Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 12, 2021

Topp 16 - 10-Ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
4 (4/0) 45 (32/13)
71%
100
2 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 49 (28/21)
57%
87
3 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 43 (23/20)
53%
77
4 Anders Brannfjell
Arctic BK
4 (2/2) 53 (25/28)
47%
70
5 Christian Johannessen
Oslo BK
4 (3/1) 46 (28/18)
61%
64
5 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (3/1) 47 (26/21)
55%
64
7 Henrik Hagen
BEX BK
4 (2/2) 52 (27/25)
52%
54
7 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
54
9 Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
44
9 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
44
11 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (1/3) 46 (20/26)
43%
36
11 Roger Rasmussen
Ask BC
4 (1/3) 42 (18/24)
43%
36
13 Kim Soo Garmark
Oslo BK
4 (2/2) 39 (18/21)
46%
28
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (1/3) 38 (15/23)
39%
28
15 Ingolf Höns
Ask BC
4 (1/3) 42 (17/25)
40%
22
15 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
4 (0/4) 44 (15/29)
34%
22
Entry deadline Dec 1, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Dec 12, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Pool 21/22
Organizer Gjøvik&Raufoss BK
Contact Egil Arne Sørensen and Jan Kjetil Nordrum (nordrum08@hotmail.com)
More info
Vi ønsker velkommen til tidenes første Topp 16 turnering med denne spilleformen. Her er det lagt til rette for god struktur med forutsigbart tidsskjema og god kvalitet for samtlige deltakere. Dette gleder vi oss til!!

Les godt gjennom informasjonen som følger for å få godt innblikk i formatet.

1.Disipliner: 9-Ball og 10-Ball.

2.Distanser:
9-Ball 8-9
10-Ball 7-8

3.Spilleform: Kombinasjon av enkel-, dobbelcup og plasseringsspill.(En Tortola-variant) Det spilles derfor om 3. plassen (bronsefinale). Mer info om spilleform kommer når skjema er på plass i Cuescore. I praksis vil denne spilleformen sørge for at samtlige spillere spiller 4 matcher i hver turnering/disiplin (8 matcher pr. helg).

4.Deltakelse: Topp 16 er i utgangspunktet åpent for alle utøvere. Det er allikevel bare de 16 høyest plasserte utøverne på Norgesratingen ved påmeldingsfristens utløp som får delta. (se 10.10 – Norgesrating) Alle må i tillegg innfri følgende vilkår:

a.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
b.Innehar gyldig lisens i NB.
c.Ha deltatt i minimum én Pool-liga turnering samme halvsesong (høst/vår) som den aktuelle Topp 16 turneringen.

5.Startavgift/Overnatting:

Det betales ingen startavgift i Topp 16.

Utøvere med mer enn 1 time reisevei fra moderklubbens adresse til arrangørklubbens adresse får dekket kostnader til overnatting fra fredag til søndag maksimert oppad til kr. 750,- pr. døgn. Refusjon utbetales i henhold til bilag. Utøvere er selv ansvarlig for å booke og skal benytte Thon-hotell dersom dette finnes på arrangørstedet.

6.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 - Seeding og 10.10 - Norgesrating

7.Premier:

a.Pengepremier totalt Kr. 3.500.-
i.1. plass Kr. 2.000,-
ii.2. plass Kr. 1.000,-
iii.3. plass Kr. 500,-

Overnattingsmulighter:

- Quality Hotel Strand, Gjøvik
- Clarion Collection Hotel Grand, Gjøvik
- Elton Hotel, Raufoss
- Badeland Gjestegård, Raufoss

(Det finnes ingen Thon Hotel i nærområdet)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Mats Brujordet Schjetne
Kim Soo Garmark
Sun 08:37  Table 1
2   
Henrik Hagen
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 08:37  Table 2
3   
Jan Kjetil Nordrum
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Sun 08:37  Table 3
4   
Daniel Lorentzen-Styr
Didrik Vatne
Sun 08:37  Table 4
5   
Ole Kristian Rudshavn
R1
Christian Johannessen
Sun 08:37  Table 5
6   
Anders Brannfjell
Giena Tanilon
Sun 08:37  Table 6
7   
Ingolf Höns
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sun 08:37  Table 7
8   
Roger Rasmussen
Emil André Gangfløt
Sun 08:37  Table 8

Winner round 1

Race to 8
9   
Mats Brujordet Schjetne
Henrik Hagen
Sun 10:58  Table 6
10   
Jan Kjetil Nordrum
R1
Didrik Vatne
R1
Sun 10:58  Table 8
11   
Christian Johannessen
R1
Anders Brannfjell
R1
Sun 10:58  Table 3
12   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Emil André Gangfløt
Sun 10:58  Table 1

Loser round 1

Race to 7
13   
Kim Soo Garmark
Jonas Kvalsund Hansen
Sun 10:58  Table 7
14   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Daniel Lorentzen-Styr
Sun 10:58  Table 5
15   
Ole Kristian Rudshavn
Giena Tanilon
Sun 10:58  Table 4
16   
Ingolf Höns
Roger Rasmussen
Sun 10:58  Table 2

Loser round 2

Race to 7
17   
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sun 13:24  Table 6
18   
Albert Roman Borrie Stensrød
Christian Johannessen
Sun 13:24  Table 4
19   
Ole Kristian Rudshavn
R3
Didrik Vatne
R5
Sun 13:24  Table 2
20   
Roger Rasmussen
Henrik Hagen
Sun 13:24  Table 5

Loser round 3

Race to 7
21   
Kim Soo Garmark
R1
Daniel Lorentzen-Styr
Sun 13:24  Table 1
22   
Giena Tanilon
Ingolf Höns
R1
Sun 13:24  Table 7

Winner round 2

Race to 8
23   
Mats Brujordet Schjetne
Jan Kjetil Nordrum
Sun 13:24  Table 3
24   
Anders Brannfjell
R1
Emil André Gangfløt
Sun 13:24  Table 8

Loser round 4

Race to 7
25   
Jonas Kvalsund Hansen
R1
Christian Johannessen
Sun 15:03  Table 3
26   
Ole Kristian Rudshavn
Henrik Hagen
Sun 15:03  Table 4

Loser round 5

Race to 7
27   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Albert Roman Borrie Stensrød
Sun 15:03  Table 7
28   
Didrik Vatne
Roger Rasmussen
Sun 15:03  Table 8

Loser round 6

Race to 7
29   
Daniel Lorentzen-Styr
Giena Tanilon
Sun 15:04  Table 5
30   
Kim Soo Garmark
Ingolf Höns
Sun 15:04  Table 2

Loser round 7

Race to 7
31   
Jan Kjetil Nordrum
R1
Anders Brannfjell
Sun 15:04  Table 6

Final

Race to 8
32   
Mats Brujordet Schjetne
Emil André Gangfløt
R2
Sun 15:04  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer