Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 19 - March 20, 2022

SPT Elit R2 10-Ball, Norrköping

10-Ball
Tack för din anmälan till SPT Elit R2 i Norrköping. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT Elit R2 i Norrköping. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Christopher Koba
Västerås Biljardsällskap
6 (6/0) 67 (48/19)
72%
1000
2 Ragnar Grönsten
BK Milen
6 (5/1) 73 (47/26)
64%
800
3 Erik Gårdelöf
Oslo BK
7 (5/2) 80 (45/35)
56%
600
3 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 54 (36/18)
67%
600
5 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 49 (27/22)
55%
500
5 Marcus Chamat
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 50 (31/19)
62%
500
5 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 53 (30/23)
57%
500
5 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 49 (28/21)
57%
500
9 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 60 (33/27)
55%
400
Show more
9 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 49 (28/21)
57%
400
9 Erik Weiselius
4 (3/1) 45 (29/16)
64%
400
9 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
3 (2/1) 36 (18/18)
50%
400
9 Morgan Norberg
BK Milen
4 (3/1) 51 (28/23)
55%
400
9 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 50 (29/21)
58%
400
9 Magnus Vesterlund
Familjens BF
3 (2/1) 33 (20/13)
61%
400
9 Bo Törnqvist
Kville Biljard Club
5 (3/2) 68 (37/31)
54%
400
17 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
2 (1/1) 27 (15/12)
56%
300
17 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 42 (17/25)
40%
300
17 Richard Helander
Old Fellows Billiard Club
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
300
17 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
300
17 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
300
17 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 19 (9/10)
47%
300
17 Mattias Widengren
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
300
17 Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
300
17 Louise Furberg
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
300
17 Richard Larsson
Norrköping Billiards Club
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
300
17 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
300
17 Fredrik Rynell
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
300
17 Alban Richard
Kville Biljard Club
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
300
17 Elie Naman
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
300
17 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
300
17 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 27 (15/12)
56%
300
33 Mervan Jugic - Salkic
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
200
33 Björn Karlsson
Old Fellows Billiard Club
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 23 (8/15)
35%
200
33 Torvald Asplund
2 (0/2) 24 (9/15)
38%
200
33 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
200
33 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Helena Nyberg Benjamin
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
200
33 Rackim S Sornwong
2 (0/2) 19 (4/15)
21%
200
33 Dieter Rinkenberg
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Nijaz Guri ( Culum ) 9 -10 Ball Team Player
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 33 (12/21)
36%
200
33 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 27 (12/15)
44%
200
33 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
2 (0/2) 18 (3/15)
17%
200
33 Pierre Hesselgren
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 34 (12/22)
35%
200
33 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 19 (4/15)
21%
200
9993 Nihad Guri
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Mar 16, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Mar 19, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (48 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C
Rankings Swedish Pool Tour 2022
Organizer Norrköping Billiards Club
Contact Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0732368888) and Edin Karadza (edin.karadza@outlook.com, 0704958784)
More info
Denna tävling ingår i Svenska Pooltouren 2022 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari 2021.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Sweden
Ragnar Grönsten
Walk Over
 
2   
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Bosnia and Herzegovina
Nihad Guri
Sat 09:00  Table 1
3   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Erik Weiselius
Sat 09:02  Table 2
4   
Walk Over
Sweden
Elvis Miglans
 
5   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Walk Over
 
6   
Sweden
Mattias Widengren
Sweden
Björn Karlsson
Sat 09:03  Table 3
7   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Torvald Asplund
Sat 09:03  Table 4
8   
Walk Over
Sweden
Anders Edvardsson
 
9   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
10   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 09:03  Table 5
11   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 09:03  Table 6
12   
Walk Over
Sweden
Marcus Sjöberg
 
13   
France
Alban Richard
Walk Over
 
14   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Almin Salkic
Sat 09:03  Table 7
15   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Mats Elfroos
Sat 09:03  Table 8
16   
Walk Over
Sweden
Lukas Andersson
 
17   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
18   
Bosnia and Herzegovina
Nijaz Guri ( Culum ) Carpe diem
Sweden
Sabo Azar
Sat 09:04  Table 9
19   
Sweden
Morgan Norberg
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Sat 09:04  Table 10
20   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
21   
Sweden
Stefan Ericson
Walk Over
 
22   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Wille Viitanen
Sat 09:04  Table 11
23   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
My Nguyen
Sat 09:55  Table 10
24   
Walk Over
Sweden
Marcus Chamat
 
25   
Sweden
Christopher Koba
Walk Over
 
26   
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
Sweden
Richard Helander
Sat 09:04  Table 12
27   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Robin Törnqvist
Sat 10:03  Table 2
28   
Walk Over
Sweden
Magnus Vesterlund
 
29   
Sweden
Mark Yousef
Walk Over
 
30   
Germany
Dieter Rinkenberg
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 10:02  Table 1
31   
Sweden
Richard Larsson
Sweden
Fredrik Rynell
Sat 09:04  Table 13
32   
Walk Over
Sweden
Tianfang Zhang
 

Winners qualification

Race to 8
33   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 09:04  Table 1
34   
Sweden
Erik Weiselius
Sweden
Elvis Miglans
Sat 10:32  Table 6
35   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Mattias Widengren
Sat 11:19  Table 2
36   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Anders Edvardsson
Sat 11:07  Table 12
37   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 11:59  Table 5
38   
Sweden
Bo Törnqvist
Sweden
Marcus Sjöberg
Sat 10:41  Table 9
39   
France
Alban Richard
Sweden
Almin Salkic
Sat 10:25  Table 8
40   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Lukas Andersson
Sat 10:33  Table 11
41   
Sweden
David Larsson
Bosnia and Herzegovina
Nijaz Guri ( Culum ) Carpe diem
Sat 10:48  Table 5
42   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 10:23  Table 7
43   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Wille Viitanen
Sat 10:17  Table 3
44   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Marcus Chamat
Sat 11:40  Table 7
45   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Richard Helander
Sat 11:28  Table 10
46   
Lebanon
Elie Naman
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 11:08  Table 4
47   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 11:27  Table 1
48   
Sweden
Fredrik Rynell
Sweden
Tianfang Zhang
Sat 11:40  Table 3

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Nihad Guri
 
50   
Sweden
Conny Frodig
Walk Over
 
51   
Walk Over
Sweden
Björn Karlsson
 
52   
Sweden
Torvald Asplund
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Walter Laikre
 
54   
Sweden
Louise Furberg
Walk Over
 
55   
Walk Over
Sweden
Göte Nigård
 
56   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Sabo Azar
 
58   
Thailand
Rackim Seree Sornwong
Walk Over
 
59   
Walk Over
Sweden
Monika Margeta
 
60   
Sweden
Maxwell Johnson
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
 
62   
Sweden
Robin Törnqvist
Walk Over
 
63   
Walk Over
Germany
Dieter Rinkenberg
 
64   
Sweden
Richard Larsson
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
65   
Bosnia and Herzegovina
Nihad Guri
Sweden
Fredrik Rynell
Sat 12:00 
66   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 12:59  Table 9
67   
Sweden
Björn Karlsson
Lebanon
Elie Naman
Sat 12:23  Table 13
68   
Sweden
Torvald Asplund
Sweden
Richard Helander
Sat 13:06  Table 12
69   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
My Nguyen
Sat 12:49  Table 2
70   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Stefan Ericson
Sat 12:11  Table 4
71   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 12:13  Table 6
72   
Sweden
Mats Elfroos
Bosnia and Herzegovina
Nijaz Guri ( Culum ) Carpe diem
Sat 13:02  Table 10
73   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Adrian Weiss
Sat 12:34  Table 8
74   
Thailand
Rackim Seree Sornwong
France
Alban Richard
Sat 12:45  Table 7
75   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 13:14  Table 6
76   
Sweden
Maxwell Johnson
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 12:57  Table 1
77   
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
Sweden
Kai Kraft
Sat 13:18  Table 3
78   
Sweden
Robin Törnqvist
Sweden
Mattias Widengren
Sat 12:54  Table 5
79   
Germany
Dieter Rinkenberg
Sweden
Elvis Miglans
Sat 12:31  Table 11
80   
Sweden
Richard Larsson
Sweden
Helena Nyberg Benjamin
Sat 10:35  Table 13

Last thirtytwo

Race to 8
81   
Sweden
Ragnar Grönsten
Lebanon
Elie Naman
Sat 14:49  Table 4
82   
Sweden
Erik Weiselius
France
Alban Richard
Sat 14:49  Table 5
83   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Mats Elfroos
Sat 14:49  Table 3
84   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Bo Törnqvist
Sat 14:49  Table 7
85   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 14:49  Table 1
86   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Mattias Widengren
Sat 14:49  Table 6
87   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
My Nguyen
Sat 14:49  Table 2
88   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Fredrik Rynell
Sat 14:49  Table 9
89   
Sweden
David Larsson
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 14:49  Table 8
90   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Richard Larsson
Sat 14:49  Table 10
91   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Maxwell Johnson
Sat 14:49  Table 12
92   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Elvis Miglans
Sat 14:49  Table 11
93   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Louise Furberg
Sat 14:49  Table 13
94   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Richard Helander
Sat 15:47  Table 13
95   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Kai Kraft
Sat 16:08  Table 10
96   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Adrian Weiss
Sat 16:20  Table 12

Last sixteen

Race to 8
97   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Erik Weiselius
Sun 09:59  Table 1
98   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Bo Törnqvist
Sun 09:59  Table 5
99   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Marcus Sjöberg
Sun 09:59  Table 2
100   
Sweden
Almin Salkic
Sweden
Lukas Andersson
Sun 09:59  Table 7
101   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Morgan Norberg
Sun 09:59  Table 6
102   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Marcus Chamat
Sun 09:59  Table 3
103   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 09:59  Table 8
104   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Adrian Weiss
Sun 09:59  Table 9

Quarter final

Race to 8
105   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 11:50  Table 3
106   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Lukas Andersson
Sun 11:50  Table 1
107   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Marcus Chamat
Sun 11:50  Table 2
108   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Mark Yousef
Sun 11:50  Table 5

Semi final

Race to 8
109   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Senharip Azar
Sun 13:39  Table 2
110   
Sweden
Erik Gårdelöf
Sweden
Christopher Koba
Sun 13:39  Table 1

Final

Race to 8
111   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Christopher Koba
Sun 15:29  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants