Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 25, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 13

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (5/0) 26 (19/7)
73%
20
2 Tom Tom
6 (4/2) 36 (18/18)
50%
18
3 Robert Kołodziej
5 (3/2) 32 (18/14)
56%
16
3 Mariusz Mrowiec
5 (4/1) 29 (18/11)
62%
16
5 Sławomir Chmielarz
Porter Club
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
14
5 Dariusz Andryszkiewicz
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
14
5 Wiktor Kubat
Porter Club
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
14
5 Marcin Czechowicz
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
14
9 Rakowski Michał
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
12
Show more
9 Artur Tigeros
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
12
9 Kamil Gęsiarz
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
12
9 Łukasz Kaczorowski
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
12
13 Jarek Legęza
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
10
13 Marcin Kleinschmidt
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
10
13 Arkadiusz Dłubała
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
10
13 Krystian Grzesik
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
10
17 Krzysztof Nagiel
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
8
17 Michał Kutek
Porter Club
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
8
17 Michał Krawczyk
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
8
17 Marek Wagner
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
8
17 Luk Dro
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
8
17 Szymon Skibiński
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
8
25 Marcin Dewódzki
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
25 Piotrek Motyl
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
Starts Nov 25, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Porter Cup 2019/2020 - ranking and Ranking EAC
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Japan
Marek Wagner
Arkadiusz Dłubała
Mon 18:32  Table 1
3   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Agata Nowak
 
4   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:34 
5   
Poland
Marcin Czechowicz
Walk Over
 
6   
Poland
Mariusz Mrowiec
Szymon Skibiński
Mon 18:51  Table 6
7   
Poland
Michał Kutek
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:57  Table 9
8   
Walk Over
Poland
Robert Kołodziej
 
9   
Tom Tom
Walk Over
 
10   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:32  Table 2
11   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 18:33  Table 3
12   
Walk Over
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
13   
Poland
Rakowski Michał
Walk Over
 
14   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 18:41  Table 5
15   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Luk Dro
Mon 18:33  Table 4
16   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Kamil Gęsiarz
Arkadiusz Dłubała
Mon 19:18  Table 1
18   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:08 
19   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:20  Table 6
20   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:33  Table 5
21   
Tom Tom
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:21  Table 2
22   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:34  Table 3
23   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 19:33  Table 9
24   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:11  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Japan
Marek Wagner
 
26   
Poland
Agata Nowak
Poland
Marcin Dewódzki
 
27   
Walk Over
Szymon Skibiński
 
28   
Poland
Michał Kutek
Walk Over
 
29   
Walk Over
Barbados
Michał Krawczyk
 
30   
Poland
Krzysztof Nagiel
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Artur Tigeros
 
32   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Japan
Marek Wagner
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:51  Table 1
34   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Rakowski Michał
 
35   
Szymon Skibiński
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:12  Table 3
36   
Poland
Michał Kutek
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:05  Table 2
37   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:33  Table 5
38   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 20:13  Table 6
39   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Piotrek Motyl
 
40   
Poland
Luk Dro
Arkadiusz Dłubała
Mon 19:51  Table 4

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:51  Table 10
42   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:43  Table 2
43   
Tom Tom
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:23  Table 4
44   
Poland
Łukasz Kaczorowski
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 20:31  Table 10

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:32  Table 9
46   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:50  Table 3
47   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:36  Table 4
48   
Poland
Artur Tigeros
Arkadiusz Dłubała
Mon 20:25  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Robert Kołodziej
Mon 21:52  Table 2
50   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 21:19  Table 3
51   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 22:08  Table 1
52   
Poland
Artur Tigeros
Tom Tom
Mon 21:17  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Sławomir Chmielarz
Tom Tom
Mon 22:41  Table 1
54   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Wiktor Kubat
Mon 22:41  Table 2
55   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:41  Table 3
56   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 22:41  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Tom Tom
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 23:34  Table 1
58   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:33  Table 2

Final

Race to 3
59   
Tom Tom
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:27  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment