Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

June 3, 2018

RT4 2. Divisjon Vest

Add players

Please wait...
9-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Edvin Eri Pettersen
Herøy BK
5 (5/0) 36 (25/11)
69%
100
2 Katja Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
87
3 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
74
3 Ali Mirzaie
Herøy BK
5 (3/2) 41 (21/20)
51%
74
5 Oliver Wolff
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
61
5 Vegard Notøy
Herøy BK
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
61
7 Lars emil Siljander
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
55
7 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
55
9 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
49
9 Roger Helland
Herøy BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
49
9 Sindre Eide
Herøy BK
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
49
9 Asbjørn Pettersen
Herøy BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
49
13 Alexander Dybvik
Herøy BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
37
Entry deadline May 30, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts Jun 3, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (13 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 2. Divisjon Vest 2018
Organizer Herøy BK
More info
Velkomne til vårsesongen siste RT i Herøy.
D blir spelt 9 ball.
Alt spelast ferdig søndag.
Vi legg opp til sosial samling med mat og biljard fredag kveld, om været er bra blir d truleg grillings.
Premiering i form av pokaler
Velmøtt:)

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Katja Wolff
Walk Over
 
2   
Viljar Glavær Akse
Sindre Eide
Sun 09:54  Table 1
3   
Jarle Tonning Hatløy
Lars emil Siljander
Sun 09:54  Table 2
4   
Alexander Dybvik
Edvin Eri Pettersen
Sun 09:54  Table 3
5   
Vegard Notøy
Walk Over
 
6   
Asbjørn Pettersen
Oliver Wolff
Sun 09:54  Table 4
7   
Ali Mirzaie
Roger Daniel Helland
Sun 10:28  Table 3
8   
Walk Over
Astrid Eiken Flage
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Katja Wolff
Sindre Eide
Sun 10:44  Table 4
10   
Lars emil Siljander
Edvin Eri Pettersen
Sun 10:59  Table 2
11   
Vegard Notøy
Oliver Wolff
Sun 10:44  Table 1
12   
Roger Daniel Helland
Astrid Eiken Flage
Sun 11:37  Table 1

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Viljar Glavær Akse
 
14   
Jarle Tonning Hatløy
Alexander Dybvik
Sun 11:25  Table 4
15   
Walk Over
Asbjørn Pettersen
 
16   
Ali Mirzaie
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Viljar Glavær Akse
Roger Daniel Helland
Sun 12:30  Table 1
18   
Jarle Tonning Hatløy
Vegard Notøy
Sun 12:01  Table 2
19   
Asbjørn Pettersen
Lars emil Siljander
Sun 12:01  Table 4
20   
Ali Mirzaie
Sindre Eide
Sun 12:01  Table 3

Winners qualification

Race to 5
21   
Katja Wolff
Edvin Eri Pettersen
Sun 13:25  Table 3
22   
Oliver Wolff
Astrid Eiken Flage
Sun 13:25  Table 1

Loser round 3

Race to 5
23   
Viljar Glavær Akse
Vegard Notøy
Sun 13:25  Table 2
24   
Lars emil Siljander
Ali Mirzaie
Sun 13:25  Table 4

Losers qualification

Race to 5
25   
Vegard Notøy
Katja Wolff
Sun 14:33  Table 1
26   
Ali Mirzaie
Oliver Wolff
Sun 14:33  Table 3

Semi final

Race to 5
27   
Edvin Eri Pettersen
Ali Mirzaie
Sun 15:49  Table 3
28   
Astrid Eiken Flage
Katja Wolff
Sun 15:49  Table 1

Final

Race to 5
29   
Edvin Eri Pettersen
Katja Wolff
Sun 17:27  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer