Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 27, 2020

TBK 201027 9-ball (hc)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
5 (4/1) 46 (26/20)
57%
2 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 48 (29/19)
60%
3 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (19/19)
50%
3 Ronny Kraft
Trondheim BK
6 (4/2) 53 (27/26)
51%
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
5 Steinar Moe
Trondheim BK
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
5 Line Kjørsvik
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 32 (16/16)
50%
5 Carl Johan Claussen
3 (2/1) 29 (16/13)
55%
9 Robert Grønlie
Trondheim BK
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
Show more
9 Ola Larsen
Trondheim BK
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
9 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
9 Knut Lossius
Trondheim BK
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
13 Henrik Flatås
Trondheim BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
13 Magne Saltnessand
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
13 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
13 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
17 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
17 Torkil Gjengseth
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
17 Hamed Khowazack
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Ragnar Koch
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
Starts Oct 27, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Trondheim BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Norway
Hamed Khowazack
Walk Over
 
2   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Ronny Kraft
Tue 18:04  Table 1
3   
Norway
Even Letnes Wærnes
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Nina Torvund
 
5   
Norway
Carl Johan Claussen
Walk Over
 
6   
Walk Over
Norway
Mats Brujordet Schjetne
 
7   
Norway
Ola Larsen
Norway
New Torkil Gjengseth
Tue 18:04  Table 2
8   
Walk Over
Norway
Ragnar Koch
 
9   
Norway
Knut Lossius
Walk Over
 
10   
Norway
John-Ivar Rubach
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 18:04  Table 3
11   
Norway
Line Kjørsvik
Walk Over
 
12   
Walk Over
Norway
Magne Saltnessand
 
13   
Norway
Robert Grønlie
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Espen M. Andersen
 
15   
Norway
Kim Owe Elverum
Norway
Steinar Moe
Tue 18:04  Table 4
16   
Walk Over
Norway
Knut Inge Røstvold
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Ronny Kraft
Tue 19:01  Table 2
18   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Nina Torvund
Tue 18:04  Table 5
19   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 18:04  Table 6
20   
Norway
Ola Larsen
Norway
Ragnar Koch
Tue 18:30  Table 2
21   
Norway
Knut Lossius
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 18:27  Table 3
22   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
Magne Saltnessand
Tue 18:04  Table 7
23   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Espen M. Andersen
Tue 18:04  Table 8
24   
Norway
Kim Owe Elverum
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:24  Table 4

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Norway
Henrik Flatås
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Norway
New Torkil Gjengseth
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Gunnar Aronsen
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Norway
Steinar Moe
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Kim Owe Elverum
Tue 19:00  Table 1
34   
Walk Over
Norway
Espen M. Andersen
 
35   
Walk Over
Norway
Magne Saltnessand
 
36   
Norway
New Torkil Gjengseth
Norway
Knut Lossius
Tue 19:26  Table 7
37   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Ragnar Koch
Tue 18:59  Table 8
38   
Walk Over
Norway
Mats Brujordet Schjetne
 
39   
Walk Over
Norway
Nina Torvund
 
40   
Norway
Steinar Moe
Norway
Hamed Khowazack
Tue 19:52  Table 1

Winners qualification

Race to 6
41   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Even Letnes Wærnes
Tue 19:52  Table 2
42   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Ola Larsen
Tue 18:59  Table 6
43   
Norway
John-Ivar Rubach
Norway
Line Kjørsvik
Tue 19:23  Table 5
44   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:54  Table 4

Loser round 3

Race to 6
45   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Espen M. Andersen
Tue 19:41  Table 4
46   
Norway
Magne Saltnessand
Norway
Knut Lossius
Tue 19:58  Table 6
47   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 19:36  Table 3
48   
Norway
Nina Torvund
Norway
Steinar Moe
Tue 20:29  Table 1

Losers qualification

Race to 6
49   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Ola Larsen
Tue 20:48  Table 5
50   
Norway
Knut Lossius
Norway
Ronny Kraft
Tue 20:55  Table 4
51   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Robert Grønlie
 
52   
Norway
Steinar Moe
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 20:58  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Steinar Moe
Tue 21:32  Table 1
54   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Ronny Kraft
Tue 21:32  Table 4
55   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 21:32  Table 2
56   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Espen M. Andersen
Tue 21:32  Table 3

Semi final

Race to 6
57   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Ronny Kraft
Tue 22:19  Table 2
58   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 22:17  Table 1

Final

Race to 6
59   
Norway
Even Letnes Wærnes
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 22:50  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants