Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 27, 2022

SndagsCup 2022 #9

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Fredrik Dahlquist
Interpool Biljardklubb Malmö
6 (5/1) 93 (49/44)
53%
125
2 Gabriel Jakobsson
Interpool Biljardklubb Malmö
6 (4/2) 92 (49/43)
53%
100
3 Mohamad Badreddine
Interpool Biljardklubb Malmö
5 (3/2) 73 (37/36)
51%
75
3 Tomasz Lukacz
Staffanstorp Biljardclub
4 (3/1) 62 (35/27)
56%
75
5 Henrik Hägglund
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 43 (22/21)
51%
60
5 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 45 (24/21)
53%
60
5 Hayder Barem
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (3/1) 60 (33/27)
55%
60
5 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 41 (25/16)
61%
60
9 Jasmin Dzinic
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 46 (23/23)
50%
45
Show more
9 Saif Saad
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 45 (23/22)
51%
45
9 Max Lindquist
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 70 (36/34)
51%
45
9 Robert Logrell
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 44 (21/23)
48%
45
13 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
2 (0/2) 25 (7/18)
28%
30
13 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
30
13 Simon Hägg
Staffanstorp Biljardclub
3 (1/2) 47 (22/25)
47%
30
13 Niclas Winterlin
Malmö Biljardklubb
1 (0/1) 14 (5/9)
36%
30
17 Assar Al-Hadad
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
30
17 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
30
Entry deadline Nov 26, 2022, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 27, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Dresscode INGA TRÄNINGS ELLER MJUKISBYXOR
Rankings Söndagscup 2022
Organizer Interpool Biljardklubb Malmö
Contact Victor Hellberg (Victor.hellberg@Outlook.com, 0708878202)
More info
Från Mars 2022 startar vi Söndagscup som kommer att spelas i 10 omgångar på 10 månader med slutspel i december 2022. 16 bäst placerade spelare under säsongen kommer att deltaga i slutspelet.
Detta är en HCP-tävling som alla kan vara med i och handicapsystemet går efter Fargorate och tävlingsledningens egen åsikt för dem som är utanför Fargorate rankingsystem.

Hallen öppnar 9.00, betalning sker innan uppvärming.
Spelar möte kl 9.45.

REGLER
Använder Magic Rack,
Tekning i varje match,
Alternate Break,
9an på prick, 2an längst bak,
Ingen Kitchen Rule
3-fel regel gäller
9an i sprängning ger vinst
All touche är foul
Rackar åt varandra
Spelare har 10 minuter på sig att starta sin match när ny match är kallad.

Anmälningsavgift 200 kr/omg fördelas på systemet:
75 kr till organisatören
75 kr till deltävlingspris (delas mellan 1:an och 2:an)
50 kr till slutspelet (delas mellan plats 1-3)
Under säsongen spelar man de deltävlingar man har tid med, poäng samlas till slutspelet.
För att var godkänd till slutspel måste man ha spelat minst två deltävlingar.
OBS! KONTANT BETALNING GÄLLER.
Rankinglistan:

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Cuba
Assar Al-Hadad
4
Iraq
Hayder Barem
4
Sun 09:42  Table 10
2   
Sweden
Fredrik Dahlquist
Walk Over
 
3   
Walk Over
Sweden
Robert Logrell
 
4   
Sweden
Henrik Hägglund
Walk Over
 
5   
Walk Over
Sweden
Jasmin Dzinic
 
6   
Sweden
Gabriel Jakobsson
Walk Over
 
7   
Walk Over
Sweden
Almin Salkic
 
8   
Sweden
Max Lindquist
1
Sweden
Simon Hägg
5
Sun 09:42  Table 5

Winner round 1

Race to 9
9   
Sweden
Rei Trulsson
3
Iraq
Hayder Barem
4
Sun 10:36  Table 10
10   
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Iraq
Saif Saad
4
Sun 09:42  Table 8
11   
Sweden
Victor Hellberg
2
Sweden
Robert Logrell
2
Sun 09:42  Table 6
12   
Sweden
Henrik Hägglund
5
Sweden
Niclas Winterlin
0
Sun 09:42  Table 12
13   
Sweden
Roger Olsson
2
Sweden
Jasmin Dzinic
3
Sun 09:42  Table 16
14   
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Poland
Tomasz Lukacz
0
Sun 09:42  Table 19
15   
Sweden
Mahmut Mutto
-5
R1
Sweden
Almin Salkic
-5
R3
Sun 09:42  Table 13
16   
Sweden
Max Lindquist
1
Lebanon
Mohamad Badreddine
3
R1
Sun 11:15  Table 5

Loser round 1

Race to 9
17   
Cuba
Assar Al-Hadad
4
Sweden
Max Lindquist
1
Sun 12:21  Table 10
18   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
19   
Walk Over
Sweden
Gabriel Jakobsson
 
20   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
21   
Walk Over
Sweden
Niclas Winterlin
 
22   
Walk Over
Sweden
Robert Logrell
 
23   
Walk Over
Sweden
Fredrik Dahlquist
 
24   
Sweden
Simon Hägg
5
Sweden
Rei Trulsson
3
Sun 11:36  Table 10

Loser round 2

Race to 9
25   
Sweden
Max Lindquist
1
Sweden
Mahmut Mutto
-5
Sun 13:42  Table 6
26   
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Sweden
Roger Olsson
2
Sun 11:20  Table 16
27   
Sweden
Niclas Winterlin
0
Sweden
Robert Logrell
2
Sun 11:14  Table 6
28   
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Sweden
Simon Hägg
5
Sun 12:21  Table 16

Winners qualification

Race to 9
29   
Iraq
Hayder Barem
4
Iraq
Saif Saad
4
Sun 11:37  Table 8
30   
Sweden
Victor Hellberg
2
Sweden
Henrik Hägglund
5
Sun 11:14  Table 12
31   
Sweden
Jasmin Dzinic
3
Poland
Tomasz Lukacz
0
Sun 11:20  Table 13
32   
Sweden
Almin Salkic
-5
R2
Lebanon
Mohamad Badreddine
3
Sun 12:24  Table 5

Losers qualification

Race to 9
33   
Sweden
Max Lindquist
1
Sweden
Henrik Hägglund
5
Sun 15:17  Table 6
34   
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Iraq
Saif Saad
4
Sun 12:19  Table 6
35   
Sweden
Robert Logrell
2
Lebanon
Mohamad Badreddine
3
Sun 13:21  Table 5
36   
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Sweden
Jasmin Dzinic
3
Sun 13:10  Table 12

Quarter final

Race to 9
37   
Iraq
Hayder Barem
4
Lebanon
Mohamad Badreddine
3
Sun 15:55  Table 6
38   
Sweden
Victor Hellberg
2
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Sun 15:55  Table 5
39   
Poland
Tomasz Lukacz
0
Sweden
Henrik Hägglund
5
Sun 15:55  Table 8
40   
Sweden
Almin Salkic
-5
R1
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Sun 15:56  Table 10

Semi final

Race to 9
41   
Lebanon
Mohamad Badreddine
3
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Sun 17:01  Table 5
42   
Poland
Tomasz Lukacz
0
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Sun 17:25  Table 8

Final

Race to 9
43   
Sweden
Fredrik Dahlquist
2
Sweden
Gabriel Jakobsson
4
Sun 19:15  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants