Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 18 - November 19, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 12

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (5/0) 21 (15/6)
71%
20
2 Dariusz Andryszkiewicz
6 (4/2) 27 (15/12)
56%
18
3 Tom Tom
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
16
3 Marcin Kielan
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
16
5 Rakowski Michał
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
14
5 Robert Kołodziej
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
14
5 Krzysztof Nagiel
6 (4/2) 24 (13/11)
54%
14
5 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
14
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
12
Show more
9 Michał Kutek
Porter Club
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
12
9 Sebastian Myśliwiec
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
12
9 Mariusz Węgrzyński
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
12
13 Artur Tigeros
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
10
13 Marek Wagner
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
10
13 Piotrek Motyl
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
13 Krystian Grzesik
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
10
17 Jarek Legęza
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
8
17 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
8
17 Marcin Dewódzki
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
17 Marcin Czechowicz
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
8
17 Michał Krawczyk
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
8
17 Luk Dro
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
17 Dariusz Borowiecki
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
Starts Nov 18, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Porter Cup 2019/2020 - ranking and Ranking EAC
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
2   
Mariusz Węgrzyński
Barbados
Michał Krawczyk
Mon 18:34  Table 1
3   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Agata Nowak
 
4   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
5   
Poland
Marcin Czechowicz
Walk Over
 
6   
Poland
Michał Kutek
Poland
Dariusz Borowiecki
Mon 18:45  Table 6
7   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:58  Table 10
8   
Walk Over
Poland
Robert Kołodziej
 
9   
Tom Tom
Walk Over
 
10   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 18:35  Table 2
11   
Japan
Marek Wagner
Poland
Piotrek Motyl
Mon 18:35  Table 3
12   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
13   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Walk Over
 
14   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:35  Table 4
15   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Luk Dro
Mon 18:35  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Poland
Marcin Kielan
Mariusz Węgrzyński
Mon 19:31  Table 1
18   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:16  Table 5
19   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Michał Kutek
Mon 19:42  Table 6
20   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:32  Table 10
21   
Tom Tom
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:37  Table 2
22   
Japan
Marek Wagner
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:22  Table 3
23   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 19:17  Table 4
24   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:17  Table 9

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Barbados
Michał Krawczyk
 
26   
Poland
Agata Nowak
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Dariusz Borowiecki
 
28   
Poland
Marcin Dewódzki
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
30   
Poland
Piotrek Motyl
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
32   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:23  Table 9
34   
Poland
Agata Nowak
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
35   
Poland
Dariusz Borowiecki
Japan
Marek Wagner
Mon 20:09  Table 3
36   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 20:17  Table 2
37   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:08  Table 4
38   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 20:22  Table 6
39   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Artur Tigeros
Mon 20:13  Table 5
40   
Poland
Luk Dro
Mariusz Węgrzyński
Mon 20:19  Table 1

Winners qualification

Race to 3
41   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:45  Table 5
42   
Poland
Michał Kutek
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:46  Table 4
43   
Tom Tom
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:17  Table 10
44   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 20:52  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 21:02  Table 9
46   
Japan
Marek Wagner
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 21:14  Table 2
47   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Piotrek Motyl
Mon 20:59  Table 6
48   
Poland
Artur Tigeros
Mariusz Węgrzyński
Mon 20:59  Table 1

Losers qualification

Race to 3
49   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Michał Kutek
Mon 21:51  Table 4
50   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 21:58  Table 2
51   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 21:32  Table 3
52   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Rakowski Michał
Mon 21:32  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 22:36  Table 1
54   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 22:36  Table 2
55   
Tom Tom
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:36  Table 3
56   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Rakowski Michał
Mon 22:36  Table 4

Semi final

Race to 3
57   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 23:19  Table 1
58   
Tom Tom
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:41  Table 2

Final

Race to 3
59   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:08  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment