Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 10, 2019

SPT 125 R3 Malmö

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Haris Brankovic
Interpool Biljardklubb Malmö
6 (5/1) 44 (26/18)
59%
125
2 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
5 (4/1) 38 (24/14)
63%
100
3 Johan Melander
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
75
3 Henrik Weiss
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
75
5 Tony Dinsdale
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 21 (13/8)
62%
60
5 Robert Markis Olsson
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
60
5 Simon Hägg
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
60
5 Adam Jarl
Staffanstorp Biljardclub
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
60
9 Michael Miskelly
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
45
9 Sabina Enberg
Biljardklubben Flamingo
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
45
9 Arvid Brattwall
Elme Biljardklubb
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
45
9 Tomas Wikström
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
45
13 Henrik Hägglund
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
45
13 Soheil Salarimanesh
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
45
13 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
45
13 Lars Göran Andersson
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
45
Entry deadline Nov 7, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Nov 10, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Interpool Biljardklubb Malmö
Contact Sven Junghagen (sven.junghagen@biljardforbundet.se, +46709608575)
More info
OBS: Notera starttid: 11:00. Interpool öppnar kl 10:00 för uppvärmning.

Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta i SPT125 är följande:

1: Du får inte vara rankad topp 160
2. Du får inta ha fått mer än 125 poäng på SPT på en enskild tävling den innevarande och hela förra säsongen (2018/19). Högsta placering får vara 5:a på SPT250, 33:a på SPT500 eller 49:a på SPT1000.
3: Du får inte ha varit ranked topp 96 de fem senaste säsongerna.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Robert Olsson
Sweden
Simon Hägg
Sun 11:03  Table 11
2   
Ireland
Michael Miskelly
Sweden
Lars Göran Andersson
Sun 11:03  Table 12
3   
England
Tony Dinsdale
Sweden
Tomas Wikström
Sun 11:03  Table 13
4   
Sweden
Henrik Hägglund
Sweden
Henrik Weiss
Sun 11:03  Table 16
5   
Sweden
Sabina Enberg
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sun 11:03  Table 18
6   
Sweden
Johan Melander
Denmark
Leo Johannesen
Sun 11:03  Table 19
7   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Adam Jarl
Sun 11:03  Table 5
8   
Iran
Sohail Salarimanesh
Sweden
Rei Trulsson
Sun 11:03  Table 6

Winners qualification

Race to 5
9   
Sweden
Robert Olsson
Ireland
Michael Miskelly
Sun 12:00  Table 6
10   
England
Tony Dinsdale
Sweden
Henrik Weiss
Sun 12:27  Table 5
11   
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sweden
Johan Melander
Sun 11:53  Table 12
12   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Rei Trulsson
Sun 12:27  Table 16

Loser round 1

Race to 4
13   
Sweden
Simon Hägg
Sweden
Lars Göran Andersson
Sun 12:01  Table 11
14   
Sweden
Tomas Wikström
Sweden
Henrik Hägglund
Sun 12:10  Table 19
15   
Sweden
Sabina Enberg
Denmark
Leo Johannesen
Sun 11:54  Table 13
16   
Sweden
Adam Jarl
Iran
Sohail Salarimanesh
Sun 12:28  Table 18

Losers qualification

Race to 4
17   
Sweden
Simon Hägg
Sweden
Arvid Brattwall
Sun 13:26  Table 12
18   
Sweden
Tomas Wikström
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sun 13:04  Table 13
19   
Sweden
Sabina Enberg
Sweden
Henrik Weiss
Sun 13:09  Table 11
20   
Sweden
Adam Jarl
Ireland
Michael Miskelly
Sun 13:32  Table 18

Quarter final

Race to 5
21   
Sweden
Robert Olsson
Sweden
Henrik Weiss
Sun 14:20  Table 11
22   
England
Tony Dinsdale
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sun 14:20  Table 12
23   
Sweden
Johan Melander
Sweden
Simon Hägg
Sun 14:20  Table 13
24   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Adam Jarl
Sun 14:20  Table 18

Semi final

Race to 5
25   
Sweden
Henrik Weiss
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sun 15:12  Table 12
26   
Sweden
Johan Melander
Sweden
Rei Trulsson
Sun 15:12  Table 13

Final

Race to 5
27   
Bosnia and Herzegovina
Haris Brankovic
Sweden
Rei Trulsson
Sun 16:08 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants