Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 10 - July 11, 2021

Snooker DANMARKSMESTERSKAB 2021 - Finale

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 William Bjerregaard Jakobsen
4 (4/0) 19 (13/6)
68%
66
2 Jakob Lund Andersen
5 (4/1) 25 (15/10)
60%
44, 39
3 Daniel Kandi
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
49, 37
3 Allan Norvark Achilles
4 (3/1) 14 (10/4)
71%
41
5 Per Micki Christensen
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
42, 36, 34, 32, 28
5 Michael Ørbech Couriol
3 (2/1) 13 (7/6)
54%
70
5 Hari Prasad Sharma
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
37, 33, 31
5 Christopher Vejlager
3 (2/1) 12 (8/4)
67%
48, 46
9 Henrik Skjærup
2 (1/1) 7 (3/4)
43%
59, 38
Show more
9 Rune Kampe
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
43, 31, 30
9 Martin Søndergaard
2 (1/1) 7 (4/3)
57%
9 Daniel Ingmer Jallov
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
9 Hussam Amal
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
40
9 Ali Ijaz
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
41
9 Thomas Bøgeskov
2 (1/1) 9 (5/4)
56%
9 Carl-Emil Hartig Rysgaard
2 (1/1) 7 (3/4)
43%
17 Alex Tanev Persson
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Nicklas Olsen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
27
17 Peter Hammer
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
17 Ejler Hame
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Michael Brandt Jørgensen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
41
17 Bo Jarlstrøm
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Mads Brundbjerg
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Asif Iqbal
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Allan Bruun
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
39
17 Anders Holmen
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 William Kristensen
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Malthe Dahlberg
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
25
17 Emil Kannegaard Høck
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Monty Melbye
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
999 Jan Mørch Petersen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
999 Lasse Petersen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jul 10, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Michael Ørbech Couriol (Couriol@outlook.dk) and Allan Bruun (allan-bruun@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Monty Melbye
Sat 09:50  Table 2
2   
Denmark
Ali Ijaz
Denmark
Peter Hammer
Sat 09:50  Table 3
3   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Lasse Petersen
Sat 10:00 
4   
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Denmark
Ejler Hame
Sat 09:50  Table 4
5   
Denmark
Hari Prasad Sharma
Denmark
Anders Holmen
Sat 09:50  Table 5
6   
Denmark
Hussam Amal
Denmark
Mads Brundbjerg
Sat 09:50  Table 6
7   
Denmark
Allan Norvark Achilles
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 12:00  Table 1
8   
Denmark
Emil Kannegaard Høck
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 13:36  Table 4
9   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
William Kristensen
Sat 12:18  Table 5
10   
Denmark
Rune Kampe
Denmark
Malthe Dahlberg
Sat 12:16  Table 2
11   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Henrik Skjærup
Sat 12:00  Table 6
12   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 13:36  Table 3
13   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Allan Bruun
Sat 13:50  Table 2
14   
Denmark
Thomas Bøgeskov
Denmark
Asif Iqbal
Sat 14:33  Table 6
15   
Denmark
Jan Mørch Petersen
Denmark
Daniel Ingmer Jallov
Sat 15:00 
16   
Denmark
Alex Tanev Persson
Denmark
Daniel Kandi
Sat 14:53  Table 3

Round 2

Race to 3
17   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Ali Ijaz
Sat 14:33  Table 5
18   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Carl-Emil Hartig Rysgaard
Sat 14:03  Table 1
19   
Denmark
Hari Prasad Sharma
Denmark
Hussam Amal
Sat 17:11  Table 1
20   
Denmark
Allan Norvark Achilles
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 16:35  Table 3
21   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Rune Kampe
Sat 16:30  Table 2
22   
Denmark
Henrik Skjærup
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 17:03  Table 5
23   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Thomas Bøgeskov
Sat 17:54  Table 4
24   
Denmark
Daniel Ingmer Jallov
Denmark
Daniel Kandi
Sat 17:30  Table 4

Quarter final

Race to 3
25   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 11:43  Table 2
26   
Denmark
Hari Prasad Sharma
Denmark
Allan Norvark Achilles
Sun 11:43  Table 3
27   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Christopher Vejlager
Sun 11:43  Table 4
28   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Daniel Kandi
Sun 11:43  Table 5

Semi final

Race to 3
29   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Allan Norvark Achilles
Sun 13:10  Table 4
30   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
Daniel Kandi
Sun 13:10  Table 2

Final

Race to 4
31   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 18:56  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants