Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8, 2022

TBK`s tirsdagsturnering 8.11

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
6 (6/0) 59 (36/23)
61%
2 Espen M. Andersen
Trondheim BK
6 (5/1) 56 (35/21)
63%
3 Espen Eriksen
Trondheim BK
5 (4/1) 47 (27/20)
57%
3 Magnus Saltnessand
5 (4/1) 42 (28/14)
67%
5 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
5 (3/2) 44 (20/24)
45%
5 Carl Johan Claussen
Trondheim BK
6 (4/2) 56 (33/23)
59%
5 Reidar Schive-Berg
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 46 (27/19)
59%
5 Marius Falch Fiveltun
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (17/21)
45%
9 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (2/2) 35 (15/20)
43%
Show more
9 Mona Kleveland
Trondheim BK
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
9 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
4 (2/2) 39 (18/21)
46%
9 Roger Mortensen
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
13 Pål Lersveen
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
13 Knut Lossius
Trondheim BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
13 Tasos Mertzanis
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
13 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
17 Magne Saltnessand
Trondheim BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Robert Grønlie
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
17 Ronny Kraft
Trondheim BK
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
17 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
17 Øystein Asklund
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
17 Ørjan B.By
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
17 Ola Larsen
Trondheim BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
17 Terence Gribbin
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
25 Henrik Flatås
Trondheim BK
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
25 Steinar Moe
Trondheim BK
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
25 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
Starts Nov 8, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Trondheim BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
North Korea
Kim Owe Elverum
Walk Over
 
2   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Magnus Saltnessand
Tue 18:00 
3   
Norway
Øystein Asklund
Norway
Henrik Flatås
Tue 18:00 
4   
Norway
John-Ivar Rubach
Norway
Magne Saltnessand
Tue 18:00 
5   
Norway
Reidar Schive-Berg
Walk Over
 
6   
Norway
Ørjan B.By
Norway
Roger Mortensen
Tue 18:00 
7   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Emil André Gangfløt
Tue 18:00 
8   
Walk Over
Norway
Terence Gribbin
 
9   
Norway
Marius Falch Fiveltun
Walk Over
 
10   
Norway
Knut Lossius
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 18:00 
11   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Odin Svedjan Moe
Tue 18:00 
12   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Ronny Kraft
Tue 18:04 
13   
Norway
Steinar Moe
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 18:18 
14   
Norway
Tasos Mertzanis
Norway
Pål Lersveen
Tue 18:21 
15   
Norway
Mona Kleveland
Norway
Espen M. Andersen
Tue 18:28 
16   
Walk Over
Norway
Ola Larsen
 

Winner round 1

Race to 6
17   
North Korea
Kim Owe Elverum
Norway
Magnus Saltnessand
Tue 18:40 
18   
Norway
Øystein Asklund
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 19:01 
19   
Norway
Reidar Schive-Berg
Norway
Roger Mortensen
Tue 18:42 
20   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Terence Gribbin
Tue 18:54 
21   
Norway
Marius Falch Fiveltun
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 18:48 
22   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Espen Eriksen
Tue 18:50 
23   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Pål Lersveen
Tue 19:03 
24   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Ola Larsen
Tue 19:02 

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Norway
Mats Brujordet Schjetne
 
26   
Norway
Henrik Flatås
Norway
Magne Saltnessand
Tue 19:09 
27   
Walk Over
Norway
Ørjan B.By
 
28   
Norway
Robert Grønlie
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Knut Lossius
 
30   
Norway
Odin Svedjan Moe
Norway
Ronny Kraft
Tue 19:25 
31   
Norway
Steinar Moe
Norway
Tasos Mertzanis
Tue 19:27 
32   
Norway
Mona Kleveland
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Ola Larsen
Tue 19:33 
34   
Norway
Magne Saltnessand
Norway
Pål Lersveen
Tue 19:50 
35   
Norway
Ørjan B.By
Norway
Ida Amundsen Holtet
Tue 19:31 
36   
Norway
Robert Grønlie
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 19:37 
37   
Norway
Knut Lossius
Norway
Terence Gribbin
Tue 19:56 
38   
Norway
Ronny Kraft
Norway
Reidar Schive-Berg
Tue 20:05 
39   
Norway
Tasos Mertzanis
Norway
Øystein Asklund
Tue 20:00 
40   
Norway
Mona Kleveland
North Korea
Kim Owe Elverum
Tue 19:37 

Winners qualification

Race to 6
41   
Norway
Magnus Saltnessand
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 20:01 
42   
Norway
Roger Mortensen
Norway
Emil André Gangfløt
Tue 20:06 
43   
Norway
Marius Falch Fiveltun
Norway
Espen Eriksen
Tue 20:09 
44   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Espen M. Andersen
Tue 20:10 

Loser round 3

Race to 6
45   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Pål Lersveen
Tue 20:11 
46   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 20:21 
47   
Norway
Knut Lossius
Norway
Reidar Schive-Berg
Tue 20:39 
48   
Norway
Tasos Mertzanis
Norway
Mona Kleveland
Tue 20:50 

Losers qualification

Race to 6
49   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Roger Mortensen
Tue 20:43 
50   
Norway
Carl Johan Claussen
Norway
John-Ivar Rubach
Tue 21:00 
51   
Norway
Reidar Schive-Berg
Norway
Knut Inge Røstvold
Tue 21:21 
52   
Norway
Mona Kleveland
Norway
Marius Falch Fiveltun
Tue 21:21 

Quarter final

Race to 6
53   
Norway
Magnus Saltnessand
Norway
Marius Falch Fiveltun
Tue 22:19 
54   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Carl Johan Claussen
Tue 22:30 
55   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Reidar Schive-Berg
Tue 22:30 
56   
Norway
Espen M. Andersen
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Tue 22:22 

Semi final

Race to 6
57   
Norway
Magnus Saltnessand
Norway
Emil André Gangfløt
Tue 22:41 
58   
Norway
Espen Eriksen
Norway
Espen M. Andersen
Tue 22:53 

Final

Race to 6
59   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Espen M. Andersen
Tue 23:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants