Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 20 - November 21, 2021

SPT Elit R3 10-ball Stockholm, Biljardpalatset

10-Ball
Tack för din anmälan till SPT Elit R3 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT Elit R3 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Christopher Koba
Västerås Biljardsällskap
7 (7/0) 91 (56/35)
62%
1000
2 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
8 (6/2) 102 (58/44)
57%
800
3 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
7 (5/2) 83 (49/34)
59%
600
3 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 60 (39/21)
65%
600
5 Ragnar Grönsten
BK Milen
4 (3/1) 47 (27/20)
57%
500
5 Marcus Chamat
4 (3/1) 51 (29/22)
57%
500
5 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 50 (27/23)
54%
500
5 Behruz Moghadam
Biljardklubben Stöten
6 (4/2) 73 (36/37)
49%
500
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
5 (3/2) 60 (30/30)
50%
400
Show more
9 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
4 (2/2) 50 (28/22)
56%
400
9 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
5 (3/2) 55 (31/24)
56%
400
9 Daniel Bakircioglu
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 49 (30/19)
61%
400
9 Louise Furberg
4 (3/1) 56 (29/27)
52%
400
9 Magnus Vesterlund
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
400
9 Alban Richard
Kville Biljard Club
4 (3/1) 42 (27/15)
64%
400
9 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 65 (33/32)
51%
400
17 Erik Gårdelöf
Oslo BK
3 (2/1) 36 (21/15)
58%
300
17 Fredrik Andersson, Familjen BF
4 (2/2) 50 (24/26)
48%
300
17 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 37 (22/15)
59%
300
17 Henrik Larsson
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
300
17 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 44 (25/19)
57%
300
17 Kai Kraft
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 47 (25/22)
53%
300
17 Thomas Stadler
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 41 (23/18)
56%
300
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
300
17 Jessika Nilsson, Familjens BF
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
300
17 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 27 (12/15)
44%
300
17 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 35 (19/16)
54%
300
17 Morgan Norberg
BK Milen
4 (2/2) 52 (26/26)
50%
300
17 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
3 (2/1) 36 (22/14)
61%
300
17 Alex Embermark
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 41 (17/24)
41%
300
17 Elie Naman
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 37 (21/16)
57%
300
17 Munkherdene Tsendkhuu
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 51 (26/25)
51%
300
33 Iqcues Kalogeras Dimitrios
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
200
33 Arnoldas Vaičiulis
2 (0/2) 16 (1/15)
6%
200
33 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
200
33 Eva Viding Bussell
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
200
33 Petter Wulcan
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 27 (9/18)
33%
200
33 Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
3 (1/2) 36 (19/17)
53%
200
33 Richard Larsson
Norrköping Billiards Club
2 (0/2) 19 (4/15)
21%
200
33 Andrian Ristic
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
200
33 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 24 (9/15)
38%
200
33 Almir Tucakovic
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
200
33 Dean Vorkapić
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 24 (9/15)
38%
200
33 Niklas Herlitz
Karlskoga Biljardklubb
3 (1/2) 40 (18/22)
45%
200
33 Andreas Aksoy
Kristinehamns Biljardklubb
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
200
33 Sören Nilsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
200
33 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 29 (8/21)
28%
200
33 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
200
49 Annika Cecilia Nilsson familjens bf
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
100
49 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
100
49 Helena Nyberg Benjamin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (3/15)
17%
100
49 Robert Rowe, Familjens BF
2 (0/2) 19 (4/15)
21%
100
49 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 24 (9/15)
38%
100
49 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
100
49 Linus Jogin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
100
49 Linnea Hjalmarström
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 24 (9/15)
38%
100
49 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
100
49 Johan Larsson, Familjens BF
2 (0/2) 26 (11/15)
42%
100
Entry deadline Nov 17, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Nov 20, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (58 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C
Rankings Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430), Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com) and Anna-Karin Bedeus (annakarin.bedeus@gmail.com)
More info
Denna tävling ingår i Svenska Pooltouren 2021 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari i år.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Sweden
Marcus Chamat
Walk Over
 
2   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Andreas Aksoy
Sat 09:01  Table 1
3   
Sweden
Alex Embermark
Greece
Iqcues Kalogeras Dimitrios
Sat 09:01  Table 3
4   
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sweden
Göte Nigård
Sat 09:02  Table 14
5   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 09:02  Table 27
6   
Sweden
Robert Rowe, Familjens BF
Sweden
Andrian Ristic
Sat 09:02  Table 22
7   
Sweden
Jessika Nilsson, Familjens BF
Sweden
Walter Laikre
Sat 09:02  Table 16
8   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 09:02  Table 2
9   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
10   
Sweden
My Nguyen
Lithuania
Arnoldas Vaičiulis
Sat 09:02  Table 19
11   
Sweden
Louise Furberg
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 09:02  Table 10
12   
Sweden
Johan Larsson, Familjens BF
Sweden
Mark Yousef
Sat 09:02  Table 5
13   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 09:02  Table 11
14   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Kai Kraft
Sat 09:02  Table 24
15   
Sweden
Dan Andersson
Croatia
Dean Vorkapić
Sat 09:02  Table 28
16   
Walk Over
Sweden
Tianfang Zhang
 
17   
Sweden
Ragnar Grönsten
Walk Over
 
18   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 09:02  Table 6
19   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Sören Nilsson
Sat 09:02  Table 26
20   
Sweden
Eva Viding Bussell
Sweden
Wille Viitanen
Sat 09:02  Table 9
21   
Sweden
Elvis Miglans
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
Sat 09:02  Table 20
22   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Christopher Koba
Sat 09:02  Table 12
23   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Richard Larsson
Sat 09:02  Table 4
24   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
25   
France
Alban Richard
Iraq
Nashwan Qardak
Sat 09:02  Table 15
26   
Sweden
Linnea Hjalmarström
Sweden
Petter Wulcan
Sat 09:02  Table 17
27   
Sweden
Linus Jogin
Sweden
Thomas Stadler
Sat 09:02  Table 8
28   
Sweden
Niklas Herlitz
Sweden
Morgan Norberg
Sat 09:02  Table 25
29   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Glenn Andersson
Sat 09:02  Table 13
30   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Dario Rakic
Sat 09:02  Table 21
31   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Fredrik Andersson, Familjen BF
Sat 09:02  Table 23
32   
Walk Over
Sweden
Senharip Azar
 

Winners qualification

Race to 8
33   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 10:25  Table 1
34   
Greece
Iqcues Kalogeras Dimitrios
Sweden
Göte Nigård
Sat 10:35  Table 10
35   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Andrian Ristic
Sat 10:26  Table 9
36   
Sweden
Jessika Nilsson, Familjens BF
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 10:50  Table 27
37   
Sweden
David Larsson
Sweden
My Nguyen
Sat 10:07  Table 3
38   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Mark Yousef
Sat 10:42  Table 19
39   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Kai Kraft
Sat 10:55  Table 28
40   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 10:14  Table 8
41   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 10:43  Table 21
42   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Wille Viitanen
Sat 10:49  Table 26
43   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Christopher Koba
Sat 10:08  Table 4
44   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 10:12  Table 11
45   
France
Alban Richard
Sweden
Petter Wulcan
Sat 10:36  Table 14
46   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Niklas Herlitz
Sat 10:38  Table 5
47   
Sweden
Glenn Andersson
Lebanon
Elie Naman
Sat 10:19  Table 12
48   
Sweden
Fredrik Andersson, Familjen BF
Sweden
Senharip Azar
Sat 10:47  Table 2

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Sweden
Andreas Aksoy
 
50   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Annika Cecilia Nilsson familjens bf
Sat 10:41  Table 17
51   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Robert Rowe, Familjens BF
Sat 10:27  Table 13
52   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 10:48  Table 16
53   
Walk Over
Lithuania
Arnoldas Vaičiulis
 
54   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sweden
Johan Larsson, Familjens BF
Sat 10:44  Table 22
55   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sweden
Henrik Larsson
Sat 10:54  Table 24
56   
Croatia
Dean Vorkapić
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Sabo Azar
 
58   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Eva Viding Bussell
Sat 10:48  Table 25
59   
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 10:16  Table 15
60   
Sweden
Richard Larsson
Walk Over
 
61   
Iraq
Nashwan Qardak
Sweden
Linnea Hjalmarström
Sat 10:45  Table 23
62   
Sweden
Linus Jogin
Sweden
Morgan Norberg
Sat 10:41  Table 6
63   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Dario Rakic
Sat 10:28  Table 20
64   
Sweden
Jarmo Talvén
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
65   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Fredrik Andersson, Familjen BF
Sat 12:18  Table 3
66   
Sweden
Alex Embermark
Sweden
Glenn Andersson
Sat 12:27  Table 14
67   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Niklas Herlitz
Sat 13:03  Table 4
68   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Petter Wulcan
Sat 12:19  Table 2
69   
Lithuania
Arnoldas Vaičiulis
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 12:21  Table 9
70   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sweden
Elvis Miglans
Sat 12:21  Table 15
71   
Sweden
Henrik Larsson
Sweden
Sören Nilsson
Sat 13:00  Table 5
72   
Croatia
Dean Vorkapić
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 11:43  Table 6
73   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Dan Andersson
Sat 11:33  Table 3
74   
Sweden
Eva Viding Bussell
Sweden
Kai Kraft
Sat 12:42  Table 10
75   
Bosnia and Herzegovina
Almir Tucakovic
Sweden
Mark Yousef
Sat 12:24  Table 16
76   
Sweden
Richard Larsson
Sweden
My Nguyen
Sat 11:44  Table 8
77   
Iraq
Nashwan Qardak
Sweden
Jessika Nilsson, Familjens BF
Sat 12:38  Table 13
78   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Andrian Ristic
Sat 11:42  Table 4
79   
Sweden
Stefan Ericson
Greece
Iqcues Kalogeras Dimitrios
Sat 12:33  Table 1
80   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 12:29  Table 17

Last thirtytwo

Race to 8
81   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Kai Kraft
Sat 14:41  Table 6
82   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Stefan Ericson
Sat 14:41  Table 11
83   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Sabo Azar
Sat 14:41  Table 3
84   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sat 14:41  Table 10
85   
Sweden
David Larsson
Sweden
Morgan Norberg
Sat 14:41  Table 4
86   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Jessika Nilsson, Familjens BF
Sat 14:41  Table 2
87   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 14:41  Table 16
88   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Fredrik Andersson, Familjen BF
Sat 14:41  Table 12
89   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
My Nguyen
Sat 14:41  Table 17
90   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 14:41  Table 9
91   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Alex Embermark
Sat 14:41  Table 15
92   
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sweden
Henrik Larsson
Sat 14:45  Table 5
93   
France
Alban Richard
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 14:41  Table 8
94   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 14:41  Table 13
95   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Mark Yousef
Sat 14:41  Table 14
96   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 14:41  Table 1

Last sixteen

Race to 8
97   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Stefan Ericson
Sun 10:01  Table 6
98   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 10:01  Table 5
99   
Sweden
David Larsson
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:01  Table 12
100   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 10:01  Table 2
101   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Anders Edvardsson
Sun 10:01  Table 4
102   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Daniel Bakircioglu
Sun 10:01  Table 1
103   
France
Alban Richard
Sweden
Behruz Moghadam
Sun 10:01  Table 14
104   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:01  Table 3

Quarter final

Race to 8
105   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 12:14  Table 4
106   
Sweden
David Larsson
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 12:14  Table 1
107   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Christopher Koba
Sun 12:14  Table 2
108   
Sweden
Behruz Moghadam
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 12:14  Table 3

Semi final

Race to 8
109   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Tianfang Zhang
Sun 14:22  Table 2
110   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 14:23  Table 1

Final

Race to 8
111   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Christopher Koba
Sun 16:41  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants