Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 28, 2020

Porter Cup 2020 # 4/18

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karol Zbień
6 (6/0) 28 (24/4)
86%
20
2 Tom Tom
6 (5/1) 32 (21/11)
66%
18
3 Mariusz Chmielarz
Porter Club
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
16
3 Wiktor Kubat
Porter Club
7 (5/2) 33 (20/13)
61%
16
5 Juliusz Celoch
5 (3/2) 24 (11/13)
46%
14
5 Artur Tigeros
6 (4/2) 29 (17/12)
59%
14
5 Kamil Gęsiarz
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
14
5 Marcin Kielan
6 (4/2) 30 (17/13)
57%
14
9 Dariusz Andryszkiewicz
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
12
Show more
9 Jarek Legęza
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
12
9 Marcin Dewódzki
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
12
9 Dawid Sobiech
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
12
13 Sebastian Myśliwiec
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
10
13 Michał Krawczyk
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
10
13 Mateusz Zienkiewicz
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
10
13 Wiktor Krzyżanowki
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
10
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 12 (3/9)
25%
8
17 Rakowski Michał
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
8
17 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Krzysztof Nagiel
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
8
17 Szymon Jankowski
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
8
17 Luk Dro
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
8
17 Krystian Grzesik
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Michał Grzesik
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
8
25 Michał Kutek
Porter Club
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
25 Marcin Czechowicz
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
6
25 Tomasz Szymczyk
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
6
Starts Sep 28, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Porter Cup 2020 # II edycja and Porter Club - Ranking roczny 2020
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 
2   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 18:38  Table 8
3   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Tomasz Szymczyk
Mon 18:35  Table 1
4   
Poland
Karol Zbień
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:07  Table 6
5   
Poland
Mariusz Chmielarz
Vatican
Agata Nowak
 
6   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 18:35  Table 2
7   
Poland
Luk Dro
Barbados
Michał Krawczyk
Mon 18:37  Table 7
8   
Walk Over
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
9   
Poland
Marcin Dewódzki
Walk Over
 
10   
Poland
Wiktor Krzyżanowki
Szymon Jankowski
Mon 18:36  Table 3
11   
Poland
Michał Kutek
Poland
Marcin Kielan
 
12   
Poland
Jarek Legęza
Tom Tom
Mon 18:37  Table 4
13   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Juliusz Celoch
Mon 18:37  Table 5
14   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Artur Tigeros
Mon 18:37  Table 6
15   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Michał Grzesik
Mon 19:07  Table 4
16   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 19:18  Table 8
18   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Karol Zbień
Mon 19:30  Table 6
19   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:27  Table 2
20   
Poland
Luk Dro
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:30  Table 7
21   
Poland
Marcin Dewódzki
Szymon Jankowski
R1
Mon 19:20  Table 1
22   
Poland
Marcin Kielan
Tom Tom
Mon 19:13  Table 3
23   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Artur Tigeros
Mon 19:24  Table 5
24   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:48  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Krystian Grzesik
 
26   
Poland
Tomasz Szymczyk
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:54  Table 1
27   
Vatican
Agata Nowak
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
28   
Barbados
Michał Krawczyk
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Wiktor Krzyżanowki
 
30   
Poland
Michał Kutek
Poland
Jarek Legęza
 
31   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:55  Table 6
32   
Poland
Michał Grzesik
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Mon 20:19  Table 4
34   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Artur Tigeros
Mon 20:37  Table 1
35   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Marcin Kielan
Mon 20:10  Table 3
36   
Barbados
Michał Krawczyk
Szymon Jankowski
Mon 20:02  Table 2
37   
Poland
Wiktor Krzyżanowki
Poland
Luk Dro
Mon 19:59  Table 7
38   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 20:04  Table 8
39   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:25  Table 6
40   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 20:13  Table 5

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Karol Zbień
Mon 20:37  Table 7
42   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:38  Table 6
43   
Poland
Marcin Dewódzki
Tom Tom
Mon 20:46  Table 2
44   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:54  Table 3

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Poland
Artur Tigeros
Mon 21:22  Table 1
46   
Poland
Marcin Kielan
Barbados
Michał Krawczyk
Mon 20:58  Table 8
47   
Poland
Wiktor Krzyżanowki
Poland
Jarek Legęza
Mon 21:00  Table 5
48   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 21:13  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 22:09  Table 1
50   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dawid Sobiech
Mon 21:23  Table 3
51   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Juliusz Celoch
Mon 21:44  Table 5
52   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 22:10  Table 2

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Karol Zbień
Poland
Marcin Kielan
Mon 23:04  Table 1
54   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Artur Tigeros
Mon 23:04  Table 2
55   
Tom Tom
Poland
Juliusz Celoch
Mon 23:04  Table 3
56   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Wiktor Kubat
Mon 23:04  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Karol Zbień
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:52  Table 1
58   
Tom Tom
Poland
Wiktor Kubat
Mon 23:53  Table 2

Final

Race to 4
59   
Poland
Karol Zbień
Tom Tom
Tue 00:28  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment