Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 31, 2022

SöndagsCup #5

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gabriel Jakobsson
Interpool Biljardklubb Malmö
5 (5/0) 77 (45/32)
58%
125
2 Atida Munthe Stahlhammer
6 (5/1) 86 (53/33)
62%
100
3 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
5 (3/2) 73 (36/37)
49%
75
3 Robert Logrell
4 (3/1) 58 (30/28)
52%
75
5 Henrik Hägglund
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (2/2) 63 (32/31)
51%
60
5 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 47 (25/22)
53%
60
5 Hayder Barem
Interpool Biljardklubb Malmö
5 (3/2) 79 (41/38)
52%
60
5 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 71 (37/34)
52%
60
9 Mohamad Badreddine
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 39 (22/17)
56%
45
Show more
9 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (2/2) 57 (28/29)
49%
45
9 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 60 (31/29)
52%
45
9 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 58 (26/32)
45%
45
13 Max Lindquist
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
30
13 Peter Skough
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
30
13 Boris Kiefer
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 45 (21/24)
47%
30
13 Jonny Liljedahl
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 57 (30/27)
53%
30
17 Mervan Jugic-Salkic
Elme Biljardklubb
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
30
17 Tobias Appelbäck
Elme Biljardklubb
3 (1/2) 46 (21/25)
46%
30
17 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
30
17 Simon Hägg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 49 (23/26)
47%
30
17 Lars Göran Andersson
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 49 (24/25)
49%
30
17 Claes Östlund
Biljardklubben Diamanten
2 (0/2) 32 (14/18)
44%
30
Entry deadline Jul 30, 2022, 11:45 PM (local time)
Starts Jul 31, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Dresscode INGA TRÄNINGS ELLER MJUKISBYXOR
Rankings Söndagscup 2022
Organizer Interpool Biljardklubb Malmö
Contact Victor Hellberg (Victor.hellberg@Outlook.com, 0708878202)
More info
Från Mars 2022 startar vi Söndagscup som kommer att spelas i 10 omgångar på 10 månader med slutspel i december 2022. 16 bäst placerade spelare under säsongen kommer att deltaga i slutspelet.
Detta är en HCP-tävling som alla kan vara med i och handicapsystemet går efter Fargorate och tävlingsledningens egen åsikt för dem som är utanför Fargorate rankingsystem.

Hallen öppnar 9.00, betalning sker innan uppvärming.
Spelar möte kl 09.45

Interpool Öppnar sin verksamhet 15.00, tävlingsledningen och Interpool önskar vi är så flitiga och snabba som möjligt.

REGLER
Använder Magic Rack,
Tekning i varje match,
Alternate Break,
9an på prick,
Ingen Kitchen Rule
3-fel regel gäller
9an i sprängning ger vinst
All touche är foul
Rackar åt varandra

Anmälningsavgift 200 kr/omg fördelas på systemet:
75 kr till organisatören
75 kr till deltävlingspris (delas mellan 1:an och 2:an)
50 kr till slutspelet (delas mellan plats 1-3)
Under säsongen spelar man de deltävlingar man har tid med, poäng samlas till slutspelet.
För att var godkänd till slutspel måste man ha spelat minst två deltävlingar.
OBS! KONTANT BETALNING GÄLLER.
Rankinglistan:

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Robert Logrell
Walk Over
 
2   
Sweden
Almin Salkic
-5
R3
Sweden
Simon Hägg
6
Sun 09:44  Table 8
3   
Sweden
Max Lindquist
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Niclas Martinsson
 
5   
Sweden
Rei Trulsson
Walk Over
 
6   
Sweden
Tom Eksell
-2
Germany
Boris Kiefer
3
Sun 09:44  Table 12
7   
Sweden
Jonny Liljedahl
-1
Sweden
Alexander Martinsson
-1
Sun 09:44  Table 13
8   
Walk Over
Sweden
Gabriel Jakobsson
 
9   
Sweden
Henrik Hägglund
Walk Over
 
10   
Sweden
Claes Östlund
4
Sweden
Lars Göran Andersson
5
Sun 09:44  Table 5
11   
Iraq
Hayder Barem
4
Sweden
Tobias Appelbäck
3
Sun 09:44  Table 10
12   
Walk Over
Sweden
Victor Hellberg
 
13   
Lebanon
Mohamad Badreddine
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Peter Skough
 
15   
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sweden
Mahmut Mutto
-5
Sun 09:44  Table 6
16   
Walk Over
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
 

Winner round 1

Race to 9
17   
Sweden
Robert Logrell
2
Sweden
Simon Hägg
6
Sun 11:05  Table 10
18   
Sweden
Max Lindquist
1
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sun 09:44  Table 19
19   
Sweden
Rei Trulsson
4
Sweden
Tom Eksell
-2
Sun 10:52  Table 12
20   
Sweden
Jonny Liljedahl
-1
Sweden
Gabriel Jakobsson
5
Sun 11:14  Table 18
21   
Sweden
Henrik Hägglund
6
Sweden
Lars Göran Andersson
5
Sun 10:42  Table 5
22   
Sweden
Tobias Appelbäck
3
Sweden
Victor Hellberg
3
Sun 11:13  Table 13
23   
Lebanon
Mohamad Badreddine
5
Sweden
Peter Skough
0
Sun 09:44  Table 11
24   
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
-1
Sun 11:25  Table 6

Loser round 1

Race to 9
25   
Walk Over
Sweden
Almin Salkic
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Boris Kiefer
 
28   
Sweden
Alexander Martinsson
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Claes Östlund
 
30   
Iraq
Hayder Barem
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 9
33   
Sweden
Almin Salkic
-5
R2
Sweden
Mervan Jugic - Salkic
-1
Sun 13:12  Table 6
34   
Walk Over
Sweden
Peter Skough
 
35   
Germany
Boris Kiefer
3
Sweden
Tobias Appelbäck
3
Sun 12:26  Table 13
36   
Sweden
Alexander Martinsson
-1
Sweden
Lars Göran Andersson
5
Sun 11:49  Table 5
37   
Sweden
Claes Östlund
4
Sweden
Jonny Liljedahl
-1
Sun 12:22  Table 11
38   
Iraq
Hayder Barem
4
Sweden
Rei Trulsson
4
Sun 11:58  Table 12
39   
Walk Over
Sweden
Max Lindquist
 
40   
Sweden
Mahmut Mutto
-5
Sweden
Simon Hägg
6
Sun 11:59  Table 8

Winners qualification

Race to 9
41   
Sweden
Robert Logrell
2
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sun 11:53  Table 10
42   
Sweden
Tom Eksell
-2
Sweden
Gabriel Jakobsson
5
Sun 12:26  Table 19
43   
Sweden
Henrik Hägglund
6
Sweden
Victor Hellberg
3
Sun 12:26  Table 18
44   
Lebanon
Mohamad Badreddine
5
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sun 13:12  Table 10

Loser round 3

Race to 9
45   
Sweden
Almin Salkic
-5
R3
Sweden
Peter Skough
0
Sun 15:06  Table 6
46   
Germany
Boris Kiefer
3
Sweden
Alexander Martinsson
-1
R2
Sun 13:28  Table 12
47   
Sweden
Jonny Liljedahl
-1
Iraq
Hayder Barem
4
Sun 13:40  Table 19
48   
Sweden
Max Lindquist
1
Sweden
Mahmut Mutto
-5
Sun 12:57  Table 5

Losers qualification

Race to 9
49   
Sweden
Almin Salkic
-5
R1
Sweden
Tom Eksell
-2
Sun 15:51  Table 6
50   
Sweden
Alexander Martinsson
-1
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sun 14:52  Table 8
51   
Iraq
Hayder Barem
4
Lebanon
Mohamad Badreddine
5
Sun 14:46  Table 10
52   
Sweden
Mahmut Mutto
-5
Sweden
Henrik Hägglund
6
Sun 14:27  Table 5

Quarter final

Race to 9
53   
Sweden
Robert Logrell
2
Iraq
Hayder Barem
4
Sun 16:47  Table 10
54   
Sweden
Gabriel Jakobsson
5
Sweden
Henrik Hägglund
6
Sun 16:47  Table 8
55   
Sweden
Victor Hellberg
3
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sun 16:47  Table 6
56   
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sweden
Almin Salkic
-5
R2
Sun 16:48  Table 5

Semi final

Race to 9
57   
Sweden
Robert Logrell
2
Sweden
Gabriel Jakobsson
5
Sun 17:39  Table 5
58   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sun 17:48  Table 6

Final

Race to 9
59   
Sweden
Gabriel Jakobsson
5
Sweden
Atida Munthe Stahlhammer
7
Sun 18:04  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants