
 
30   
Walk Over
Spain
Javier Ruiz Freire
 
31   
Spain
Eric Rodriguez
Spain
Damián Ramírez
Sat 11:14  Table 5
32   
Walk Over
Spain
Xan Rubira
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Spain
Benito Perez Vazquez
Macedonia (FYROM)
Emilio Amado Pico
Sat 11:22  Table 2
34   
Portugal
Jorge Alves
Spain
Eugenio Somoza
Sat 13:44  Table 5
35   
Spain
Marcos Rodiño Portela
Spain
Ivan Rey palmeiro
Sat 11:39  Table 7
36   
Spain
Josue Pereira Sarro
Spain
Pablo Marqués
Sat 12:04  Table 3
37   
Spain
David Castro Rodriguez
Spain
Manuel Castro González
Sat 12:10  Table 6
38   
Spain
Luciano Novoa Conde
Spain
Miguel Lamas
Sat 12:19  Table 2
39   
Somalia
Diego Rey Fernández
Spain
Jose Capón Doval
Sat 12:29  Table 4
40   
France
Jose Luis Rodriguez
Egypt
Efrén Mosquera
Sat 12:34  Table 5
41   
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
Spain
Javier Raposo Gómez
Sat 12:38  Table 1
42   
Colombia
John anderson Martinez tamayo
Spain
Alberto Negreira
Sat 13:09  Table 7
43   
Isle of Man
Héctor del Amo
Spain
Fran Doval
Sat 13:11  Table 3
44   
Philippines
Alfredo Fernández
Spain
Domingo Manso
Sat 13:11  Table 4
45   
Spain
Raul Esmoris
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Sat 15:01  Table 1
46   
Spain
Andres Gonzalez Lopez
Spain
Ivan Sienes Folgar
Sat 13:18  Table 6
47   
Spain
Enrique Rodriguez Lema
Spain
Javier Ruiz Freire
Sat 13:40  Table 2
48   
Spain
Eric Rodriguez
Spain
Xan Rubira
Sat 14:20  Table 4

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Guinea-Bissau
Isaac Buceta
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Spain
Rubén Ron Mirás
 
52   
Spain
Juan Jose Cancelo Alfonso
Walk Over
 
53   
Walk Over
Spain
Eduardo Cabaleiro Ybárrez
 
54   
Spain
Carlos González
Walk Over
 
55   
Walk Over
Spain
Daniel Crespo
 
56   
Cyprus
Alex Doval
Walk Over
 
57   
Walk Over
Vietnam
Pablo Montaña
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Spain
Jose Manuel Rivero Fernandez
 
60   
Dominican Republic
Heriberto Aybar
Walk Over
 
61   
Walk Over
Portugal
Mario Natario
 
62   
Spain
Aaron Gonzalez Puga
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Spain
Damián Ramírez
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Guinea-Bissau
Isaac Buceta
Spain
Xan Rubira
Sat 15:58  Table 2
66   
Walk Over
Spain
Enrique Rodriguez Lema
 
67   
Spain
Rubén Ron Mirás
Spain
Andres Gonzalez Lopez
Sat 14:58  Table 6
68   
Spain
Juan Jose Cancelo Alfonso
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Sat 16:21  Table 7
69   
Spain
Eduardo Cabaleiro Ybárrez
Spain
Domingo Manso
Sat 14:56  Table 5
70   
Spain
Carlos González
Isle of Man
Héctor del Amo
Sat 15:31  Table 2
71   
Spain
Daniel Crespo
Spain
Alberto Negreira
Sat 14:27  Table 7
72   
Cyprus
Alex Doval
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
 
73   
Vietnam
Pablo Montaña
France
Jose Luis Rodriguez
Sat 15:33  Table 3
74   
Walk Over
Spain
Jose Capón Doval
 
75   
Spain
Jose Manuel Rivero Fernandez
Spain
Miguel Lamas
Sat 15:11  Table 4
76   
Dominican Republic
Heriberto Aybar
Spain
David Castro Rodriguez
Sat 14:28  Table 3
77   
Portugal
Mario Natario
Spain
Pablo Marqués
Sat 16:14  Table 1
78   
Spain
Aaron Gonzalez Puga
Spain
Marcos Rodiño Portela
Sat 16:07  Table 5
79   
Walk Over
Spain
Eugenio Somoza
 
80   
Spain
Damián Ramírez
Spain
Benito Perez Vazquez
Sat 16:09  Table 4

Winners qualification

Race to 5
81   
Macedonia (FYROM)
Emilio Amado Pico
Portugal
Jorge Alves
Sat 16:32  Table 6
82   
Spain
Ivan Rey palmeiro
Spain
Josue Pereira Sarro
Sat 15:38  Table 7
83   
Spain
Manuel Castro González
Spain
Luciano Novoa Conde
Sat 16:37  Table 3
84   
Somalia
Diego Rey Fernández
Egypt
Efrén Mosquera
Sat 17:14  Table 2
85   
Spain
Javier Raposo Gómez
Colombia
John anderson Martinez tamayo
Sat 16:48  Table 5
86   
Spain
Fran Doval
Philippines
Alfredo Fernández
Sat 17:15  Table 7
87   
Spain
Raul Esmoris
Spain
Ivan Sienes Folgar
Sat 16:55  Table 4
88   
Spain
Javier Ruiz Freire
Spain
Eric Rodriguez
Sat 17:20  Table 1

Loser round 3

Race to 5
89   
Guinea-Bissau
Isaac Buceta
Spain
Enrique Rodriguez Lema
Sat 17:43  Table 4
90   
Spain
Andres Gonzalez Lopez
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Sat 17:58  Table 3
91   
Spain
Eduardo Cabaleiro Ybárrez
Isle of Man
Héctor del Amo
Sat 18:10  Table 5
92   
Spain
Alberto Negreira
Spain
Álvaro Lama-Pereira Lage
Sat 18:24  Table 1
93   
Vietnam
Pablo Montaña
Spain
Jose Capón Doval
Sat 18:29  Table 6
94   
Spain
Jose Manuel Rivero Fernandez
Dominican Republic
Heriberto Aybar
Sat 18:41  Table 5
95   
Spain
Pablo Marqués
Spain
Marcos Rodiño Portela
Sat 18:46  Table 7
96   
Spain
Eugenio Somoza
Spain
Damián Ramírez
Sat 18:50  Table 2

Losers qualification

Race to 5
97   
Spain
Enrique Rodriguez Lema
Egypt
Efrén Mosquera
Sat 19:31  Table 1
98   
Spain
Jose Angel Nogueira Gonzalez
Spain
Luciano Novoa Conde
Sat 19:17  Table 4
99   
Isle of Man
Héctor del Amo
Spain
Ivan Rey palmeiro
Sat 18:58  Table 3
100   
Spain
Alberto Negreira
Macedonia (FYROM)
Emilio Amado Pico
Sat 19:36  Table 7
101   
Vietnam
Pablo Montaña
Spain
Javier Ruiz Freire
Sat 20:16  Table 7
102   
Dominican Republic
Heriberto Aybar
Spain
Ivan Sienes Folgar
Sat 19:59  Table 2
103   
Spain
Marcos Rodiño Portela
Philippines
Alfredo Fernández
Sat 19:44  Table 5
104   
Spain
Damián Ramírez
Colombia
John anderson Martinez tamayo
Sat 20:04  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants