Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 12 - August 13, 2019

Porter Club # Wakacyjny Turniej

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Chmielarz
Porter Club
6 (6/0) 26 (21/5)
81%
2 Kamil Gęsiarz
7 (5/2) 33 (23/10)
70%
3 Dominik Mroziakiewicz
5 (4/1) 25 (17/8)
68%
3 Michał Zrebny
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
5 Sławomir Chmielarz
Porter Club
5 (2/3) 28 (11/17)
39%
5 Robert Kołodziej
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Krzysztof Nagiel
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
5 Wiktor Kubat
Porter Club
6 (3/3) 31 (16/15)
52%
9 Rakowski Michał
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
Show more
9 Jarek Legęza
4 (1/3) 21 (6/15)
29%
9 Marcin Kleinschmidt
3 (0/3) 15 (3/12)
20%
9 Tom Tom
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
9 Mariusz Węgrzyński
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
9 Arkadiusz Dłubała
5 (2/3) 28 (13/15)
46%
9 Luk Dro
4 (1/3) 23 (9/14)
39%
17 Krystian Grzesik
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
17 Grzegorz Strączyński
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
Starts Aug 12, 2019, 8:30 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Gęsiarz 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
2 Wiktor Kubat 4 2 0 2 11 9 2 0 0 0 0.55 2
3 Arkadiusz Dłubała 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Mariusz Węgrzyński 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
5 Krystian Grzesik 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dominik Mroziakiewicz 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 3
2 Krzysztof Nagiel 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Luk Dro 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Marcin Kleinschmidt 3 0 0 3 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Zrebny 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 2
2 Robert Kołodziej 3 2 0 1 10 9 1 0 0 0 0.526 2
3 Sławomir Chmielarz 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Rakowski Michał 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Chmielarz 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Tom Tom 3 2 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 2
3 Jarek Legęza 3 1 0 2 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
4 Agata Nowak 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Grzegorz Strączyński 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Kamil Gęsiarz
Arkadiusz Dłubała
Mon 18:43  Table 1
2-A   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:44  Table 2
3-B   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:44  Table 3
4-B   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Luk Dro
Mon 18:44  Table 4
5-C   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:44  Table 5
6-C   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Michał Zrebny
Mon 18:44  Table 6
7-D   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Agata Nowak
 
8-D   
Tom Tom
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:44  Table 9

Round 2

Race to 4
9-A   
Arkadiusz Dłubała
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:24  Table 2
10-A   
Poland
Kamil Gęsiarz
Mariusz Węgrzyński
Mon 19:18  Table 1
11-B   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Luk Dro
Mon 19:34  Table 3
12-B   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:34  Table 4
13-C   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Michał Zrebny
Mon 19:40  Table 9
14-C   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:40  Table 10
15-D   
Poland
Agata Nowak
Poland
Jarek Legęza
 
16-D   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 18:46  Table 10

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Wiktor Kubat
Mariusz Węgrzyński
Mon 20:11  Table 2
18-A   
Arkadiusz Dłubała
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:26  Table 1
19-B   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 20:09  Table 3
20-B   
Poland
Luk Dro
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:09  Table 4
21-C   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:38  Table 6
22-C   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:38  Table 10
23-D   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 19:38  Table 6
24-D   
Poland
Agata Nowak
Tom Tom
 

Round 4

Race to 4
25-A   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Krystian Grzesik
Mon 21:14  Table 1
26-A   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:49  Table 2
27-D   
Poland
Grzegorz Strączyński
Tom Tom
Mon 20:46  Table 5
28-D   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:02  Table 4

Round 5

Race to 4
29-A   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:42  Table 1
30-A   
Mariusz Węgrzyński
Arkadiusz Dłubała
Mon 21:52  Table 1
31-D   
Tom Tom
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:40  Table 5
32-D   
Poland
Grzegorz Strączyński
Poland
Agata Nowak
 

Last sixteen

Race to 4
33   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
34   
Arkadiusz Dłubała
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 22:30  Table 1
35   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Luk Dro
Mon 22:30  Table 2
36   
Mariusz Węgrzyński
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
37   
Poland
Michał Zrebny
Group D no 4
 
38   
Poland
Sławomir Chmielarz
Tom Tom
Mon 22:30  Table 3
39   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:30  Table 4
40   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Quarter final

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 23:12  Table 1
42   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 23:10  Table 2
43   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 23:40  Table 3
44   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:51 

Semi final

Race to 4
45   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 23:55  Table 1
46   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:42 

Final

Race to 4
47   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment