Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 29 - April 30, 2023

Turneu i tretë memorial Driton Hajdaraj

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Albania Kledio Kaçi
7 (7/0) 71 (51/20)
72%
550
2 Albania Besar Spahiu
6 (5/1) 59 (39/20)
66%
480
3 Kosovo Faton Bajgora
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
420
3 Kosovo Labinot Markaj
6 (5/1) 47 (33/14)
70%
420
5 Kosovo Islam Kutleshi
6 (4/2) 50 (29/21)
58%
370
5 Albania Fatosh Dervishaj
6 (4/2) 49 (30/19)
61%
370
5 Albania Ed Bregu
6 (4/2) 55 (32/23)
58%
370
5 Kosovo Muhamet Ramadani
5 (4/1) 47 (29/18)
62%
370
9 Kosovo Naser Bajrami
3 (2/1) 31 (15/16)
48%
330
Show more
9 Kosovo Bedri Sijarina
4 (3/1) 36 (19/17)
53%
330
9 Kosovo Veton Dyla
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
330
9 Kosovo Ylber Hyseni
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
330
9 Kosovo Amar Gjyshinca
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
330
9 Albania Edmond Zaja
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
330
9 Kosovo Albin Alidema
3 (2/1) 26 (13/13)
50%
330
9 Kosovo Burim Avdiu
3 (2/1) 31 (18/13)
58%
330
17 Kosovo Arlind Juniku
Federata Kosovare e Biliardos
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
300
17 Kosovo Riza Sele
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
300
17 Kosovo leo bllaca
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
300
17 Kosovo Milot Mujku
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
300
17 Albania King 9 Billiard Club
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
300
17 Kosovo Kastriot Ukimeri
2 (1/1) 16 (6/10)
38%
300
17 Kosovo Shpëtim Murturi
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
300
17 Kosovo Dijar Kutleshi
3 (1/2) 27 (15/12)
56%
300
17 Kosovo Vesel Bytyqi
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
300
17 Kosovo Jon Berisha
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
300
17 Albania Myqerem Dervishaj
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
300
17 Albania .... ....
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
300
17 Kosovo Hasan Ahmeti
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
300
17 Albania Edison Halili
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
300
17 Kosovo Isa Halimi
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
300
33 Albania Joel Demaj
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
235
33 Norway Spartak Spahiu
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
235
33 North Macedonia Ibro Sadiki
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
235
33 Kosovo Dugagjin Hajdaraj
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
235
33 North Macedonia Jasin Mediu
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
235
33 Kosovo Benjamin Rama
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
235
33 Kosovo Herolind Elshani
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
235
33 Albania Rrustem Jahdauti
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
235
33 North Macedonia Vullnet Memedi
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
235
33 Kosovo Andi Juniku
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
235
33 Kosovo Armend Gashi
2 (1/1) 12 (5/7)
42%
235
33 Kosovo Arber Thaqi
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
235
49 Kosovo Ardijan Jetishi
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
230
49 Kosovo Lavdim Alidemaij
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
230
49 Kosovo Ndriqim Morina
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
230
49 Kosovo Sel Dodaj
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
230
49 Kosovo Bardhyl Avdiu
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
230
9991 Kosovo Reshat Dedia
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Faton Kerolli
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Valon Gashi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Hasan Shehu
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Labinot Berisha
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Don Hajra
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Mazllom Buhalla
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Rilind Destani
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Gani Ahmeti
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Fahrija Smailji
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Shefqet Thaqi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Arton Bellopoja
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Muhamet Huruglica
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Albania Llambi Papa
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Mal Shehu
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Kosovo Gazmend Zymberi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Apr 29, 2023, 10:00 AM Until Apr 30, 2023 (local time)
Entry deadline Apr 29, 2023, 12:00 PM (local time)
Organizer Federata Kosovare e Biliardos
Contact Veton Dyla (veton_dyla@yahoo.com, +38349112235) and Muhammed Çuni (muhamed.cuni@gmail.com, +38348300028)
Format Double to Single elimination (64 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Kosovo
Dijar Kutleshi
Kosovo
Gani Ahmeti
 
2   
Albania
Llambi Papa
Kosovo
Albin Alidema
 
3   
Kosovo
Dugagjin Hajdaraj
Albania
Kledio Kaçi
Sat 11:38  Table 1
4   
Kosovo
Shefqet Thaqi
North Macedonia
Ibro Sadiki
 
5   
Kosovo
Arber Thaqi
Kosovo
Benjamin Rama
Sat 12:12  Table 1
6   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Kosovo
Bardhyl Avdiu
Sat 11:38  Table 2
7   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sat 11:38  Table 3
8   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Ndriqim Morina
Sat 13:54  Table 2
9   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Andi Juniku
Sat 13:14  Table 3
10   
Kosovo
Herolind Elshani
Kosovo
Gazmend Zymberi
 
11   
Kosovo
Burim Avdiu
Kosovo
Arlind Juniku
Sat 11:38  Table 5
12   
Kosovo
Fahrija Smailji
Kosovo
Rilind Destani
 
13   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Mazllom Buhalla
 
14   
Kosovo
Jon Berisha
Kosovo
Armend Gashi
Sat 11:38  Table 4
15   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Arton Bellopoja
 
16   
Norway
Spartak Spahiu
Kosovo
Milot Mujku
Sat 14:08  Table 5
17   
Albania
Bledar Koci
Kosovo
Muhamet Huruglica
 
18   
Kosovo
Reshat Dedia
Albania
Edmond Zaja
 
19   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Hasan Shehu
 
20   
Albania
Besar Spahiu
Kosovo
Vesel Bytyqi
Sat 13:53  Table 4
21   
North Macedonia
Jasin Mediu
Kosovo
Lavdim Alidemaij
Sat 13:56  Table 3
22   
Albania
Edison Halili
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 12:19  Table 3
23   
Kosovo
Isa Halimi
Kosovo
Riza Sele
Sat 13:12  Table 4
24   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Faton Kerolli
 
25   
Kosovo
Labinot Markaj
Albania
Joel Demaj
Sat 12:25  Table 2
26   
North Macedonia
Vullnet Memedi
Kosovo
Ardijan Jetishi
Sat 15:35  Table 2
27   
Albania
Fatosh Dervishaj
Kosovo
Sel Dodaj
Sat 12:28  Table 4
28   
Kosovo
leo bllaca
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 13:27  Table 1
29   
Albania
Besjan Sinanaj
Albania
Eduard Bregu
Sat 12:28  Table 5
30   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Don Hajra
 
31   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Mal Shehu
 
32   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Albania
Rrustem Jahdauti
Sat 13:20  Table 5

Winners qualification

Race to 5
33   
Kosovo
Dijar Kutleshi
Kosovo
Albin Alidema
Sat 14:18  Table 1
34   
Albania
Kledio Kaçi
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 15:21  Table 4
35   
Kosovo
Arber Thaqi
Kosovo
Shpëtim Murturi
Sat 14:43  Table 4
36   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Veton Dyla
Sat 15:20  Table 3
37   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Herolind Elshani
Sat 14:47  Table 2
38   
Kosovo
Burim Avdiu
Kosovo
Rilind Destani
  Table 3
39   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Armend Gashi
Sat 15:24  Table 1
40   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Milot Mujku
Sat 15:48  Table 5
41   
Albania
Bledar Koci
Albania
Edmond Zaja
Sat 15:09  Table 5
42   
Kosovo
Hasan Shehu
Albania
Besar Spahiu
 
43   
North Macedonia
Jasin Mediu
Albania
Edison Halili
Sat 15:56  Table 1
44   
Kosovo
Isa Halimi
Kosovo
Naser Bajrami
Sat 16:03  Table 3
45   
Kosovo
Labinot Markaj
North Macedonia
Vullnet Memedi
Sat 16:24  Table 2
46   
Albania
Fatosh Dervishaj
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 16:11  Table 4
47   
Albania
Eduard Bregu
Kosovo
Ylber Hyseni
Sat 16:53  Table 1
48   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Kastriot Ukimeri
 

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Walk Over
 
50   
Kosovo
Dugagjin Hajdaraj
Walk Over
 
51   
Kosovo
Benjamin Rama
Kosovo
Bardhyl Avdiu
Sat 16:54  Table 5
52   
Kosovo
Hasan Ahmeti
Kosovo
Ndriqim Morina
Sat 16:56  Table 2
53   
Kosovo
Andi Juniku
Walk Over
 
54   
Kosovo
Arlind Juniku
Walk Over
 
55   
Walk Over
Kosovo
Jon Berisha
 
56   
Walk Over
Norway
Spartak Spahiu
 
57   
Walk Over
Walk Over
 
58   
Walk Over
Kosovo
Vesel Bytyqi
 
59   
Kosovo
Lavdim Alidemaij
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 16:57  Table 3
60   
Kosovo
Riza Sele
Walk Over
 
61   
Albania
Joel Demaj
Kosovo
Ardijan Jetishi
Sat 17:25  Table 4
62   
Kosovo
Sel Dodaj
Kosovo
leo bllaca
Sat 17:45  Table 5
63   
Albania
Besjan Sinanaj
Walk Over
 
64   
Walk Over
Albania
Rrustem Jahdauti
 

Losers qualification

Race to 5
65   
Walk Over
Walk Over
 
66   
Kosovo
Dugagjin Hajdaraj
Albania
Eduard Bregu
Sat 18:06  Table 4
67   
Kosovo
Benjamin Rama
Albania
Fatosh Dervishaj
Sat 17:53  Table 1
68   
Kosovo
Hasan Ahmeti
North Macedonia
Vullnet Memedi
Sat 18:09  Table 5
69   
Kosovo
Andi Juniku
Kosovo
Isa Halimi
Sat 17:45  Table 3
70   
Kosovo
Arlind Juniku
North Macedonia
Jasin Mediu
Sat 17:51  Table 2
71   
Kosovo
Jon Berisha
Walk Over
 
72   
Norway
Spartak Spahiu
Albania
Bledar Koci
Sat 18:26  Table 3
73   
Walk Over
Kosovo
Milot Mujku
 
74   
Kosovo
Vesel Bytyqi
Kosovo
Armend Gashi
Sat 18:34 
75   
Albania
Myqerem Dervishaj
Walk Over
 
76   
Kosovo
Riza Sele
Kosovo
Herolind Elshani
Sat 18:50  Table 4
77   
Albania
Joel Demaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 18:52  Table 1
78   
Kosovo
leo bllaca
Kosovo
Arber Thaqi
Sat 18:51  Table 5
79   
Albania
Besjan Sinanaj
North Macedonia
Ibro Sadiki
Sat 18:52  Table 2
80   
Albania
Rrustem Jahdauti
Kosovo
Dijar Kutleshi
 

Last thirtytwo

Race to 7
81   
Kosovo
Albin Alidema
Kosovo
Vesel Bytyqi
Sat 21:40  Table 1
82   
Albania
Kledio Kaçi
Kosovo
Hasan Ahmeti
Sat 21:40  Table 2
83   
Kosovo
Shpëtim Murturi
Albania
Fatosh Dervishaj
Sat 21:41  Table 3
84   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Jon Berisha
Sat 21:42  Table 4
85   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 19:53  Table 5
86   
Kosovo
Burim Avdiu
Kosovo
Arlind Juniku
Sat 21:41  Table 4
87   
Kosovo
Faton Bajgora
Walk Over
 
88   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Isa Halimi
Sat 21:41  Table 2
89   
Albania
Edmond Zaja
Kosovo
Milot Mujku
Sat 21:41  Table 1
90   
Albania
Besar Spahiu
Albania
Besjan Sinanaj
Sat 22:12  Table 1
91   
Albania
Edison Halili
Albania
Eduard Bregu
Sat 21:41 
92   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Dijar Kutleshi
Sat 21:50  Table 3
93   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
leo bllaca
Sat 21:52  Table 5
94   
Kosovo
Bedri Sijarina
Albania
Bledar Koci
Sat 21:56  Table 2
95   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Riza Sele
Sat 22:24  Table 4
96   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 22:39  Table 5

Last sixteen

Race to 7
97   
Kosovo
Albin Alidema
Albania
Kledio Kaçi
Sun 11:08  Table 1
98   
Albania
Fatosh Dervishaj
Kosovo
Veton Dyla
Sun 11:08  Table 2
99   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Burim Avdiu
Sun 11:08  Table 3
100   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Amar Gjyshinca
Sun 11:08  Table 4
101   
Albania
Edmond Zaja
Albania
Besar Spahiu
Sun 11:08  Table 5
102   
Albania
Eduard Bregu
Kosovo
Naser Bajrami
Sun 11:38  Table 1
103   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 12:25  Table 2
104   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 12:41  Table 1

Quarter final

Race to 7
105   
Albania
Kledio Kaçi
Albania
Fatosh Dervishaj
Sun 12:47  Table 4
106   
Kosovo
Muhamet Ramadani
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 12:47  Table 3
107   
Albania
Besar Spahiu
Albania
Eduard Bregu
Sun 13:26  Table 2
108   
Kosovo
Labinot Markaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sun 14:41  Table 4

Semi final

Race to 9
109   
Albania
Kledio Kaçi
R3
Kosovo
Faton Bajgora
R1
Sun 16:01  Table 1
110   
Albania
Besar Spahiu
R3
Kosovo
Labinot Markaj
R1
Sun 16:01  Table 4

Final

Race to 11
111   
Albania
Kledio Kaçi
R3
Albania
Besar Spahiu
R1
Sun 18:06  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants