Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 29 - January 30, 2022

SNOOKER DTC 4 - Hjørring

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Daniel Kandi
4 (4/0) 8 (8/0)
100%
122, 48
2 William Bjerregaard Jakobsen
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
54, 39, 25
3 Martin Søndergaard
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
40
3 Ejler Hame
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
20
5 Van Son Ha
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
23
5 Anders Nygaard
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
10
5 Daniel Broed
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 Kenneth Kjærsgaard Pedersen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Cheragali Maliki
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
Show more
9 Rolf Hansen
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
9 Martin Kjærsgaard Pedersen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Michael Brandt Jørgensen
2 (1/1) 5 (3/2)
60%
9 Robin Tønnessen
2 (1/1) 5 (3/2)
60%
19
9 Finn Valkvist
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
15 Akos Szabo
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
9, 8
15 Claus Madsen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
15 Jakob Frandsen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
15 Claus Schmidt
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
15
15 Morten Knudsen
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
9991 Theis Magle
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9991 Christopher Vejlager
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jan 29, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Van Son Ha 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 William Bjerregaard Jakobsen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 2
3 Morten Knudsen 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Anders Nygaard 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Robin Tønnessen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 2
3 Akos Szabo 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martin Søndergaard 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Michael Brandt Jørgensen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 2
3 Jakob Frandsen 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kenneth Kjærsgaard Pedersen 1 1 0 0 2 0 2 0 0 0 1 2
2 Rolf Hansen 1 0 0 1 0 2 -2 0 0 0 0 0
3 Christopher Vejlager 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ejler Hame 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Martin Kjærsgaard Pedersen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Claus Schmidt 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Broed 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Finn Valkvist 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 2
3 Claus Madsen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Kandi 1 1 0 0 2 0 2 0 0 0 1 2
2 Cheragali Maliki 1 0 0 1 0 2 -2 0 0 0 0 0
3 Theis Magle 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Morten Knudsen
Sat 10:04 
2-B   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Akos Szabo
Sat 10:07 
3-C   
Denmark
Martin Søndergaard
Denmark
Jakob Frandsen
Sat 13:51 
4-D   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Rolf Hansen
Sat 13:30 
5-E   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Martin Kjærsgaard Pedersen
Sat 13:51 
6-F   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Claus Madsen
Sat 16:25 
7-G   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Cheragali Maliki
Sat 18:45 

Round 2

Race to 2
8-A   
Denmark
Morten Knudsen
Denmark
Van Son Ha
Sat 10:07 
9-B   
Denmark
Akos Szabo
Denmark
Anders Nygaard
Sat 10:28 
10-C   
Denmark
Jakob Frandsen
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 15:20 
11-D   
Denmark
Rolf Hansen
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Sat 14:40 
12-E   
Denmark
Martin Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Claus Schmidt
Sat 18:45 
13-F   
Denmark
Claus Madsen
Denmark
Finn Valkvist
Sat 19:40 
14-G   
Denmark
Cheragali Maliki
Denmark
Theis Magle
Sun 10:30 

Round 3

Race to 2
15-A   
Denmark
Van Son Ha
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sat 11:40 
16-B   
Denmark
Anders Nygaard
Norway
Robin Tønnessen
Sat 12:07 
17-C   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 16:25 
18-D   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 16:30 
19-E   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Ejler Hame
Sat 20:32 
20-F   
Denmark
Finn Valkvist
Denmark
Daniel Broed
Sat 21:29 
21-G   
Denmark
Theis Magle
Denmark
Daniel Kandi
Sun 12:00 

Quarter final

Race to 2
22   
Denmark
Van Son Ha
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sun 10:39 
23   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 11:02 
24   
Denmark
Kenneth Kjærsgaard Pedersen
Denmark
Ejler Hame
Sun 11:02 
25   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Daniel Broed
Sun 10:39 

Semi final

Race to 2
26   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 13:55 
27   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Daniel Kandi
Sun 14:01 

Final

Race to 2
28   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Daniel Kandi
Sun 14:11 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants