Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 18, 2020

RT3 2. Divisjon Vest

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Svein Rune Notøy
Herøy BK
4 (4/0) 31 (20/11)
65%
2 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 24 (19/5)
79%
3 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 27 (17/10)
63%
3 Britt Sølvi Hauge Pettersen
Herøy BK
5 (3/2) 34 (16/18)
47%
5 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
5 Joakim Skauvik
Herøy BK
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
7 Maron Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
7 Victoria Hauge Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
9 Roger Daniel Helland
Herøy BK
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Geir Vangen Kvalsund
Herøy BK
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
9 Asbjørn Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
Entry deadline Oct 14, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 18, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Herøy BK
Contact Jan Ove Kvalsund Hansen (janovehansen@hotmail.com, 95131134)
More info
Velkomne til RT 3 , 2 div vest. Vi spelar søndagen som vanleg

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Svein Rune Notøy
Walk Over
 
2   
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Roger Daniel Helland
Sun 09:52  Table 1
3   
Geir Vangen Kvalsund
Walk Over
 
4   
Walk Over
Kurt Hatlem
 
5   
Viljar Glavær Akse
Walk Over
 
6   
Kim Ronny Nygård
Maron Pettersen
Sun 09:52  Table 4
7   
Asbjørn Pettersen
R1
Victoria Hauge Pettersen
Sun 09:52  Table 3
8   
Walk Over
Joakim Skauvik
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Svein Rune Notøy
Roger Daniel Helland
Sun 11:45  Table 1
10   
Geir Vangen Kvalsund
Kurt Hatlem
Sun 11:23  Table 4
11   
Viljar Glavær Akse
Maron Pettersen
Sun 11:23  Table 3
12   
Asbjørn Pettersen
Joakim Skauvik
Sun 11:23  Table 2

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Britt Sølvi Hauge Pettersen
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Kim Ronny Nygård
 
16   
Victoria Hauge Pettersen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
17   
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Asbjørn Pettersen
Sun 12:54  Table 4
18   
Walk Over
Maron Pettersen
 
19   
Kim Ronny Nygård
Geir Vangen Kvalsund
Sun 12:54  Table 3
20   
Victoria Hauge Pettersen
Roger Daniel Helland
Sun 12:54  Table 1

Winners qualification

Race to 5
21   
Svein Rune Notøy
Kurt Hatlem
Sun 14:18  Table 3
22   
Viljar Glavær Akse
Joakim Skauvik
Sun 14:18  Table 2

Loser round 3

Race to 4
23   
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Maron Pettersen
Sun 14:25  Table 4
24   
Kim Ronny Nygård
Victoria Hauge Pettersen
Sun 14:32  Table 1

Losers qualification

Race to 5
25   
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Kurt Hatlem
Sun 15:31  Table 4
26   
Kim Ronny Nygård
Joakim Skauvik
Sun 15:31  Table 3

Semi final

Race to 5
27   
Svein Rune Notøy
Kim Ronny Nygård
Sun 17:37  Table 4
28   
Viljar Glavær Akse
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Sun 17:00  Table 3

Final

Race to 5
29   
Svein Rune Notøy
Viljar Glavær Akse
Sun 19:00  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer