Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 17 - November 18, 2018

Shooters 2 Prishtina, 9 Ball Open Tournament

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Riza
7 (7/0) 83 (57/26)
69%
2 Valdrin Bllaca
Remi's Billiards & Sports bar
9 (7/2) 101 (60/41)
59%
3 Ylber Hyseni
6 (5/1) 67 (41/26)
61%
3 RONALD XOXI
6 (5/1) 68 (44/24)
65%
5 Naser Bajrami
5 (4/1) 67 (39/28)
58%
5 Bedri Sijarina
7 (5/2) 79 (46/33)
58%
5 Kastriot Ukimeri
7 (5/2) 83 (44/39)
53%
5 Besjan Sinanaj
5 (4/1) 62 (39/23)
63%
9 Dejan Sipkovski
Gran Klub
4 (3/1) 50 (30/20)
60%
Show more
9 Faton Bajgora
6 (4/2) 65 (34/31)
52%
9 Reshat Dedia
6 (4/2) 60 (31/29)
52%
9 Valon Gashi
7 (5/2) 68 (43/25)
63%
9 Amar Gjyshinca
4 (3/1) 56 (31/25)
55%
9 Dusan Jovanoski
Gran Klub
6 (4/2) 63 (33/30)
52%
9 Myqerem Dervishaj
5 (3/2) 56 (28/28)
50%
9 Ardian Gocaj
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
17 kledio kaci
4 (2/2) 50 (25/25)
50%
17 Labinot Berisha
5 (3/2) 49 (24/25)
49%
17 Muhammed Çuni
Federata Kosovare e Biliardos
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
17 Don Hajra
4 (2/2) 47 (26/21)
55%
17 Ardit S. Mjeku
4 (2/2) 45 (26/19)
58%
17 Fatjon Xheli
4 (2/2) 50 (26/24)
52%
17 Zenel Duli
4 (2/2) 44 (22/22)
50%
17 Suel Bajrami
4 (2/2) 46 (24/22)
52%
25 Zika Mihajlovski
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
25 Goran Gjurcinovski
Gran Klub
6 (4/2) 71 (38/33)
54%
25 Arben Veseli
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
25 Burim Qyqalla
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
25 Festim Gerxhaliu
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
25 Llambi Papa
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
25 Xhimi Belba
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
25 Hekuran Sadiku
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
33 Veton Dyla
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
33 Islam Kutleshi
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
33 Rinor Berisha
3 (1/2) 29 (11/18)
38%
33 Jasin Mediu
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
33 Sami Shehu
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
33 Astrit Bllaca
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
33 leo bllaca
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
33 Alen Nasufi
3 (1/2) 33 (18/15)
55%
33 Fuad Bardhi
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
33 Mirsad Zeqiri
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 shpetim espana
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
33 Burim Podvorica
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
33 Fredi Kaci
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
33 Tonet Shehaj
3 (1/2) 29 (10/19)
34%
33 Edmond Verbovci
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
33 Bekim Beqiri
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
49 Enver Bardhi
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Ibro Sadiki
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Arlind Juniku
Federata Kosovare e Biliardos
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
49 Faton Kerolli
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Hasan Shehu
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Albion Oraca
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Shkelqim Bllaca
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Gentian Lengu
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Hristijan Prodanov
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Derek Malfettone
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 alban Paja
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Norik Rizaj
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
49 Gursel Hulaj
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Armend Aliaj
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
49 Din Kraja
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
65 Benjamin Rama
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
65 Milot Mujku
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
Entry deadline Nov 17, 2018, 11:30 AM (local time)
Starts Nov 17, 2018, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (68 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Rankings Rankinglist by 8-shi Biliardo Klub
Contact Veton Dyla (veton_dyla@yahoo.com, +38344112201), Valon Gashi (valongashi78@hotmail.com) and Muhammed Çuni (muhamed.cuni@gmail.com, +38345300054)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Macedonia (FYROM)
Alen Nasufi
Macedonia (FYROM)
Aleksandar Boseski
 
2   
Kosovo
Naser Bajrami
Walk Over
 
3   
Walk Over
Albania
Fatjon Xheli
 
4   
Kosovo
Armend Aliaj
Walk Over
 
5   
Walk Over
United States
Derek Malfettone
 
6   
Kosovo
Burim Podvorica
Walk Over
 
7   
Walk Over
Albania
RONALD XOXI
 
8   
Kosovo
Edmond Verbovci
Walk Over
 
9   
Walk Over
Kosovo
leo bllaca
 
10   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kosovo
Faton Kerolli
 
12   
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Walk Over
 
13   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
 
14   
Kosovo
Burim Qyqalla
Walk Over
 
15   
Walk Over
Albania
Myqerem Dervishaj
 
16   
Kosovo
Benjamin Rama
Kosovo
Valon Gashi
Sat 12:20 
17   
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Kosovo
Norik Rizaj
Sat 13:09 
18   
Kosovo
shpetim espana
Walk Over
 
19   
Walk Over
Kosovo
Festim Gerxhaliu
 
20   
Albania
Besjan Sinanaj
Walk Over
 
21   
Walk Over
Albania
Xhimi Belba
 
22   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Walk Over
 
23   
Walk Over
Albania
Llambi Papa
 
24   
Kosovo
Gursel Hulaj
Walk Over
 
25   
Walk Over
Albania
Tonet Shehaj
 
26   
Albania
alban Paja
Walk Over
 
27   
Walk Over
Albania
Astrit Bllaca
 
28   
Macedonia (FYROM)
Enver Bardhi
Walk Over
 
29   
Walk Over
Kosovo
Hekuran Sadiku
 
30   
Albania
Fredi Kaci
Walk Over
 
31   
Walk Over
Kosovo
Arlind Juniku
 
32   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Shefqet Thaqi
Sat 12:00 

Winner round 1

Race to 8
33   
Kosovo
Din Kraja
Macedonia (FYROM)
Alen Nasufi
Sat 13:30 
34   
Kosovo
Naser Bajrami
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 13:06 
35   
Kosovo
Bekim Beqiri
Albania
Fatjon Xheli
Sat 12:17 
36   
Kosovo
Armend Aliaj
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 12:23 
37   
Kosovo
Zenel Duli
United States
Derek Malfettone
Sat 13:50 
38   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Veton Dyla
Sat 15:54 
39   
Kosovo
Hasan Shehu
Albania
RONALD XOXI
Sat 12:19 
40   
Kosovo
Edmond Verbovci
Fuad Bardhi
Sat 12:50 
41   
Macedonia (FYROM)
Riza
Kosovo
leo bllaca
Sat 14:29 
42   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Sat 14:53 
43   
Kosovo
Muhammed Çuni
Kosovo
Faton Kerolli
Sat 14:17 
44   
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Kosovo
Sami Shehu
Sat 13:20 
45   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Sat 13:15 
46   
Kosovo
Burim Qyqalla
Macedonia (FYROM)
Dritar Bajrami
 
47   
Kosovo
Islam Kutleshi
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 14:29 
48   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Milot Mujku
Sat 14:43 
49   
Albania
kledio kaci
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Sat 14:59 
50   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sat 15:05 
51   
Macedonia (FYROM)
Hristijan Prodanov
Kosovo
Festim Gerxhaliu
Sat 15:06 
52   
Albania
Besjan Sinanaj
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Sat 13:41 
53   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Albania
Xhimi Belba
Sat 14:30 
54   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Albion Oraca
Sat 15:32 
55   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Albania
Llambi Papa
Sat 15:59 
56   
Kosovo
Gursel Hulaj
Kosovo
Don Hajra
Sat 16:04 
57   
Kosovo
Arben Veseli
Albania
Tonet Shehaj
Sat 12:35 
58   
Albania
alban Paja
Kosovo
Ardit S. Mjeku
Sat 16:12 
59   
Albania
Ardian Gocaj
Albania
Astrit Bllaca
Sat 16:14 
60   
Macedonia (FYROM)
Enver Bardhi
Kosovo
Reshat Dedia
Sat 16:19 
61   
Albania
Gentian Lengu
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sat 12:59 
62   
Albania
Fredi Kaci
Kosovo
Suel Bajrami
Sat 15:06 
63   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Arlind Juniku
Sat 16:24 
64   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Rinor Berisha
Sat 12:42 

Loser round 1

Race to 6
65   
Macedonia (FYROM)
Aleksandar Boseski
Kosovo
Rinor Berisha
 
66   
Walk Over
Kosovo
Arlind Juniku
 
67   
Walk Over
Albania
Fredi Kaci
 
68   
Walk Over
Albania
Gentian Lengu
 
69   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Enver Bardhi
 
70   
Walk Over
Albania
Astrit Bllaca
 
71   
Walk Over
Albania
alban Paja
 
72   
Walk Over
Albania
Tonet Shehaj
 
73   
Walk Over
Kosovo
Gursel Hulaj
 
74   
Walk Over
Kosovo
Valdrin Bllaca
 
75   
Walk Over
Kosovo
Albion Oraca
 
76   
Walk Over
Albania
Xhimi Belba
 
77   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
 
78   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Hristijan Prodanov
 
79   
Walk Over
Kosovo
Shkelqim Bllaca
 
80   
Kosovo
Benjamin Rama
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Sat 16:37 
81   
Kosovo
Norik Rizaj
Kosovo
Milot Mujku
Sat 17:03 
82   
Walk Over
Kosovo
Islam Kutleshi
 
83   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Dritar Bajrami
 
84   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
 
85   
Walk Over
Kosovo
Sami Shehu
 
86   
Walk Over
Kosovo
Faton Kerolli
 
87   
Walk Over
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
 
88   
Walk Over
Kosovo
leo bllaca
 
89   
Walk Over
Kosovo
Edmond Verbovci
 
90   
Walk Over
Kosovo
Hasan Shehu
 
91   
Walk Over
Kosovo
Veton Dyla
 
92   
Walk Over
United States
Derek Malfettone
 
93   
Walk Over
Kosovo
Armend Aliaj
 
94   
Walk Over
Kosovo
Bekim Beqiri
 
95   
Walk Over
Kosovo
Labinot Berisha
 
96   
Kosovo
Shefqet Thaqi
Kosovo
Din Kraja
 

Winner round 2

Race to 8
97   
Macedonia (FYROM)
Alen Nasufi
Kosovo
Naser Bajrami
Sat 17:07 
98   
Albania
Fatjon Xheli
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 17:20 
99   
Kosovo
Zenel Duli
Kosovo
Burim Podvorica
Sat 17:56 
100   
Albania
RONALD XOXI
Fuad Bardhi
Sat 17:27 
101   
Macedonia (FYROM)
Riza
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Sat 17:35 
102   
Kosovo
Muhammed Çuni
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Sat 17:35 
103   
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Kosovo
Burim Qyqalla
Sat 17:35 
104   
Albania
Myqerem Dervishaj
Kosovo
Valon Gashi
Sat 17:49 
105   
Albania
kledio kaci
Kosovo
shpetim espana
Sat 17:52 
106   
Kosovo
Festim Gerxhaliu
Albania
Besjan Sinanaj
Sat 18:30 
107   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sat 18:49 
108   
Albania
Llambi Papa
Kosovo
Don Hajra
Sat 18:36 
109   
Kosovo
Arben Veseli
Kosovo
Ardit S. Mjeku
Sat 18:49 
110   
Albania
Ardian Gocaj
Kosovo
Reshat Dedia
Sat 19:02 
111   
Kosovo
Hekuran Sadiku
Kosovo
Suel Bajrami
Sat 19:19 
112   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 19:08 

Loser round 2

Race to 6
113   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Arlind Juniku
Sat 19:14 
114   
Albania
Fredi Kaci
Albania
Gentian Lengu
Sat 19:16 
115   
Macedonia (FYROM)
Enver Bardhi
Albania
Astrit Bllaca
Sat 19:35 
116   
Albania
alban Paja
Albania
Tonet Shehaj
Sat 20:02 
117   
Kosovo
Gursel Hulaj
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sat 20:06 
118   
Kosovo
Albion Oraca
Albania
Xhimi Belba
Sat 20:12 
119   
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Macedonia (FYROM)
Hristijan Prodanov
Sat 20:17 
120   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Sat 20:21 
121   
Kosovo
Norik Rizaj
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 20:36 
122   
Macedonia (FYROM)
Dritar Bajrami
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
 
123   
Kosovo
Sami Shehu
Kosovo
Faton Kerolli
Sat 20:38 
124   
Macedonia (FYROM)
Ibro Sadiki
Kosovo
leo bllaca
Sat 20:47 
125   
Kosovo
Edmond Verbovci
Kosovo
Hasan Shehu
Sat 20:48 
126   
Kosovo
Veton Dyla
United States
Derek Malfettone
Sat 20:57 
127   
Kosovo
Armend Aliaj
Kosovo
Bekim Beqiri
Sat 21:10 
128   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Din Kraja
Sat 21:16 

Loser round 3

Race to 6
129   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Valon Gashi
Sat 21:19 
130   
Albania
Fredi Kaci
Kosovo
Burim Qyqalla
Sat 21:20 
131   
Albania
Astrit Bllaca
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Sat 21:38 
132   
Albania
Tonet Shehaj
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Sat 21:44 
133   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Fuad Bardhi
Sat 21:53 
134   
Albania
Xhimi Belba
Kosovo
Burim Podvorica
Sat 22:09 
135   
Macedonia (FYROM)
Jasin Mediu
Kosovo
Faton Bajgora
Sat 22:15 
136   
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Macedonia (FYROM)
Alen Nasufi
Sat 22:16 
137   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Bedri Sijarina
Sat 22:28 
138   
Macedonia (FYROM)
Mirsad Zeqiri
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sat 22:29 
139   
Kosovo
Sami Shehu
Kosovo
Reshat Dedia
Sat 22:32 
140   
Kosovo
leo bllaca
Kosovo
Arben Veseli
Sat 22:37 
141   
Kosovo
Edmond Verbovci
Albania
Llambi Papa
Sat 22:33 
142   
Kosovo
Veton Dyla
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sat 22:29 
143   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Festim Gerxhaliu
Sat 22:56 
144   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
shpetim espana
Sat 23:15 

Winners qualification

Race to 8
145   
Kosovo
Naser Bajrami
Albania
Fatjon Xheli
Sun 11:43 
146   
Kosovo
Zenel Duli
Albania
RONALD XOXI
Sun 12:38 
147   
Macedonia (FYROM)
Riza
Kosovo
Muhammed Çuni
Sun 10:59 
148   
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Albania
Myqerem Dervishaj
Sat 23:54 
149   
Albania
kledio kaci
Albania
Besjan Sinanaj
Sun 11:18 
150   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Don Hajra
Sun 11:43 
151   
Kosovo
Ardit S. Mjeku
Albania
Ardian Gocaj
Sun 11:43 
152   
Kosovo
Suel Bajrami
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 11:43 

Loser round 4

Race to 6
153   
Kosovo
Valon Gashi
Kosovo
Burim Qyqalla
Sun 11:43 
154   
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Macedonia (FYROM)
Zika Mihajlovski
Sat 23:31 
155   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Albania
Xhimi Belba
Sun 11:43 
156   
Kosovo
Faton Bajgora
Macedonia (FYROM)
Goran Gjurcinovski
Sun 12:15 
157   
Kosovo
Bedri Sijarina
Kosovo
Hekuran Sadiku
Sun 12:40 
158   
Kosovo
Reshat Dedia
Kosovo
Arben Veseli
Sun 13:08 
159   
Albania
Llambi Papa
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 12:30 
160   
Kosovo
Festim Gerxhaliu
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 13:41 

Losers qualification

Race to 6
161   
Kosovo
Valon Gashi
Albania
kledio kaci
Sun 13:26 
162   
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Kosovo
Don Hajra
Sun 13:32 
163   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Ardit S. Mjeku
Sun 13:31 
164   
Kosovo
Faton Bajgora
Kosovo
Suel Bajrami
Sun 13:33 
165   
Kosovo
Bedri Sijarina
Albania
Fatjon Xheli
Sun 13:34 
166   
Kosovo
Reshat Dedia
Kosovo
Zenel Duli
Sun 14:06 
167   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Muhammed Çuni
Sun 14:12 
168   
Kosovo
Labinot Berisha
Albania
Myqerem Dervishaj
Sun 14:36 

Last sixteen

Race to 8
169   
Kosovo
Naser Bajrami
Albania
Myqerem Dervishaj
Sun 15:30 
170   
Albania
RONALD XOXI
Kosovo
Reshat Dedia
Sun 15:30 
171   
Macedonia (FYROM)
Riza
Macedonia (FYROM)
Dusan Jovanoski
Sun 15:30 
172   
Macedonia (FYROM)
Dejan Sipkovski
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 15:30 
173   
Albania
Besjan Sinanaj
Kosovo
Valon Gashi
Sun 15:30 
174   
Kosovo
Amar Gjyshinca
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 15:30 
175   
Albania
Ardian Gocaj
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Sun 15:30 
176   
Kosovo
Ylber Hyseni
Kosovo
Faton Bajgora
Sun 15:30 

Quarter final

Race to 8
177   
Kosovo
Naser Bajrami
Albania
RONALD XOXI
Sun 17:39 
178   
Macedonia (FYROM)
Riza
Kosovo
Bedri Sijarina
Sun 17:39 
179   
Albania
Besjan Sinanaj
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 17:39 
180   
Kosovo
Kastriot Ukimeri
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 17:39 

Semi final

Race to 8
181   
Albania
RONALD XOXI
Macedonia (FYROM)
Riza
Sun 20:06 
182   
Kosovo
Valdrin Bllaca
Kosovo
Ylber Hyseni
Sun 20:22 

Final

Race to 9
183   
Macedonia (FYROM)
Riza
Kosovo
Valdrin Bllaca
Sun 22:04 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment