Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 11, 2021

Topp 16 - 9-Ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
4 (4/0) 52 (36/16)
69%
100
2 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (3/1) 60 (32/28)
53%
87
3 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 54 (32/22)
59%
77
4 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 53 (29/24)
55%
70
5 Henrik Hagen
BEX BK
4 (3/1) 56 (31/25)
55%
64
5 Roger Rasmussen
Ask BC
4 (3/1) 49 (28/21)
57%
64
7 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
54
7 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 56 (28/28)
50%
54
9 Christian Johannessen
Oslo BK
4 (2/2) 51 (22/29)
43%
44
9 Kim Soo Garmark
Oslo BK
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
44
11 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (1/3) 54 (23/31)
43%
36
11 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
4 (1/3) 47 (16/31)
34%
36
13 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 55 (27/28)
49%
28
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (1/3) 50 (23/27)
46%
28
15 Anders Brannfjell
Arctic BK
4 (1/3) 52 (23/29)
44%
22
15 Ingolf Höns
Ask BC
4 (0/4) 52 (19/33)
37%
22
Entry deadline Dec 1, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Dec 11, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 9
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Pool 21/22
Organizer Gjøvik&Raufoss BK
Contact Egil Arne Sørensen and Jan Kjetil Nordrum (nordrum08@hotmail.com)
More info
Vi ønsker velkommen til tidenes første Topp 16 turnering med denne spilleformen. Her er det lagt til rette for god struktur med forutsigbart tidsskjema og god kvalitet for samtlige deltakere. Dette gleder vi oss til!!

Les godt gjennom informasjonen som følger for å få godt innblikk i formatet.

1.Disipliner: 9-Ball og 10-Ball.

2.Distanser:
9-Ball 8-9
10-Ball 7-8

3.Spilleform: Kombinasjon av enkel-, dobbelcup og plasseringsspill.(En Tortola-variant) Det spilles derfor om 3. plassen (bronsefinale). Mer info om spilleform kommer når skjema er på plass i Cuescore. I praksis vil denne spilleformen sørge for at samtlige spillere spiller 4 matcher i hver turnering/disiplin (8 matcher pr. helg).

4.Deltakelse: Topp 16 er i utgangspunktet åpent for alle utøvere. Det er allikevel bare de 16 høyest plasserte utøverne på Norgesratingen ved påmeldingsfristens utløp som får delta. (se 10.10 – Norgesrating) Alle må i tillegg innfri følgende vilkår:

a.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
b.Innehar gyldig lisens i NB.
c.Ha deltatt i minimum én Pool-liga turnering samme halvsesong (høst/vår) som den aktuelle Topp 16 turneringen.

5.Startavgift/Overnatting:

Det betales ingen startavgift i Topp 16.

Utøvere med mer enn 1 time reisevei fra moderklubbens adresse til arrangørklubbens adresse får dekket kostnader til overnatting fra fredag til søndag maksimert oppad til kr. 750,- pr. døgn. Refusjon utbetales i henhold til bilag. Utøvere er selv ansvarlig for å booke og skal benytte Thon-hotell dersom dette finnes på arrangørstedet.

6.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 - Seeding og 10.10 - Norgesrating

7.Premier:

a.Pengepremier totalt Kr. 3.500.-
i.1. plass Kr. 2.000,-
ii.2. plass Kr. 1.000,-
iii.3. plass Kr. 500,-

Overnattingsmulighter:

- Quality Hotel Strand, Gjøvik
- Clarion Collection Hotel Grand, Gjøvik
- Elton Hotel, Raufoss
- Badeland Gjestegård, Raufoss

(Det finnes ingen Thon Hotel i nærområdet)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Mats Brujordet Schjetne
Christian Johannessen
Sat 10:10  Table 1
2   
Kim Soo Garmark
Anders Brannfjell
Sat 10:10  Table 2
3   
Jan Kjetil Nordrum
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sat 10:10  Table 3
4   
Daniel Lorentzen-Styr
Didrik Vatne
R1
Sat 10:10  Table 4
5   
Ole Kristian Rudshavn
R2
Giena Tanilon
Sat 10:10  Table 5
6   
Ingolf Höns
Jonas Kvalsund Hansen
R2
Sat 10:10  Table 6
7   
Roger Rasmussen
Henrik Hagen
Sat 10:10  Table 7
8   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Emil André Gangfløt
R1
Sat 10:10  Table 8

Winner round 1

Race to 9
9   
Mats Brujordet Schjetne
R2
Kim Soo Garmark
R1
Sat 11:58  Table 8
10   
Jan Kjetil Nordrum
Didrik Vatne
Sat 11:58  Table 6
11   
Ole Kristian Rudshavn
R2
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Sat 11:58  Table 3
12   
Roger Rasmussen
Emil André Gangfløt
Sat 11:58  Table 1

Loser round 1

Race to 8
13   
Christian Johannessen
Anders Brannfjell
R1
Sat 11:58  Table 7
14   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Daniel Lorentzen-Styr
R2
Sat 11:58  Table 5
15   
Giena Tanilon
Ingolf Höns
Sat 11:58  Table 4
16   
Henrik Hagen
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Sat 11:58  Table 2

Loser round 2

Race to 8
17   
Christian Johannessen
Roger Rasmussen
Sat 14:58  Table 4
18   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Sat 14:58  Table 1
19   
Giena Tanilon
Jan Kjetil Nordrum
Sat 14:58  Table 8
20   
Henrik Hagen
Kim Soo Garmark
R1
Sat 14:58  Table 5

Loser round 3

Race to 8
21   
Anders Brannfjell
R1
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 14:58  Table 2
22   
Ingolf Höns
Albert Roman Borrie Stensrød
Sat 14:58  Table 7

Winner round 2

Race to 9
23   
Mats Brujordet Schjetne
Didrik Vatne
Sat 14:58  Table 3
24   
Ole Kristian Rudshavn
R1
Emil André Gangfløt
R1
Sat 14:58  Table 6

Loser round 4

Race to 8
25   
Roger Rasmussen
R2
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 17:14  Table 6
26   
Jan Kjetil Nordrum
Henrik Hagen
Sat 17:14  Table 1

Loser round 5

Race to 8
27   
Christian Johannessen
Jan Ove Kvalsund Hansen
R1
Sat 17:14  Table 4
28   
Giena Tanilon
Kim Soo Garmark
Sat 17:14  Table 7

Loser round 6

Race to 8
29   
Daniel Lorentzen-Styr
Ingolf Höns
Sat 17:15  Table 5
30   
Anders Brannfjell
Albert Roman Borrie Stensrød
R3
Sat 17:14  Table 2

Loser round 7

Race to 8
31   
Didrik Vatne
Emil André Gangfløt
Sat 17:15  Table 3

Final

Race to 9
32   
Mats Brujordet Schjetne
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sat 17:15  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer