Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 10, 2017

RT6 1. Divisjon Midt

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
5 (5/0) 47 (32/15)
68%
100
2 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 56 (32/24)
57%
87
3 Espen Eriksen
Trondheim BK
5 (3/2) 49 (28/21)
57%
77
3 Martin Rottem Dahle
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 42 (24/18)
57%
77
5 Henrik Flatås
Trondheim BK
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
64
5 Magne Saltnessand
Trondheim BK
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
64
7 Jo Hagestande
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
54
7 Martin Elvenes
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
54
9 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
44
9 Snorre Wold
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
44
9 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
44
9 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
44
13 Frank Sivertsvik
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
28
13 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
28
13 Connie Witzøe
Trondheim BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
28
Entry deadline Sep 6, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Sep 10, 2017, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Midt 2017
Organizer Trondheim BK
Contact Knut Inge Røstvold (pompes9@gmail.com, 97938475) and Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Knut Inge Røstvold
Knut Isaksen
Sun 10:08 
2   
Frank Sivertsvik
Jo Hagestande
Sun 10:08 
3   
June Therese Håndstad
Even Letnes Wærnes
Sun 10:08 
4   
Kevin Hoel Tårnes
Magne Saltnessand
 
5   
Espen Eriksen
Snorre Wold
Sun 10:33 
6   
Henrik Flatås
Kim Elverum
Sun 10:48 
7   
Martin Elvenes
Connie Witzøe
Sun 10:49 
8   
Lars Petter Løkken
Martin Rottem Dahle
Sun 10:49 

Winner round 1

Race to 6
9   
Knut Inge Røstvold
Jo Hagestande
Sun 11:49 
10   
Even Letnes Wærnes
Magne Saltnessand
Sun 11:48 
11   
Espen Eriksen
Henrik Flatås
Sun 12:03 
12   
Martin Elvenes
Martin Rottem Dahle
Sun 12:28 

Loser round 1

Race to 6
13   
Knut Isaksen
Frank Sivertsvik
Sun 13:19 
14   
June Therese Håndstad
Kevin Hoel Tårnes
Sun 13:00 
15   
Snorre Wold
Kim Elverum
Sun 12:40 
16   
Connie Witzøe
Lars Petter Løkken
Sun 12:31 

Loser round 2

Race to 6
17   
Knut Isaksen
Martin Elvenes
Sun 14:24 
18   
June Therese Håndstad
Henrik Flatås
Sun 13:40 
19   
Snorre Wold
Magne Saltnessand
Sun 14:29 
20   
Lars Petter Løkken
Jo Hagestande
Sun 13:40 

Winners qualification

Race to 6
21   
Knut Inge Røstvold
Even Letnes Wærnes
Sun 15:06 
22   
Espen Eriksen
Martin Rottem Dahle
Sun 15:06 

Loser round 3

Race to 6
23   
Martin Elvenes
Henrik Flatås
Sun 15:34 
24   
Magne Saltnessand
Jo Hagestande
Sun 15:40 

Losers qualification

Race to 6
25   
Henrik Flatås
Even Letnes Wærnes
Sun 16:32 
26   
Magne Saltnessand
Espen Eriksen
Sun 16:39 

Semi final

Race to 7
27   
Knut Inge Røstvold
Espen Eriksen
Sun 17:31 
28   
Martin Rottem Dahle
Even Letnes Wærnes
Sun 17:31 

Final

Race to 7
29   
Knut Inge Røstvold
Even Letnes Wærnes
Sun 18:40 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer