Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6, 2020

TBK 201006

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
6 (6/0) 69 (42/27)
61%
2 Line Kjørsvik
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 59 (33/26)
56%
3 Robert Grønlie
Trondheim BK
5 (3/2) 59 (27/32)
46%
3 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
5 (3/2) 49 (30/19)
61%
5 Espen Eriksen
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (21/17)
55%
5 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
5 Carl Johan Claussen
4 (2/2) 47 (21/26)
45%
5 Roger Mortensen
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
9 Steinar Moe
Trondheim BK
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
Show more
9 Helge Gjerde
Trondheim BK
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
9 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
4 (2/2) 47 (24/23)
51%
9 Ola Larsen
Trondheim BK
3 (1/2) 34 (18/16)
53%
13 Espen M. Andersen
Trondheim BK
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
13 Henrik Flatås
Trondheim BK
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
13 Torkil Gjengseth
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
13 Hamed Khowazack
Trondheim BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
17 Tommy Eggen
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
Starts Oct 6, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer Trondheim BK
Contact Espen M. Andersen (espenma@live.no, 92827208)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Kim Owe Elverum
Tue 17:57  Table 1
2   
Norway
John-Ivar Rubach
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Knut Inge Røstvold
 
4   
Norway
Henrik Flatås
Walk Over
 
5   
Walk Over
Norway
Line Kjørsvik
 
6   
Norway
Steinar Moe
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Torkil Gjengseth
 
8   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Gunnar Aronsen
Tue 17:57  Table 2

Winner round 1

Race to 7
9   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 18:51  Table 7
10   
Norway
John-Ivar Rubach
Norway
Robert Grønlie
Tue 17:57  Table 3
11   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 17:57  Table 4
12   
Norway
Henrik Flatås
R2
Norway
Roger Mortensen
R2
Tue 17:57  Table 5
13   
Norway
Hamed Khowazack
Norway
Line Kjørsvik
Tue 17:57  Table 6
14   
Norway
Steinar Moe
Norway
Ola Larsen
Tue 17:57  Table 7
15   
Norway
Helge Gjerde
Norway
Torkil Gjengseth
Tue 17:57  Table 8
16   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Tommy Eggen
Tue 18:27  Table 2

Loser round 1

Race to 7
17   
Norway
Kim Owe Elverum
Norway
Tommy Eggen
Tue 19:05  Table 6
18   
Walk Over
Norway
Torkil Gjengseth
 
19   
Walk Over
Norway
Steinar Moe
 
20   
Walk Over
Norway
Hamed Khowazack
 
21   
Walk Over
Norway
Henrik Flatås
 
22   
Walk Over
Norway
Carl Johan Claussen
 
23   
Walk Over
Norway
Robert Grønlie
 
24   
Norway
Gunnar Aronsen
Norway
Espen M. Andersen
Tue 19:35  Table 6

Loser round 2

Race to 7
25   
Norway
Kim Owe Elverum
Norway
Torkil Gjengseth
Tue 19:31  Table 4
26   
Norway
Steinar Moe
Norway
Hamed Khowazack
Tue 19:04  Table 2
27   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 18:57  Table 3
28   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Espen M. Andersen
Tue 20:31  Table 4

Winners qualification

Race to 7
29   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 19:36  Table 7
30   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Roger Mortensen
Tue 18:57  Table 1
31   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
Ola Larsen
Tue 19:06  Table 8
32   
Norway
Helge Gjerde
Norway
Espen Eriksen
Tue 19:07  Table 5

Losers qualification

Race to 7
33   
Norway
Kim Owe Elverum
Norway
Roger Mortensen
Tue 20:06  Table 2
34   
Norway
Steinar Moe
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 20:10  Table 7
35   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
Helge Gjerde
Tue 19:46  Table 3
36   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Ola Larsen
Tue 21:10  Table 4

Quarter final

Race to 7
37   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Roger Mortensen
Tue 21:50  Table 1
38   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Robert Grønlie
Tue 21:50  Table 2
39   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 21:50  Table 3
40   
Norway
Espen Eriksen
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 21:50  Table 4

Semi final

Race to 7
41   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Robert Grønlie
Tue 22:44 
42   
Norway
Line Kjørsvik
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 22:44 

Final

Race to 7
43   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Line Kjørsvik
Tue 23:54 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants