Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 29, 2019

Porter Club # Wakacyjny Turniej

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dariusz Andryszkiewicz
8 (8/0) 40 (29/11)
73%
100
2 Mariusz Chmielarz
Porter Club
8 (6/2) 44 (29/15)
66%
87
3 Rakowski Michał
7 (6/1) 32 (21/11)
66%
74
3 Bartlomiej Gaworski
7 (5/2) 38 (21/17)
55%
74
5 Robert Kołodziej
6 (4/2) 29 (17/12)
59%
61
5 Jarek Legęza
6 (3/3) 36 (19/17)
53%
61
5 Michał Kutek
Porter Club
6 (3/3) 32 (17/15)
53%
61
5 Dawid Sobiech
6 (3/3) 31 (13/18)
42%
61
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
49
Show more
9 Piotr Motyl
5 (3/2) 25 (16/9)
64%
49
9 Sebastian Myśliwiec
5 (2/3) 31 (14/17)
45%
49
9 Wiktor Kubat
Porter Club
5 (2/3) 25 (13/12)
52%
49
9 Arkadiusz Dłubała
5 (2/3) 22 (9/13)
41%
49
9 Artur Kulig
5 (1/4) 24 (9/15)
38%
49
9 Tomasz Kaliszewski
5 (1/4) 22 (9/13)
41%
49
9 Luk Dro
5 (2/3) 25 (12/13)
48%
49
17 Marcin Kleinschmidt
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
29
17 Agata Nowak
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
29
17 Krystian Grzesik
4 (1/3) 21 (7/14)
33%
29
17 Michał Grzesik
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
29
Starts Jul 29, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Round robin (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Andryszkiewicz 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 Piotr Motyl 4 3 0 1 14 5 9 0 0 0 0.737 3
3 Dawid Sobiech 4 2 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 2
4 Artur Kulig 4 1 0 3 9 14 -5 0 0 0 0.391 1
5 Michał Grzesik 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rakowski Michał 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Sławomir Chmielarz 4 3 0 1 12 6 6 0 0 0 0.667 3
3 Michał Kutek 4 2 0 2 11 9 2 0 0 0 0.55 2
4 Tomasz Kaliszewski 4 1 0 3 9 12 -3 0 0 0 0.429 1
5 Agata Nowak 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bartlomiej Gaworski 4 3 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 3
2 Mariusz Chmielarz 4 3 0 1 14 7 7 0 0 0 0.667 3
3 Jarek Legęza 4 2 0 2 13 11 2 0 0 0 0.542 2
4 Luk Dro 4 2 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 2
5 Marcin Kleinschmidt 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robert Kołodziej 4 3 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 3
2 Wiktor Kubat 4 2 0 2 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Sebastian Myśliwiec 4 2 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 2
4 Arkadiusz Dłubała 4 2 0 2 9 12 -3 0 0 0 0.429 2
5 Krystian Grzesik 4 1 0 3 7 14 -7 0 0 0 0.333 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Michał Grzesik
Mon 18:34  Table 1
2-A   
Piotr Motyl
Artur Kulig
Mon 19:33  Table 1
3-B   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Agata Nowak
Mon 18:34 
4-B   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Michał Kutek
Mon 18:51  Table 9
5-C   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:34  Table 2
6-C   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:34  Table 3
7-D   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 18:34  Table 4
8-D   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:34  Table 5

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Michał Grzesik
Artur Kulig
Mon 19:03  Table 1
10-A   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:37  Table 1
11-B   
Poland
Agata Nowak
Poland
Michał Kutek
Mon 19:04 
12-B   
Poland
Sławomir Chmielarz
Tomasz Kaliszewski
Mon 18:35  Table 6
13-C   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:46  Table 2
14-C   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Luk Dro
Mon 19:04  Table 2
15-D   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:26  Table 5
16-D   
Poland
Robert Kołodziej
Arkadiusz Dłubała
Mon 19:24  Table 4

Round 3

Race to 4
17-A   
Artur Kulig
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:50  Table 1
18-A   
Poland
Michał Grzesik
Piotr Motyl
Mon 20:29  Table 10
19-B   
Poland
Michał Kutek
Tomasz Kaliszewski
Mon 19:29  Table 6
20-B   
Poland
Agata Nowak
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:05 
21-C   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Luk Dro
Mon 19:35  Table 2
22-C   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 19:13  Table 3
23-D   
Poland
Wiktor Kubat
Arkadiusz Dłubała
Mon 19:01  Table 5
24-D   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:36  Table 4

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Piotr Motyl
Mon 18:56  Table 10
26-A   
Artur Kulig
Poland
Dawid Sobiech
Mon 20:02  Table 1
27-B   
Tomasz Kaliszewski
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:09  Table 5
28-B   
Poland
Michał Kutek
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:09  Table 6
29-C   
Poland
Luk Dro
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 20:47  Table 3
30-C   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:10  Table 2
31-D   
Arkadiusz Dłubała
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:01  Table 4
32-D   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:17  Table 9

Round 5

Race to 4
33-A   
Piotr Motyl
Poland
Dawid Sobiech
Mon 21:05  Table 5
34-A   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Michał Grzesik
Mon 19:37  Table 10
35-B   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:35  Table 9
36-B   
Tomasz Kaliszewski
Poland
Agata Nowak
Mon 19:06 
37-C   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:53  Table 3
38-C   
Poland
Luk Dro
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:14  Table 2
39-D   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Robert Kołodziej
Mon 21:26  Table 6
40-D   
Arkadiusz Dłubała
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 21:14  Table 4

Last sixteen

Race to 4
41   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Tomasz Kaliszewski
 
42   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 22:04  Table 1
43   
Piotr Motyl
Poland
Michał Kutek
Mon 22:04  Table 2
44   
Artur Kulig
Poland
Rakowski Michał
 
45   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Arkadiusz Dłubała
 
46   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Wiktor Kubat
Mon 22:04  Table 3
47   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 22:04  Table 4
48   
Poland
Luk Dro
Poland
Robert Kołodziej
 

Quarter final

Race to 4
49   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Dawid Sobiech
Mon 22:49  Table 1
50   
Poland
Michał Kutek
Poland
Rakowski Michał
Mon 22:35  Table 2
51   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:37  Table 3
52   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 22:35  Table 4

Semi final

Race to 4
53   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Rakowski Michał
Mon 23:17  Table 1
54   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:20  Table 2

Final

Race to 4
55   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment