Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25 - September 26, 2021

SPT Elit R1 8-ball Stockholm, Biljardären

8-Ball
Tack för din anmälan till SPT Elit R1 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till SPT Elit R1 i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Christian Sparrenlöv Fischer
Biljardklubben Stöten
7 (7/0) 75 (56/19)
75%
1000
2 Magnus Vesterlund
6 (4/2) 76 (40/36)
53%
800
3 Wille Viitanen
Stockholms Biljardsällskap
7 (5/2) 81 (47/34)
58%
600
3 Elvis Miglans
Umeå Biljardklubb
5 (4/1) 62 (38/24)
61%
600
5 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
500
5 Marcus Sjöberg
Gefle Biljardklubb
4 (3/1) 50 (30/20)
60%
500
5 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 43 (28/15)
65%
500
5 Lukas Andersson
4 (3/1) 51 (29/22)
57%
500
9 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 31 (20/11)
65%
400
Show more
9 Thomas Stadler
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 50 (30/20)
60%
400
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
3 (1/2) 38 (16/22)
42%
400
9 Marcus Chamat
3 (2/1) 35 (23/12)
66%
400
9 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
3 (1/2) 37 (16/21)
43%
400
9 Alban Richard
Kville Biljard Club
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
400
9 Mark Yousef
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 37 (19/18)
51%
400
9 Hassan Nasaji
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 46 (19/27)
41%
400
17 Henrik Larsson
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
300
17 My Nguyen
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 40 (19/21)
48%
300
17 Kai Kraft
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
300
17 Björn Odelbrink
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 17 (1/16)
6%
300
17 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
2 (1/1) 24 (10/14)
42%
300
17 Bojan Stefanov
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 45 (23/22)
51%
300
17 Sabo Azar
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
300
17 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
300
17 Louise Furberg
3 (1/2) 32 (10/22)
31%
300
17 Richard Larsson
Norrköping Billiards Club
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
300
17 Christopher Koba
Västerås Biljardsällskap
2 (1/1) 23 (10/13)
43%
300
17 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
300
17 Elie Naman
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
300
17 Tianfang Zhang
Stockholms Biljardsällskap
2 (1/1) 21 (13/8)
62%
300
17 Andreas Aksoy
Kristinehamns Biljardklubb
3 (2/1) 35 (22/13)
63%
300
17 Andreas Nilsson
3 (1/2) 36 (14/22)
39%
300
33 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Ragnar Grönsten
BK Milen
2 (0/2) 26 (11/15)
42%
200
33 Morgan Norberg
BK Milen
2 (0/2) 20 (5/15)
25%
200
33 Adam Peteri
Karlskoga Biljardklubb
2 (0/2) 22 (7/15)
32%
200
33 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 20 (5/15)
25%
200
33 Behruz Moghadam
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 25 (10/15)
40%
200
33 Munkherdene Tsendkhuu
Stockholms Biljardsällskap
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
200
33 Sören Nilsson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 21 (6/15)
29%
200
33 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (3/15)
17%
200
9993 Ramiz Zukanovic
Gefle Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Hang Duong
Stockholms Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9993 Cuong Pham
Stockholms Biljardsällskap
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 22, 2021, 11:59 PM (local time)
Starts Sep 25, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (44 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430) and Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com)
More info
Denna tävling ingår i Svenska Pooltouren 2021 och lyder under de tävlingsbestämmelser som började gälla 1 januari i år.

Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/tavlingsbestammelser-pool-2021-01-01-v2.pdf

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Sweden
Marcus Chamat
Walk Over
 
2   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Behruz Moghadam
Sat 09:05  Table 2
3   
Sweden
Sabo Azar
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Göte Nigård
 
5   
Sweden
Lukas Andersson
Walk Over
 
6   
Vietnam
Hang Duong
Sweden
Henrik Larsson
Sat 09:05  Table 10
7   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Andreas Aksoy
Sat 09:17  Table 3
8   
Walk Over
Sweden
Morgan Norberg
 
9   
Sweden
Tianfang Zhang
Walk Over
 
10   
Sweden
Björn Odelbrink
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sat 09:05  Table 1
11   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Kai Kraft
Sat 09:05  Table 5
12   
Walk Over
Sweden
Stefan Ericson
 
13   
Sweden
Mark Yousef
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Elvis Miglans
 
15   
Sweden
Bojan Stefanov
Sweden
Andreas Nilsson
Sat 09:05  Table 7
16   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
17   
Sweden
Ragnar Grönsten
Walk Over
 
18   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
Thomas Stadler
Sat 09:05  Table 8
19   
Sweden
Magnus Vesterlund
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Marcus Sjöberg
 
21   
Sweden
Adam Peteri
Walk Over
 
22   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
My Nguyen
Sat 09:34  Table 1
23   
Sweden
Andy Cuong Pham
Sweden
Richard Larsson
Sat 09:05  Table 3
24   
Walk Over
France
Alban Richard
 
25   
Sweden
Anders Edvardsson
Walk Over
 
26   
Sweden
Walter Laikre
R1
Lebanon
Elie Naman
Sat 09:05  Table 6
27   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Iraq
Nashwan Qardak
Sat 09:05  Table 4
28   
Walk Over
Syria
Saqer Anwar Razzouk
 
29   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Christopher Koba
 
31   
Sweden
Ramiz Zukanovic
Iran
Hassan Nasaji
Sat 09:06 
32   
Walk Over
Sweden
Senharip Azar
 

Winners qualification

Race to 8
33   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Louise Furberg
Sat 11:15  Table 8
34   
Sweden
Sabo Azar
Sweden
Göte Nigård
Sat 09:06  Table 9
35   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Henrik Larsson
Sat 10:14  Table 4
36   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Morgan Norberg
Sat 11:17  Table 1
37   
Sweden
Tianfang Zhang
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 10:22  Table 7
38   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Stefan Ericson
Sat 11:07  Table 3
39   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Elvis Miglans
Sat 10:41  Table 5
40   
Sweden
Bojan Stefanov
Sweden
David Larsson
Sat 12:07  Table 6
41   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Thomas Stadler
Sat 12:18  Table 8
42   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Marcus Sjöberg
R2
Sat 11:09  Table 9
43   
Sweden
Adam Peteri
Sweden
My Nguyen
Sat 11:40  Table 7
44   
Sweden
Richard Larsson
France
Alban Richard
Sat 09:50  Table 10
45   
Sweden
Anders Edvardsson
Lebanon
Elie Naman
Sat 11:06  Table 2
46   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 11:31  Table 4
47   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Christopher Koba
Sat 10:23  Table 6
48   
Iran
Hassan Nasaji
Sweden
Senharip Azar
Sat 12:29  Table 3

Loser round 1

Race to 8
49   
Walk Over
Sweden
Behruz Moghadam
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Vietnam
Hang Duong
 
52   
Sweden
Laszlo Szili
Walk Over
 
53   
Walk Over
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
 
54   
Sweden
Kai Kraft
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Andreas Nilsson
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Sören Nilsson
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Sweden
Tony Bjorkenius
 
60   
Sweden
Andy Cuong Pham
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Walter Laikre
 
62   
Iraq
Nashwan Qardak
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Ramiz Zukanovic
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
65   
Sweden
Behruz Moghadam
Iran
Hassan Nasaji
Sat 13:59  Table 3
66   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
67   
Vietnam
Hang Duong
Syria
Saqer Anwar Razzouk
 
68   
Sweden
Laszlo Szili
Lebanon
Elie Naman
Sat 12:53  Table 5
69   
Mongolia
Munkherdene Tsendkhuu
Sweden
Richard Larsson
Sat 12:29  Table 1
70   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Adam Peteri
Sat 13:39  Table 4
71   
Walk Over
Sweden
Magnus Vesterlund
 
72   
Sweden
Andreas Nilsson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 14:07  Table 5
73   
Sweden
Sören Nilsson
Sweden
David Larsson
Sat 13:55  Table 6
74   
Walk Over
Sweden
Mark Yousef
 
75   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Wille Viitanen
Sat 12:31  Table 2
76   
Sweden
Andy Cuong Pham
Sweden
Björn Odelbrink
 
77   
Sweden
Walter Laikre
R2
Sweden
Morgan Norberg
Sat 13:16  Table 2
78   
Iraq
Nashwan Qardak
Sweden
Henrik Larsson
Sat 12:05  Table 10
79   
Walk Over
Sweden
Sabo Azar
 
80   
Sweden
Ramiz Zukanovic
Sweden
Louise Furberg
 

Last thirtytwo

Race to 8
81   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Kai Kraft
Sat 14:40  Table 2
82   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Magnus Vesterlund
R2
Sat 14:41  Table 1
83   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Walter Laikre
Sat 14:41  Table 4
84   
Sweden
Andreas Aksoy
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 14:41  Table 10
85   
Sweden
Tianfang Zhang
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 14:41  Table 8
86   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Sabo Azar
Sat 14:41  Table 9
87   
Sweden
Elvis Miglans
Sweden
Richard Larsson
Sat 14:46  Table 7
88   
Sweden
Bojan Stefanov
Iran
Hassan Nasaji
Sat 15:59  Table 9
89   
Sweden
Thomas Stadler
Lebanon
Elie Naman
Sat 15:48  Table 3
90   
Sweden
Marcus Sjöberg
R1
Sweden
Andreas Nilsson
Sat 16:12  Table 7
91   
Sweden
My Nguyen
Sweden
Wille Viitanen
Sat 16:20  Table 2
92   
France
Alban Richard
Sweden
Henrik Larsson
Sat 16:38  Table 5
93   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
David Larsson
Sat 16:28  Table 4
94   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Louise Furberg
Sat 15:19  Table 5
95   
Sweden
Christopher Koba
Sweden
Mark Yousef
Sat 15:16  Table 6
96   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Björn Odelbrink
Sat 16:29  Table 6

Last sixteen

Race to 8
97   
Sweden
Marcus Chamat
Sweden
Magnus Vesterlund
Sun 10:20  Table 6
98   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:20  Table 8
99   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Stefan Ericson
Sun 10:20  Table 3
100   
Sweden
Elvis Miglans
Iran
Hassan Nasaji
Sun 10:21  Table 9
101   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Marcus Sjöberg
R1
Sun 10:21  Table 7
102   
Sweden
Wille Viitanen
France
Alban Richard
Sun 10:21  Table 5
103   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 10:21  Table 4
104   
Sweden
Mark Yousef
Sweden
Senharip Azar
Sun 10:21  Table 10

Quarter final

Race to 8
105   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Lukas Andersson
Sun 12:50  Table 5
106   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Elvis Miglans
Sun 12:41  Table 4
107   
Sweden
Marcus Sjöberg
Sweden
Wille Viitanen
Sun 12:53  Table 10
108   
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sweden
Senharip Azar
Sun 12:50  Table 6

Semi final

Race to 8
109   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Elvis Miglans
Sun 14:55  Table 6
110   
Sweden
Wille Viitanen
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 15:03  Table 10

Final

Race to 8
111   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Christian Sparrenlöv Fischer
Sun 17:05  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants