Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 7 - May 8, 2022

Turneu memorial Driton Hajdaraj

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Albania Besar Spahiu
6 (6/0) 58 (42/16)
72%
2 Kosovo Amar Gjyshinca
6 (5/1) 68 (39/29)
57%
3 Kosovo Labinot Markaj
5 (4/1) 46 (32/14)
70%
3 Kosovo Hekuran Sadiku
6 (4/2) 61 (33/28)
54%
5 Kosovo Naser Bajrami
3 (2/1) 30 (14/16)
47%
5 Kosovo Faton Kerolli
5 (3/2) 47 (21/26)
45%
5 Albania Kledio Kaci
4 (3/1) 35 (23/12)
66%
5 Albania Fredi Kaçi
5 (3/2) 51 (29/22)
57%
9 Kosovo Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
3 (2/1) 34 (18/16)
53%
Show more
9 Kosovo Faton Bajgora
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
9 Kosovo Ardijan Jetishi
5 (3/2) 45 (20/25)
44%
9 North Macedonia Jasin Mediu
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
9 Kosovo Don Hajra
6 (4/2) 53 (31/22)
58%
9 Kosovo Gani Ahmeti
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
9 Arton Bellopoja
5 (3/2) 45 (22/23)
49%
9 Kosovo Muhamet Ramadani
5 (3/2) 48 (27/21)
56%
17 Kosovo Ylber Hyseni
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
17 Kosovo Arlind Juniku
Federata Kosovare e Biliardos
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
17 Kosovo Valon Gashi
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
17 Kosovo Shpëtim Murturi
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
17 Kosovo Albin Alidema
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
17 Zilfi Ameti
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
17 Kosovo Hasan Ahmeti
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
17 Kosovo Drin Demaj
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
25 North Macedonia Ibro Sadiki
4 (2/2) 35 (15/20)
43%
25 Kosovo Gazmend Alidemaj
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
25 Kosovo Ismet Halimi
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
25 Kosovo leo bllaca
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
25 Kosovo Milot Mujku
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
25 Kosovo Lavdim Alidemaij
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
25 Kosovo Labinot Berisha
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
33 Kosovo Dugagjin Hajdaraj
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
33 Albania Altin Baçi
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
33 Kosovo Hashim Berisha
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
33 North Macedonia Gazmend Latifi
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
9994 Kosovo Leonit Restelica
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts May 7, 2022, 1:00 PM Until May 8, 2022 (local time)
Entry deadline May 7, 2022, 1:00 PM (local time)
Organizer Federata Kosovare e Biliardos
Contact Veton Dyla (veton_dyla@yahoo.com, +38349112235)
Format Double to Single elimination (36 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Arton Bellopoja
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 13:50 
2   
Kosovo
Albin Alidema
Walk Over
 
3   
Walk Over
Kosovo
leo bllaca
 
4   
Kosovo
Faton Kerolli
Walk Over
 
5   
Walk Over
Kosovo
Leonit Restelica
 
6   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Walk Over
 
7   
Walk Over
Kosovo
Lavdim Alidemaij
 
8   
Kosovo
Don Hajra
Albania
Altin Baçi
Sat 13:31 
9   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Hashim Berisha
Sat 12:50 
10   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Walk Over
 
11   
Walk Over
Zilfi Ameti
 
12   
Kosovo
Gazmend Alidemaj
Walk Over
 
13   
Walk Over
Kosovo
Ismet Halimi
 
14   
Albania
Fredi Kaçi
Walk Over
 
15   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
16   
Kosovo
Dugagjin Hajdaraj
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sat 12:51 

Winner round 1

Race to 6
17   
Albania
Kledio Kaci
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 16:35 
18   
Kosovo
Albin Alidema
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 13:43 
19   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
leo bllaca
Sat 14:30 
20   
Kosovo
Faton Kerolli
North Macedonia
Jasin Mediu
Sat 14:42 
21   
Kosovo
Drin Demaj
Kosovo
Leonit Restelica
 
22   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 13:55 
23   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Lavdim Alidemaij
Sat 12:52 
24   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Valon Gashi
Sat 14:56 
25   
Kosovo
Ardijan Jetishi
Kosovo
Muhamet Ramadani
Sat 15:00 
26   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Milot Mujku
Sat 16:55 
27   
Kosovo
Arlind Juniku
Zilfi Ameti
Sat 15:07 
28   
Kosovo
Gazmend Alidemaj
Kosovo
Gani Ahmeti
Sat 12:55 
29   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Ismet Halimi
Sat 15:37 
30   
Albania
Fredi Kaçi
Kosovo
Naser Bajrami
Sat 16:16 
31   
Albania
Besar Spahiu
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 17:16 
32   
Kosovo
Hasan Ahmeti
North Macedonia
Gazmend Latifi
Sat 16:04 

Loser round 1

Race to 6
33   
Arton Bellopoja
North Macedonia
Gazmend Latifi
Sat 17:23 
34   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
35   
Walk Over
Albania
Fredi Kaçi
 
36   
Walk Over
Kosovo
Ismet Halimi
 
37   
Walk Over
Kosovo
Gazmend Alidemaj
 
38   
Walk Over
Kosovo
Arlind Juniku
 
39   
Walk Over
Kosovo
Milot Mujku
 
40   
Albania
Altin Baçi
Kosovo
Ardijan Jetishi
Sat 16:29 
41   
Kosovo
Hashim Berisha
Kosovo
Don Hajra
Sat 17:52 
42   
Walk Over
Kosovo
Lavdim Alidemaij
 
43   
Walk Over
Kosovo
Shpëtim Murturi
 
44   
Walk Over
Kosovo
Leonit Restelica
 
45   
Walk Over
North Macedonia
Jasin Mediu
 
46   
Walk Over
Kosovo
leo bllaca
 
47   
Walk Over
Kosovo
Albin Alidema
 
48   
Kosovo
Dugagjin Hajdaraj
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 17:23 

Winners qualification

Race to 6
49   
Albania
Kledio Kaci
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 19:26 
50   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Faton Kerolli
Sat 18:25 
51   
Kosovo
Drin Demaj
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 15:33 
52   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Valon Gashi
Sat 17:51 
53   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sat 18:53 
54   
Zilfi Ameti
Kosovo
Gani Ahmeti
Sat 19:15 
55   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Naser Bajrami
Sat 19:25 
56   
Albania
Besar Spahiu
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sat 18:48 

Loser round 2

Race to 6
57   
Arton Bellopoja
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 19:44 
58   
Albania
Fredi Kaçi
Kosovo
Ismet Halimi
Sat 20:11 
59   
Kosovo
Gazmend Alidemaj
Kosovo
Arlind Juniku
Sat 20:35 
60   
Kosovo
Milot Mujku
Kosovo
Ardijan Jetishi
Sat 20:30 
61   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Lavdim Alidemaij
Sat 20:26 
62   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Leonit Restelica
 
63   
North Macedonia
Jasin Mediu
Kosovo
leo bllaca
Sat 20:50 
64   
Kosovo
Albin Alidema
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 21:41 

Losers qualification

Race to 6
65   
Arton Bellopoja
Kosovo
Valon Gashi
Sat 21:38 
66   
Albania
Fredi Kaçi
Kosovo
Drin Demaj
Sat 21:38 
67   
Kosovo
Arlind Juniku
Kosovo
Faton Kerolli
Sat 21:54 
68   
Kosovo
Ardijan Jetishi
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 22:47 
69   
Kosovo
Don Hajra
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sat 22:43 
70   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sat 23:01 
71   
North Macedonia
Jasin Mediu
Zilfi Ameti
Sat 23:00 
72   
Kosovo
Albin Alidema
Kosovo
Muhamet Ramadani
Sat 23:20 

Last sixteen

Race to 7
73   
Albania
Kledio Kaci
Kosovo
Don Hajra
Sun 11:10 
74   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Ardijan Jetishi
Sun 11:10 
75   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Faton Kerolli
Sun 11:10 
76   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Muhamet Ramadani
Sun 11:10 
77   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 12:31 
78   
Kosovo
Gani Ahmeti
Albania
Fredi Kaçi
Sun 11:46 
79   
Kosovo
Naser Bajrami
North Macedonia
Jasin Mediu
Sun 12:00 
80   
Albania
Besar Spahiu
Arton Bellopoja
Sun 12:25 

Quarter final

Race to 7
81   
Albania
Kledio Kaci
Kosovo
Labinot Markaj
Sun 12:26 
82   
Kosovo
Faton Kerolli
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 13:09 
83   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Albania
Fredi Kaçi
Sun 14:55 
84   
Kosovo
Naser Bajrami
Albania
Besar Spahiu
Sun 13:23 

Semi final

Race to 7
85   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 16:04 
86   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Albania
Besar Spahiu
Sun 16:31 

Final

Race to 9
87   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Albania
Besar Spahiu
Sun 17:38 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants