Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 1 - October 2, 2022

Snooker - DTC 1 - Aalborg

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Jakob Lund Andersen
5 (4/1) 11 (9/2)
82%
48, 48, 42, 34
2 William Bjerregaard Jakobsen
5 (4/1) 13 (8/5)
62%
78, 62, 44
3 Martin Søndergaard
4 (2/2) 10 (6/4)
60%
3 Christopher Vejlager
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
5 Daniel Kandi
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
102, 49, 48
5 Per Micki Christensen
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
38, 31, 30
5 Robin Tønnessen
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 Malthe Dahlberg
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
52
9 Alex Persson
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
32, 30
Show more
9 Theis Magle
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Nicklas Olsen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
50
9 Michael Brandt Jørgensen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
13 Sebastian Sjøgren
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
13 Anders Nygaard
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
13 Daniel Broed
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
13 Daniel Meyer
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
13 Claus Schmidt
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
13 Finn Valkvist
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
Starts Oct 1, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Daniel Kandi (danielkproduction@gmail.com) and Daniel Meyer (danielmeyer@live.dk)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Kandi 1 1 0 0 2 0 2 0 0 0 1 1
2 Michael Brandt Jørgensen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Finn Valkvist 1 0 0 1 0 2 -2 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Malthe Dahlberg 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Theis Magle 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Daniel Broed 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 William Bjerregaard Jakobsen 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Jakob Lund Andersen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Daniel Meyer 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christopher Vejlager 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Alex Persson 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Anders Nygaard 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robin Tønnessen 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Nicklas Olsen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Sebastian Sjøgren 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Per Micki Christensen 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Martin Søndergaard 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
3 Claus Schmidt 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 09:10  Table 1
2-B   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Theis Magle
Sat 10:44  Table 2
3-C   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Daniel Meyer
Sat 17:25  Table 1
4-D   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Alex Persson
Sat 21:37  Table 2
5-E   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Sebastian Sjøgren
Sat 21:37  Table 1
6-F   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Claus Schmidt
Sat 15:41  Table 1

Round 2

Race to 2
7-A   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Finn Valkvist
Sat 09:55  Table 1
8-B   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Daniel Broed
Sat 14:54  Table 2
9-C   
Denmark
Daniel Meyer
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sat 09:11  Table 2
10-D   
Denmark
Alex Persson
Denmark
Anders Nygaard
Sat 16:56  Table 2
11-E   
Denmark
Sebastian Sjøgren
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 20:09  Table 1
12-F   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 20:09  Table 2

Round 3

Race to 2
13-A   
Denmark
Finn Valkvist
Denmark
Daniel Kandi
Sat 10:01  Table 2
14-B   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Malthe Dahlberg
Sat 14:31  Table 2
15-C   
Denmark
Jakob Lund Andersen
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sat 13:40  Table 1
16-D   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 12:59  Table 1
17-E   
Denmark
Nicklas Olsen
Norway
Robin Tønnessen
Sat 18:16  Table 2
18-F   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 19:10  Table 1

Quarter final

Race to 2
19   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 09:57  Table 1
20   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 11:16  Table 1
21   
Denmark
Christopher Vejlager
Norway
Robin Tønnessen
Sun 09:57  Table 2
22   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 11:16  Table 2

Semi final

Race to 2
23   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 14:43  Table 2
24   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 14:43  Table 1

Final

Race to 2
25   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Jakob Lund Andersen
Sun 16:12  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants