Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 3, 2020

SPT1000 R8 10-ball Malmö

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ragnar Grönsten
BK Milen
5 (5/0) 53 (35/18)
66%
1000
2 Jyri Halttu
Gefle Biljardklubb
5 (4/1) 49 (31/18)
63%
800
3 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
5 (3/2) 53 (26/27)
49%
600
3 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 72 (39/33)
54%
600
5 Mickey Krause
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
500
5 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
500
5 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
4 (3/1) 47 (24/23)
51%
500
5 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
500
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
400
Show more
9 Adam Rydström
4 (2/2) 41 (21/20)
51%
400
9 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
400
9 David Larsson
Biljardären Biljardklubb
2 (1/1) 21 (12/9)
57%
400
9 Morgan Norberg
Kville Biljard Club
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
400
9 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
400
9 Alban Richard
Kville Biljard Club
2 (1/1) 22 (11/11)
50%
400
9 Michael Kåhlberg
BK Milen
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
400
17 Henrik Larsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
300
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
17 Daniel Silvennoinen
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
300
17 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
300
17 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
17 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
17 Patrik Paco Sandqvist
Biljardklubben Flamingo
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
300
25 Abdullah Aouida
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
300
999 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
999 Bo Törnqvist
Kville Biljard Club
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 27, 2020, 11:59 PM (local time)
Starts Oct 3, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
På grund av rådande restriktioner gällande tävlingsverksamhet under corona-pandemin behöver Poolkommittén och arrangörerna planera tävlingarna på ett annorlunda sätt. För bättre framförhållning kommer därför sista anmälan under höstsäsongen 2020 att flyttas till söndagen innan tävlingsstart, kl 24.00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare under säsongen.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.



Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Daniel Silvennoinen
 
3   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Lukas Andersson
Sat 10:05  Table 4
4   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 10:05  Table 5
5   
France
Alban Richard
Walk Over
 
6   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Adam Rydström
Sat 10:05  Table 6
7   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Fuad Dzin
Sat 10:05  Table 7
8   
Walk Over
Sweden
Ragnar Grönsten
 
9   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Patrik Paco Sandqvist
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:05  Table 15
11   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Alf Toffer
Sat 10:05  Table 8
12   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
13   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Almin Salkic
Sat 10:05  Table 9
14   
Denmark
Mickey Krause
Sweden
Robin Törnqvist
 
15   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 10:05  Table 10
16   
Walk Over
Sweden
Jyri Halttu
 

Winners qualification

Race to 7
17   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 10:59  Table 9
18   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 12:10  Table 5
19   
France
Alban Richard
Sweden
Adam Rydström
Sat 11:32  Table 4
20   
Sweden
Fuad Dzin
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 11:50  Table 7
21   
Sweden
David Larsson
Sweden
Patrik Paco Sandqvist
Sat 11:44  Table 15
22   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 11:44  Table 8
23   
Sweden
Morgan Norberg
Denmark
Mickey Krause
Sat 11:08  Table 10
24   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Jyri Halttu
Sat 11:24  Table 6

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Sweden
Bo Törnqvist
 
26   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 12:13  Table 6
27   
Walk Over
Sweden
Henrik Larsson
 
28   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Göte Nigård
 
30   
Sweden
Alf Toffer
Walk Over
 
31   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 11:30 
32   
Sweden
Michael Kåhlberg
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
33   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Mark Yousef
Sat 13:00 
34   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Morgan Norberg
Sat 13:23  Table 6
35   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 13:39  Table 10
36   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Patrik Paco Sandqvist
Sat 12:38  Table 10
37   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Fuad Dzin
Sat 12:55  Table 7
38   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Adam Rydström
Sat 13:10  Table 9
39   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 13:39  Table 15
40   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Daniel Silvennoinen
Sat 12:15  Table 9

Last sixteen

Race to 7
41   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 15:16  Table 6
42   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Fuad Dzin
Sat 15:16  Table 9
43   
France
Alban Richard
Sweden
Mark Yousef
Sat 15:16  Table 7
44   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 15:16  Table 5
45   
Sweden
David Larsson
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 15:16  Table 15
46   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 15:16  Table 8
47   
Denmark
Mickey Krause
Sweden
Adam Rydström
Sat 15:16  Table 10
48   
Sweden
Jyri Halttu
Sweden
Morgan Norberg
Sat 15:16  Table 4

Quarter final

Race to 7
49   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Lukas Andersson
Sun 09:55  Table 9
50   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 09:55  Table 6
51   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Johan Weddig
Sun 09:55  Table 5
52   
Denmark
Mickey Krause
Sweden
Jyri Halttu
Sun 09:55  Table 15

Semi final

Race to 7
53   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 12:10  Table 9
54   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Jyri Halttu
Sun 11:50  Table 6

Final

Race to 7
55   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Jyri Halttu
Sun 13:53  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants