Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 21 - September 22, 2019

Snooker DTC 1 - Aalborg

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Daniel Kandi
5 (5/0) 12 (10/2)
83%
2 Martin Søndergaard
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
3 Per Micki Christensen
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
3 Michael Brandt Jørgensen
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Jakob Lund Andersen
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Ejler Hame
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Jacob Johannsen
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
5 Juan Castell
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
9 Theis Magle
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
Show more
9 Lars Tolbod
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Niels Rasmus Nielsen
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Mads Brundbjerg
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Robin Tønnessen
1 (0/1) 3 (1/2)
33%
9 Anders Nygaard
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Michelle Hein
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Torben Trudslev Pedersen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
17 Bjarke Larsen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Nicklas Olsen
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
17 Jakob Frandsen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Finn Deis
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 John Stephensen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Morten Knudsen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Daniel Broed
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
Starts Sep 21, 2019, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (23 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Bjarke Larsen

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Kandi 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Michelle Hein 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Jakob Frandsen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jacob Johannsen 1 1 0 0 2 1 1 0 0 0 0.667 2
2 Robin Tønnessen 1 0 0 1 1 2 -1 0 0 0 0.333 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ejler Hame 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Torben Trudslev Pedersen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 John Stephensen 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Per Micki Christensen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Anders Nygaard 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Morten Knudsen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Brandt Jørgensen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Theis Magle 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Daniel Broed 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jakob Lund Andersen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Lars Tolbod 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Finn Deis 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Juan Castell 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Mads Brundbjerg 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Bjarke Larsen 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Søndergaard 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Niels Rasmus Nielsen 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Nicklas Olsen 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Michelle Hein
Sat 10:44  Table 1
2-B   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Jacob Johannsen
Sun 08:58  Table 1
3-C   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Torben Trudslev Pedersen
Sat 11:46  Table 2
4-D   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Morten Knudsen
Sat 21:07  Table 2
5-E   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Theis Magle
Sat 10:44  Table 2
6-F   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Lars Tolbod
Sun 08:58  Table 2
7-G   
Denmark
Juan Castell
Denmark
Bjarke Larsen
Sat 11:18  Table 1
8-H   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Niels Rasmus Nielsen
Sat 23:25  Table 1

Round 2

Race to 2
9-A   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Jakob Frandsen
Sat 20:18  Table 1
10-C   
Denmark
Torben Trudslev Pedersen
Denmark
John Stephensen
Sat 10:43  Table 2
11-D   
Denmark
Morten Knudsen
Denmark
Anders Nygaard
Sat 17:02  Table 2
12-E   
Denmark
Theis Magle
Daniel Broed
Sat 13:10  Table 1
13-F   
Denmark
Lars Tolbod
Denmark
Finn Deis
Sat 10:43  Table 1
14-G   
Denmark
Bjarke Larsen
Denmark
Mads Brundbjerg
Sat 16:37  Table 1
15-H   
Denmark
Niels Rasmus Nielsen
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 16:39  Table 2

Round 3

Race to 2
16-A   
Denmark
Jakob Frandsen
Denmark
Daniel Kandi
Sun 10:01  Table 2
17-C   
Denmark
John Stephensen
Denmark
Ejler Hame
Sat 16:39  Table 1
18-D   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 13:39  Table 2
19-E   
Daniel Broed
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sun 10:45  Table 1
20-F   
Denmark
Finn Deis
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 18:11  Table 1
21-G   
Denmark
Mads Brundbjerg
Denmark
Juan Castell
Sat 22:07  Table 2
22-H   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 19:19  Table 2

Quarter final

Race to 2
23   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Jacob Johannsen
Sun 12:17  Table 1
24   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Per Micki Christensen
Sun 11:57  Table 2
25   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 12:23  Table 2
26   
Denmark
Juan Castell
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 13:46  Table 2

Semi final

Race to 2
27   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Per Micki Christensen
Sun 12:39  Table 1
28   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 16:33  Table 2

Final

Race to 2
29   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 18:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment