Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 5 - March 6, 2022

Swedish 3-cushion Tour (Klass 1) Norra 2022:2

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Mar 3, 2022, 5:00 PM (local time)
Starts Mar 5, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 25
Handicap No handicap
Dresscode Klubbtröja med klubbmärke (skjorta, väst eller pikétröja), enfärgade byxor (även jeans), strumpor och lågskor. Allt ska vara helt och rent, ej urtvättade eller slitna och ge ett gott intryck. Huvudbonad ej tillåten.
Rankings Swedish 3-cushion Tour - Ranking 2022
Organizer Svenska Biljardförbundet Carambole and Stockholms Carambole Club
Contact Jonas Lindberg and Peter Meister (peter51.stamp@gmail.com)
More info
De 10 högst rankade spelarna på aktuell ranking har inte rätt att delta i Klass 1.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 25
1   
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Walk Over
 
2   
Sweden
Claes Holmquist
Turkey
Yavuz selim Celik
Sat 08:56  Table 8
3   
Sweden
Magnus Åleby
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 
5   
Sweden
Örjan Näsbom
Walk Over
 
6   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Johan Wikander
Sat 11:02  Table 8
7   
Sweden
Peter Meister
Sweden
Peter Åkesson
Sat 08:56  Table 9
8   
Walk Over
Sweden
Manuel Orellana
 
9   
Sweden
Richard Helander
Walk Over
 
10   
Greece
Karalambos Athanassiadis
Sweden
Mattias Häggborg
Sat 08:57  Table 10
11   
Sweden
Andreas Lagemyr
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Victor Kalita
 
13   
Sweden
Jonas Lindberg
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Morgan Palmborg
 
15   
Sweden
Christer Fahlström
Sweden
Michael Petroff
Sat 09:57  Table 8
16   
Walk Over
Sweden
Fredrik Bolander
 

Winner round 1

Race to 25
17   
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Turkey
Yavuz selim Celik
Sat 10:12  Table 9
18   
Sweden
Magnus Åleby
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 10:26  Table 10
19   
Sweden
Örjan Näsbom
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sat 12:27  Table 9
20   
Sweden
Peter Åkesson
Sweden
Manuel Orellana
Sat 11:15  Table 9
21   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Mattias Häggborg
Sat 11:50  Table 10
22   
Sweden
Andreas Lagemyr
Sweden
Victor Kalita
Sat 11:58  Table 8
23   
Sweden
Jonas Lindberg
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 13:03  Table 10
24   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 13:25  Table 8

Loser round 1

Race to 25
25   
Walk Over
Sweden
Claes Holmquist
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sweden
Johan Wikander
 
28   
Sweden
Peter Meister
Walk Over
 
29   
Walk Over
Greece
Karalambos Athanassiadis
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Christer Fahlström
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 25
33   
Sweden
Claes Holmquist
Sweden
Michael Petroff
Sat 14:27  Table 8
34   
Walk Over
Sweden
Morgan Palmborg
 
35   
Sweden
Johan Wikander
Sweden
Victor Kalita
Sat 13:41  Table 9
36   
Sweden
Peter Meister
Sweden
Mattias Häggborg
Sat 14:43  Table 10
37   
Greece
Karalambos Athanassiadis
Sweden
Manuel Orellana
Sat 14:50  Table 9
38   
Walk Over
Sweden
Örjan Näsbom
 
39   
Walk Over
Sweden
Magnus Åleby
 
40   
Sweden
Christer Fahlström
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sat 15:26  Table 8

Winners qualification

Race to 25
41   
Turkey
Yavuz selim Celik
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 16:05  Table 9
42   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Peter Åkesson
Sat 16:08  Table 10
43   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Andreas Lagemyr
Sat 16:31  Table 8
44   
Sweden
Jonas Lindberg
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 17:16  Table 10

Loser round 3

Race to 25
45   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 17:25  Table 9
46   
Sweden
Victor Kalita
Sweden
Peter Meister
Sat 17:37  Table 8
47   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Örjan Näsbom
Sun 09:37  Table 10
48   
Sweden
Magnus Åleby
Sweden
Polyzois Arvanitidis
Sun 09:45  Table 9

Losers qualification

Race to 25
49   
Sweden
Michael Petroff
Sweden
Peter Åkesson
Sun 09:37  Table 8
50   
Sweden
Peter Meister
Turkey
Yavuz selim Celik
Sun 10:46  Table 8
51   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Jonas Lindberg
Sun 10:50  Table 10
52   
Sweden
Magnus Åleby
Sweden
Andreas Lagemyr
Sun 11:15  Table 9

Quarter final

Race to 30
53   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Manuel Orellana
Sun 12:32  Table 10
54   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Andreas Lagemyr
Sun 12:32  Table 8
55   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Peter Meister
Sun 13:51  Table 8
56   
Sweden
Fredrik Bolander
Sweden
Peter Åkesson
Sun 13:59  Table 10

Semi final

Race to 30
57   
Sweden
Manuel Orellana
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sun 15:08  Table 10
58   
Sweden
Richard Helander
Sweden
Fredrik Bolander
Sun 15:26  Table 8

Final

Race to 30
59   
Sweden
Rasmus Rasmusson
Sweden
Fredrik Bolander
Sun 16:46  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants