Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 12 - January 13, 2019

RT1 1. Divisjon Øst

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
8 (7/1) 87 (52/35)
60%
100
2 Marius Nørsterud
Oslo BK
6 (5/1) 69 (41/28)
59%
87
3 Olav Skrudland
BEX BK
6 (4/2) 62 (33/29)
53%
74
3 Tommy Myhre
Grenland BK
4 (3/1) 46 (26/20)
57%
74
5 Gavin Powell
Kongsvinger BK
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
61
5 Jurgen Bonett
Horten BK
5 (3/2) 56 (33/23)
59%
61
5 Aleksanteri Piilola
Grenland BK
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
61
5 Henrik Olsson
Oslo BK
5 (3/2) 56 (28/28)
50%
61
9 Arild Sørum
Vestby BK
4 (2/2) 40 (23/17)
58%
49
Show more
9 Hasan Emre Vural
Unique BK
5 (3/2) 51 (27/24)
53%
49
9 Raymond Kandola
Plankebyen BK
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
49
9 Alf Regy Lid
Fredrikstad BK
5 (3/2) 53 (27/26)
51%
49
13 Frank Hjeldnes
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
37
13 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
37
13 Simon Ebsa
Horten BK
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
37
13 Bastian Andreassen
Unique BK
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
37
17 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
29
17 Inge Larsen
Marken IL, Kong Oscar BK
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
29
17 Ingolf Höns
Ask BC
3 (1/2) 27 (8/19)
30%
29
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
29
17 Lars Harby ( The Climber )
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 31 (18/13)
58%
29
17 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
29
17 Rolf Jensen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
29
17 Tommy Eriksen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
29
25 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
22
25 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
22
25 Sebastian Meling
Oslo BK
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
22
25 Jozef Kwit
Oslo BK
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
22
25 Anders Lie
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
22
25 Kenneth Mydland
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
22
Entry deadline Jan 9, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 12, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (31 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Øst 2019
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Tommy Myhre
Walk Over
 
2   
Hasan Emre Vural
Giena Tanilon
Sat 12:16  Table 16
3   
Inge Larsen
Jurgen Bonett
Sat 11:02  Table 11
4   
Tommy Eriksen
Arne Wiese-Hansen
Sat 10:24  Table 16
5   
Aleksanteri Piilola
Sebastian Meling
Sat 11:07  Table 4
6   
Alf Regy Lid
Bastian Andreassen
Sat 11:45  Table 15
7   
Rolf Jensen
Albert Roman Stensrød
Sat 11:02  Table 7
8   
Olav Skrudland
Ingolf Höns
Sat 11:58  Table 3
9   
Jan Morten Arnesen
Gavin Powell
Sat 11:05  Table 14
10   
Jozef Kwit
Simon Ebsa
Sat 11:39  Table 5
11   
Kenneth Mydland
Bjørn Bratteberg
Sat 11:45  Table 9
12   
Jan Thomassen
Henrik Olsson
Sat 12:07  Table 13
13   
Arild Sørum
Frank Hjeldnes
Sat 11:40  Table 8
14   
Kent Hansen
Arild Kråkvik
Sat 11:30 
15   
Anders Lie
Raymond Kandola
Sat 10:18  Table 17
16   
Marius Nørsterud
Lars Harby
Sat 12:19  Table 6

Winner round 1

Race to 7
17   
Tommy Myhre
Hasan Emre Vural
Sat 13:41  Table 15
18   
Jurgen Bonett
Tommy Eriksen
Sat 13:03  Table 14
19   
Aleksanteri Piilola
Bastian Andreassen
Sat 14:12  Table 13
20   
Rolf Jensen
Olav Skrudland
Sat 13:14  Table 12
21   
Gavin Powell
Simon Ebsa
Sat 13:29  Table 16
22   
Bjørn Bratteberg
Henrik Olsson
Sat 14:19  Table 9
23   
Arild Sørum
Kent Hansen
Sat 13:17  Table 9
24   
Raymond Kandola
Marius Nørsterud
Sat 14:05  Table 7

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Giena Tanilon
 
26   
Inge Larsen
Arne Wiese-Hansen
Sat 14:42  Table 12
27   
Sebastian Meling
Alf Regy Lid
Sat 15:07  Table 11
28   
Albert Roman Stensrød
Ingolf Höns
Sat 14:52  Table 14
29   
Jan Morten Arnesen
Jozef Kwit
Sat 14:50  Table 7
30   
Kenneth Mydland
Jan Thomassen
Sat 14:29  Table 8
31   
Frank Hjeldnes
Arild Kråkvik
Sat 14:30 
32   
Anders Lie
Lars Harby
Sat 14:44  Table 2

Loser round 2

Race to 6
33   
Giena Tanilon
Raymond Kandola
Sat 15:45  Table 12
34   
Inge Larsen
Kent Hansen
Sat 15:53  Table 2
35   
Alf Regy Lid
Bjørn Bratteberg
Sat 17:13  Table 2
36   
Ingolf Höns
Simon Ebsa
Sat 16:27  Table 7
37   
Jan Morten Arnesen
Rolf Jensen
Sat 16:23  Table 13
38   
Jan Thomassen
Bastian Andreassen
Sat 16:22  Table 9
39   
Frank Hjeldnes
Tommy Eriksen
Sat 15:42  Table 17
40   
Lars Harby
Hasan Emre Vural
Sat 16:06  Table 1

Winners qualification

Race to 7
41   
Tommy Myhre
Jurgen Bonett
Sat 16:37  Table 16
42   
Aleksanteri Piilola
Olav Skrudland
Sat 17:06  Table 15
43   
Gavin Powell
Henrik Olsson
Sat 16:58  Table 12
44   
Arild Sørum
Marius Nørsterud
Sat 16:39  Table 14

Loser round 3

Race to 6
45   
Raymond Kandola
Kent Hansen
Sat 17:30  Table 7
46   
Alf Regy Lid
Simon Ebsa
Sat 18:21  Table 2
47   
Jan Morten Arnesen
Bastian Andreassen
Sat 18:14  Table 8
48   
Frank Hjeldnes
Hasan Emre Vural
Sat 17:43  Table 1

Losers qualification

Race to 7
49   
Raymond Kandola
Olav Skrudland
Sat 18:46  Table 7
50   
Alf Regy Lid
Jurgen Bonett
Sat 20:06  Table 12
51   
Jan Morten Arnesen
Arild Sørum
Sat 19:27  Table 11
52   
Hasan Emre Vural
Henrik Olsson
Sat 18:43  Table 6

Quarter final

Race to 7
53   
Tommy Myhre
Henrik Olsson
Sat 21:31  Table 6
54   
Aleksanteri Piilola
Jan Morten Arnesen
Sat 21:31  Table 9
55   
Gavin Powell
Olav Skrudland
Sat 21:31  Table 12
56   
Marius Nørsterud
Jurgen Bonett
Sat 21:31  Table 7

Semi final

Race to 7
57   
Tommy Myhre
Jan Morten Arnesen
Sun 11:59  Table 7
58   
Olav Skrudland
Marius Nørsterud
Sun 11:59  Table 6

Final

Race to 7
59   
Jan Morten Arnesen
Marius Nørsterud
Sun 14:03  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer