Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 7 - March 8, 2020

RT6 2. Divisjon Øst

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Morten Bakken
Asker BK
5 (5/0) 44 (30/14)
68%
100
2 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
7 (5/2) 59 (33/26)
56%
87
3 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
5 (3/2) 50 (27/23)
54%
77
3 Marius Torsheim
Horten BK
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
77
5 Stig Nesvik
Oslo BK
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
64
5 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
3 (2/1) 25 (17/8)
68%
64
5 Stig Elde Mikkelsen
Hamar Biljardklubb
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
64
5 Nicolai Sætra
Hamar Biljardklubb
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
64
9 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
44
Show more
9 Ole Anders Veseth
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
44
9 Pål Homb
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
44
9 Simen Jøndal
Oslo BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
44
13 Chairat Pho
Grenland BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
28
13 Ronny Sørlie
Oslo BK
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
28
13 Geir André Nilsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
28
13 James MacConnell
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 25 (9/16)
36%
28
17 Desak Sri Pustini
Oslo BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
16
17 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
16
17 Martin Løvbakk Iversen
Horten BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
16
17 Rune Fevang
Oslo BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
16
17 Trond Erik Hagen
Hamar Biljardklubb
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
16
17 Andreas Wahr-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
16
17 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
16
Entry deadline Mar 4, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Mar 7, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 2. Divisjon Øst 2019/2020
Organizer Gjøvik&Raufoss BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Morten Bakken
Walk Over
 
2   
Ronny Sørlie
Pål Homb
Sat 09:58  Table 1
3   
Rune Fevang
Ole Anders Veseth
Sat 09:58  Table 2
4   
Walk Over
Simen Jøndal
 
5   
Marius Torsheim
Walk Over
 
6   
Martin Løvbakk Iversen
Sabahudin Comor
Sat 09:58  Table 3
7   
Chairat Pho
Eystein Gangfløt
Sat 09:58  Table 4
8   
Walk Over
Bjørn Erik Øverland
 
9   
Nicolai Sætra
Walk Over
 
10   
Andreas Eldegard Wahr-Hansen
Desak Sri Pustini
Sat 09:58  Table 5
11   
Morten Gulbrandsen
James MacConnell
Sat 09:58  Table 6
12   
Walk Over
Stig Nesvik
 
13   
Stig Elde Mikkelsen
Walk Over
 
14   
Daniel Lorentzen-Styr
Geir Nilsen
Sat 09:58  Table 7
15   
Marius Farås
Trond Erik Hagen
Sat 09:58  Table 8
16   
Walk Over
Simen Ekern Bakken
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Morten Bakken
Ronny Sørlie
Sat 11:22  Table 6
18   
Ole Anders Veseth
Simen Jøndal
Sat 11:24  Table 7
19   
Marius Torsheim
Martin Løvbakk Iversen
Sat 10:58  Table 8
20   
Eystein Gangfløt
Bjørn Erik Øverland
Sat 11:22  Table 1
21   
Nicolai Sætra
Andreas Eldegard Wahr-Hansen
Sat 11:24  Table 2
22   
Morten Gulbrandsen
Stig Nesvik
Sat 11:03  Table 3
23   
Stig Elde Mikkelsen
Geir Nilsen
Sat 11:21  Table 4
24   
Trond Erik Hagen
Simen Ekern Bakken
Sat 10:15  Table 8

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Pål Homb
 
26   
Rune Fevang
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sabahudin Comor
 
28   
Chairat Pho
Walk Over
 
29   
Walk Over
Desak Sri Pustini
 
30   
James MacConnell
Walk Over
 
31   
Walk Over
Daniel Lorentzen-Styr
 
32   
Marius Farås
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Pål Homb
Trond Erik Hagen
Sat 11:56  Table 5
34   
Rune Fevang
Geir Nilsen
Sat 13:12  Table 1
35   
Sabahudin Comor
Morten Gulbrandsen
Sat 12:23  Table 8
36   
Chairat Pho
Andreas Eldegard Wahr-Hansen
Sat 12:34  Table 3
37   
Desak Sri Pustini
Eystein Gangfløt
Sat 12:50  Table 7
38   
James MacConnell
Martin Løvbakk Iversen
Sat 12:18  Table 6
39   
Daniel Lorentzen-Styr
Simen Jøndal
Sat 12:40  Table 2
40   
Marius Farås
Ronny Sørlie
Sat 12:00 

Winners qualification

Race to 6
41   
Morten Bakken
Ole Anders Veseth
Sat 13:42  Table 8
42   
Marius Torsheim
Bjørn Erik Øverland
Sat 13:24  Table 5
43   
Nicolai Sætra
Stig Nesvik
Sat 13:20  Table 4
44   
Stig Elde Mikkelsen
R2
Simen Ekern Bakken
R1
Sat 13:56  Table 6

Loser round 3

Race to 6
45   
Pål Homb
Geir Nilsen
Sat 15:10  Table 3
46   
Sabahudin Comor
Chairat Pho
Sat 14:01  Table 7
47   
Eystein Gangfløt
James MacConnell
Sat 13:59  Table 3
48   
Simen Jøndal
Ronny Sørlie
Sat 14:10  Table 2

Losers qualification

Race to 6
49   
Pål Homb
Bjørn Erik Øverland
Sat 16:35  Table 6
50   
Sabahudin Comor
Ole Anders Veseth
Sat 15:11  Table 6
51   
Eystein Gangfløt
Stig Elde Mikkelsen
Sat 15:27  Table 8
52   
Simen Jøndal
Stig Nesvik
Sat 15:12  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Morten Bakken
Stig Nesvik
Sat 18:01  Table 1
54   
Marius Torsheim
Stig Elde Mikkelsen
Sat 18:01  Table 3
55   
Nicolai Sætra
Sabahudin Comor
Sat 18:01  Table 6
56   
Simen Ekern Bakken
Bjørn Erik Øverland
Sat 18:01  Table 8

Semi final

Race to 6
57   
Morten Bakken
Marius Torsheim
Sat 19:46  Table 6
58   
Sabahudin Comor
Bjørn Erik Øverland
Sat 19:46  Table 3

Final

Race to 6
59   
Morten Bakken
Sabahudin Comor
Sat 21:28  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer