Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16, 2020

Porter Cup 2020 # 9/18

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dawid Sobiech
5 (5/0) 24 (19/5)
79%
20
2 Robert Kołodziej
7 (5/2) 32 (21/11)
66%
18
3 Kamil Gęsiarz
4 (3/1) 25 (13/12)
52%
16
3 Krystian Grzesik
6 (4/2) 34 (18/16)
53%
16
5 Sławomir Chmielarz
Porter Club
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
14
5 Dariusz Andryszkiewicz
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
14
5 Jarek Legęza
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
14
5 Tom Tom
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
14
9 Mariusz Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
12
Show more
9 Juliusz Celoch
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
12
9 Michał Kutek
Porter Club
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
12
9 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
12
13 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
10
13 Sebastian Myśliwiec
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
13 Luk Dro
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
10
13 Mateusz Zienkiewicz
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
10
17 Rakowski Michał
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
8
17 Artur Tigeros
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
8
17 Krzysztof Nagiel
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Marcin Dewódzki
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
8
17 Michał Grzesik
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
17 Tomasz Szymczyk
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
8
Starts Nov 16, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Porter Cup 2020 # II edycja and Porter Club - Ranking roczny 2020
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Tom Tom
Walk Over
 
2   
Poland
Krystian Grzesik
+1
Poland
Luk Dro
+1
Mon 18:33  Table 1
3   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
5   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Walk Over
 
6   
Poland
Michał Grzesik
+1
Poland
Tomasz Szymczyk
+1
Mon 18:33  Table 2
7   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mateusz Zienkiewicz
+1
Mon 18:33  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Marcin Dewódzki
 
9   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
10   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Mon 18:43  Table 5
11   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:33  Table 4
12   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
13   
Poland
Juliusz Celoch
Walk Over
 
14   
Vatican
Agata Nowak
+1
Poland
Michał Kutek
 
15   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:57  Table 6
16   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Tom Tom
-1
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 19:03  Table 1
18   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Dawid Sobiech
-1
Mon 18:59  Table 3
19   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Tomasz Szymczyk
+1
Mon 19:12  Table 2
20   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:01  Table 10
21   
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Poland
Artur Tigeros
Mon 19:22  Table 4
22   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:36  Table 10
23   
Poland
Juliusz Celoch
+1
Poland
Michał Kutek
Mon 19:01  Table 9
24   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Kamil Gęsiarz
-1
Mon 19:49  Table 6

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Luk Dro
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Michał Grzesik
 
28   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
30   
Poland
Jarek Legęza
Walk Over
 
31   
Walk Over
Vatican
Agata Nowak
 
32   
Poland
Krzysztof Nagiel
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Luk Dro
+1
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:25  Table 5
34   
Walk Over
Poland
Juliusz Celoch
 
35   
Poland
Michał Grzesik
+1
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:19  Table 1
36   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
+1
Poland
Artur Tigeros
Mon 20:02  Table 4
37   
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:45  Table 5
38   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Tomasz Szymczyk
+1
Mon 20:03  Table 9
39   
Vatican
Agata Nowak
+1
Poland
Sebastian Myśliwiec
 
40   
Poland
Krzysztof Nagiel
Tom Tom
-1
Mon 19:52  Table 3

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Krystian Grzesik
+1
Poland
Dawid Sobiech
-1
Mon 19:46  Table 1
42   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:02  Table 2
43   
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:08  Table 10
44   
Poland
Michał Kutek
Poland
Kamil Gęsiarz
-1
Mon 20:26  Table 4

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Luk Dro
+1
Poland
Juliusz Celoch
+1
Mon 20:50  Table 3
46   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mateusz Zienkiewicz
+1
Mon 20:45  Table 1
47   
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:33  Table 6
48   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Tom Tom
-1
Mon 20:40  Table 2

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Juliusz Celoch
+1
Poland
Robert Kołodziej
Mon 21:35  Table 3
50   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 21:15  Table 1
51   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Michał Kutek
Mon 21:28  Table 6
52   
Tom Tom
-1
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Mon 21:17  Table 2

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Dawid Sobiech
-1
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:13  Table 1
54   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 22:13  Table 2
55   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:13  Table 3
56   
Poland
Kamil Gęsiarz
-1
Tom Tom
-1
Mon 22:13  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Dawid Sobiech
-1
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 22:47  Table 1
58   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Kamil Gęsiarz
-1
Mon 23:09  Table 1

Final

Race to 4
59   
Poland
Dawid Sobiech
-1
Poland
Robert Kołodziej
Mon 23:39  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment