Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 2, 2022

Regionsmesterskap Øst

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
6 (6/0) 72 (42/30)
58%
100
2 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
5 (4/1) 59 (34/25)
58%
87
3 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 57 (34/23)
60%
77
3 Henrik Olsson
Oslo BK
5 (4/1) 56 (31/25)
55%
77
5 Albert-Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 57 (32/25)
56%
64
5 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
5 (3/2) 58 (33/25)
57%
64
5 Roger Rasmussen
Ask BC
6 (4/2) 63 (35/28)
56%
64
5 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
5 (3/2) 53 (31/22)
58%
64
9 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (3/2) 57 (29/28)
51%
44
Show more
9 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
44
9 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 53 (28/25)
53%
44
9 Kim Soo Garmark
Oslo BK
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
44
13 Kent Hansen
Oslo BK
4 (2/2) 51 (25/26)
49%
28
13 Marius Nørsterud
Oslo BK
3 (1/2) 31 (17/14)
55%
28
13 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
28
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (2/2) 39 (22/17)
56%
28
17 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
16
17 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
16
17 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (11/20)
35%
16
17 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
16
17 Simen (7ern) Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
16
17 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (14/18)
44%
16
17 Levi Pavdeja
Oslo BK
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
16
17 Andreas Wahr-Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 16 (2/14)
13%
16
25 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 15 (1/14)
7%
13
25 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
13
25 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
13
25 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
13
25 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
13
9993 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Mar 30, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Apr 2, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (30 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Fredrikstad BK
Contact Ole Tobias Tanilon Gangfløt (oletobias321@gmail.com)
More info
Regionsmesterskapene sesongen 21/22 spilles i 9-Ball.
Salongen åpner kl. 09.00, med turneringstart kl. 10.00. Vi satser på å spille turneringen ferdig på lørdag 2. april. Vår kiosk vil som vanlig tilby mye god mat og drikke til hyggelige priser.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Ole Kristian Rudshavn
Walk Over
 
2   
Giena Tanilon
Simen Jøndal
Sat 09:58  Table 1
3   
Kent Hansen
Bastian Andreassen
Sat 09:59  Table 2
4   
Bjørn Erik Øverland
Lars Harby
Sat 09:59  Table 5
5   
Albert Roman Borrie Stensrød
Thomas Pedersen
Sat 09:59  Table 6
6   
Andreas Wahr-Hansen
Espen Kristiansen
Sat 09:59  Table 7
7   
Anders Lie
Terje Kristoffersen
Sat 09:59  Table 8
8   
Levi Pavdeja
Jan Kjetil Nordrum
Sat 09:59  Table 4
9   
Roger Rasmussen
Pål Andre Martinsen
Sat 09:59  Table 3
10   
Arne Wiese-Hansen
Simen Ekern Bakken
Sat 10:51  Table 3
11   
Stig Nesvik
Marius Farås
Sat 10:46  Table 7
12   
Daniel Lorentzen-Styr
Henrik Olsson
Sat 10:54  Table 5
13   
Kim Soo Garmark
Tom Kristiansen
Sat 11:06  Table 2
14   
Sabahudin Comor
Bjørn Birger Andreassen
Sat 11:11  Table 6
15   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Marius Nørsterud
Sat 11:20  Table 4
16   
Walk Over
Didrik Vatne
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Ole Kristian Rudshavn
Giena Tanilon
Sat 12:45  Table 5
18   
Bastian Andreassen
Lars Harby
Sat 11:46  Table 3
19   
Thomas Pedersen
Andreas Wahr-Hansen
Sat 11:46  Table 8
20   
Anders Lie
Jan Kjetil Nordrum
Sat 12:14  Table 4
21   
Pål Andre Martinsen
Simen Ekern Bakken
Sat 11:52  Table 1
22   
Stig Nesvik
Henrik Olsson
Sat 12:45  Table 2
23   
Kim Soo Garmark
Bjørn Birger Andreassen
Sat 12:42  Table 7
24   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
R1
Didrik Vatne
R1
Sat 12:32  Table 6

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Simen Jøndal
 
26   
Kent Hansen
Bjørn Erik Øverland
Sat 12:47  Table 8
27   
Albert Roman Borrie Stensrød
Espen Kristiansen
Sat 13:30 
28   
Terje Kristoffersen
Levi Pavdeja
Sat 12:56  Table 1
29   
Roger Rasmussen
R1
Arne Wiese-Hansen
Sat 13:01  Table 3
30   
Marius Farås
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 13:26  Table 7
31   
Tom Kristiansen
Sabahudin Comor
R1
Sat 13:39  Table 3
32   
Marius Nørsterud
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Simen Jøndal
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
R1
Sat 14:27  Table 6
34   
Kent Hansen
Bjørn Birger Andreassen
Sat 14:22  Table 8
35   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Stig Nesvik
Sat 14:01  Table 2
36   
Levi Pavdeja
Pål Andre Martinsen
Sat 14:08  Table 1
37   
Roger Rasmussen
Anders Lie
Sat 14:01  Table 5
38   
Daniel Lorentzen-Styr
R2
Andreas Wahr-Hansen
Sat 14:39  Table 7
39   
Tom Kristiansen
Bastian Andreassen
Sat 15:04  Table 3
40   
Marius Nørsterud
Giena Tanilon
Sat 13:55  Table 4

Winners qualification

Race to 7
41   
Ole Kristian Rudshavn
R1
Lars Harby
R1
Sat 15:34  Table 1
42   
Thomas Pedersen
Jan Kjetil Nordrum
Sat 15:34  Table 2
43   
Simen Ekern Bakken
Henrik Olsson
Sat 15:34  Table 4
44   
Kim Soo Garmark
Didrik Vatne
Sat 15:34  Table 5

Loser round 3

Race to 7
45   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Kent Hansen
Sat 15:48  Table 8
46   
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Pål Andre Martinsen
Sat 15:39  Table 6
47   
Roger Rasmussen
Daniel Lorentzen-Styr
Sat 15:39  Table 7
48   
Bastian Andreassen
R1
Marius Nørsterud
Sat 15:51  Table 3

Losers qualification

Race to 7
49   
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Jan Kjetil Nordrum
Sat 16:54  Table 3
50   
Albert Roman Borrie Stensrød
R2
Ole Kristian Rudshavn
R1
Sat 16:39  Table 1
51   
Roger Rasmussen
Kim Soo Garmark
Sat 17:05  Table 2
52   
Bastian Andreassen
Simen Ekern Bakken
Sat 17:04  Table 4

Quarter final

Race to 7
53   
Lars Harby
Jan Kjetil Nordrum
Sat 18:14  Table 5
54   
Thomas Pedersen
Roger Rasmussen
Sat 18:14  Table 1
55   
Henrik Olsson
Albert Roman Borrie Stensrød
Sat 18:14  Table 3
56   
Didrik Vatne
Simen Ekern Bakken
Sat 18:14  Table 4

Semi final

Race to 7
57   
Lars Harby
Thomas Pedersen
Sat 19:45  Table 3
58   
Henrik Olsson
Didrik Vatne
Sat 19:45  Table 4

Final

Race to 7
59   
Thomas Pedersen
Didrik Vatne
Sat 21:26  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer