Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2023

Pool-liga 4 Midt PL1199

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
6 (6/0) 41 (30/11)
73%
100
2 Tasos Mertzanis
Trondheim BK
6 (5/1) 45 (28/17)
62%
87
3 Reidar Schive-Berg
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 38 (24/14)
63%
77
3 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
5 (4/1) 34 (22/12)
65%
77
5 Henrik Flatås
Trondheim BK
4 (3/1) 21 (16/5)
76%
64
5 Karl Magnus Næss
Trondheim BK
6 (4/2) 43 (21/22)
49%
64
5 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
64
5 Erlend Fagermo
Trondheim BK
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
64
9 Marius Falch Fiveltun
Trondheim BK
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
44
Show more
9 Øystein Asklund
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
44
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
4 (2/2) 28 (12/16)
43%
44
9 Lorentz Egil Kyllo
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 19 (13/6)
68%
44
9 Per Sæther
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
44
9 Jan Robert Juberg
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
44
9 John Myhre
Biljard1 Trondheim
5 (3/2) 38 (20/18)
53%
44
9 Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
44
17 Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
16
17 Edvard Ringen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
16
17 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
16
17 Bjørn Inge Dahlø
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
16
17 Terje Hagen
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
16
17 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
16
17 Terje Thorsø
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
16
17 Roger Bøkseth
Stoppball Nidaros BK
2 (1/1) 14 (5/9)
36%
16
25 Mona Kleveland
Trondheim BK
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
13
25 Frank Rishaug
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
13
25 Kristin Nordskag
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Beate Bøkseth
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
13
25 Jørgen Blomseth
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Kjetil Martinussen
Biljard1 Trondheim
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13
25 Ingar Stenhaug
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
13
33 Frank Otto Dahlø
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
10
Entry deadline Jan 11, 2023, 5:59 PM (local time)
Starts Jan 14, 2023, 9:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (33 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Stoppball Nidaros BK
More info
Velkommen til PL 1199 på K2 lørdag 14. januar. Vi bruker B1 sine bord ved flere enn 24 deltagere.

Oppstart lørdag kl 09.30.

Salg av kiosk, påsmurt gjennom dagen. Salg av middag.

Hjertelig velkommen.

Turneringsleder vil bli Even Wærnes

even_w_94@hotmail.com
Tlf +47 404 98 698

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
John Myhre
Karl Magnus Næss
Sat 09:28  Table 1 BT
2   
Ingar Stenhaug
Walk Over
 
3   
Walk Over
Øystein Asklund
 
4   
Jørgen Blomseth
Walk Over
 
5   
Walk Over
Beate Bøkseth
 
6   
Edvard Ringen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
 
8   
Bjørn Inge Dahlø
Walk Over
 
9   
Walk Over
Terje Hagen
 
10   
Lorentz Egil Kyllo
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kjetil Martinussen
 
12   
Jan Robert Juberg
Walk Over
 
13   
Walk Over
Frank Rishaug
 
14   
Per Sæther
Walk Over
 
15   
Walk Over
Kristin Nordskag
 
16   
Frank otto Dahlø
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Jahn Marius Wærnes
Karl Magnus Næss
Sat 11:26  Table 1 KI
18   
Ingar Stenhaug
Tasos Mertzanis
Sat 09:28  Table 8 KI
19   
Roger Bøkseth
Øystein Asklund
Sat 09:28  Table 7 KI
20   
Jørgen Blomseth
John-Ivar Rubach
Sat 09:28  Table 4 KI
21   
Henrik Flatås
Beate Bøkseth
Sat 09:28  Table 3 BT
22   
Edvard Ringen
Terje Thorsø
Sat 09:29  Table 3 KI
23   
Kim Owe Elverum
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Sat 09:29  Table 6 KI
24   
Bjørn Inge Dahlø
Knut Isaksen
Sat 09:29  Table 4 BT
25   
Marius Falch Fiveltun
Terje Hagen
Sat 09:40  Table 1 KI
26   
Lorentz Egil Kyllo
R1
Mona Kleveland
Sat 09:29  Table 5 KI
27   
Erlend Fagermo
Kjetil Martinussen
Sat 09:29  Table 2 BT
28   
Jan Robert Juberg
Morten Rakfjord
R1
Sat 10:12  Table 4 BT
29   
Lars Petter Løkken
Frank Rishaug
Sat 09:48  Table 1 KI
30   
Per Sæther
Øyvind Fredheim
Sat 10:14  Table 6 KI
31   
Gunnar Aronsen
Kristin Nordskag
Sat 10:18  Table 7 KI
32   
Frank otto Dahlø
Reidar Schive-Berg
Sat 09:29  Table 2 KI

Loser round 1

Race to 5
33   
John Myhre
Frank otto Dahlø
Sat 11:26  Table 8 KI
34   
Walk Over
Kristin Nordskag
 
35   
Walk Over
Øyvind Fredheim
 
36   
Walk Over
Frank Rishaug
 
37   
Walk Over
Jan Robert Juberg
 
38   
Walk Over
Kjetil Martinussen
 
39   
Walk Over
Mona Kleveland
 
40   
Walk Over
Marius Falch Fiveltun
 
41   
Walk Over
Bjørn Inge Dahlø
 
42   
Walk Over
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
 
43   
Walk Over
Terje Thorsø
 
44   
Walk Over
Beate Bøkseth
 
45   
Walk Over
Jørgen Blomseth
 
46   
Walk Over
Roger Bøkseth
 
47   
Walk Over
Ingar Stenhaug
 
48   
Walk Over
Karl Magnus Næss
 

Winners qualification

Race to 5
49   
Jahn Marius Wærnes
Tasos Mertzanis
Sat 12:20  Table 4 KI
50   
Øystein Asklund
R1
John-Ivar Rubach
Sat 10:30  Table 4 KI
51   
Henrik Flatås
Edvard Ringen
Sat 10:30  Table 3 KI
52   
Kim Owe Elverum
Knut Isaksen
R1
Sat 10:23  Table 3 BT
53   
Terje Hagen
Lorentz Egil Kyllo
R1
Sat 10:37  Table 5 KI
54   
Erlend Fagermo
Morten Rakfjord
Sat 11:41  Table 4 BT
55   
Lars Petter Løkken
Per Sæther
Sat 11:25  Table 6 KI
56   
Gunnar Aronsen
Reidar Schive-Berg
Sat 11:53  Table 7 KI

Loser round 2

Race to 5
57   
John Myhre
Kristin Nordskag
Sat 13:00  Table 8 KI
58   
Øyvind Fredheim
Frank Rishaug
Sat 11:26  Table 1 BT
59   
Jan Robert Juberg
Kjetil Martinussen
Sat 11:43  Table 3 KI
60   
Mona Kleveland
Marius Falch Fiveltun
Sat 11:18  Table 3 BT
61   
Bjørn Inge Dahlø
R-1
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Sat 11:16  Table 5 KI
62   
Terje Thorsø
Beate Bøkseth
Sat 11:16  Table 2 KI
63   
Jørgen Blomseth
Roger Bøkseth
Sat 11:17  Table 2 BT
64   
Ingar Stenhaug
Karl Magnus Næss
Sat 12:19  Table 1 KI

Losers qualification

Race to 5
65   
John Myhre
Kim Owe Elverum
Sat 14:10  Table 8 KI
66   
Øyvind Fredheim
Edvard Ringen
Sat 12:50  Table 2 KI
67   
Jan Robert Juberg
John-Ivar Rubach
Sat 12:32  Table 5 KI
68   
Marius Falch Fiveltun
Jahn Marius Wærnes
Sat 13:26  Table 4 KI
69   
Bjørn Inge Dahlø
Gunnar Aronsen
Sat 12:53  Table 7 KI
70   
Terje Thorsø
Per Sæther
Sat 12:36  Table 3 KI
71   
Roger Bøkseth
Erlend Fagermo
Sat 13:30  Table 6 KI
72   
Karl Magnus Næss
Terje Hagen
Sat 13:49  Table 1 KI

Last sixteen

Race to 5
73   
Tasos Mertzanis
Per Sæther
Sat 15:48  Table 1 KI
74   
Øystein Asklund
Erlend Fagermo
Sat 15:48  Table 2 KI
75   
Henrik Flatås
Øyvind Fredheim
Sat 15:48  Table 3 KI
76   
Knut Isaksen
Jan Robert Juberg
Sat 15:48  Table 4 KI
77   
Lorentz Egil Kyllo
Karl Magnus Næss
Sat 15:48  Table 5 KI
78   
Morten Rakfjord
R1
Gunnar Aronsen
Sat 15:48  Table 6 KI
79   
Lars Petter Løkken
John Myhre
Sat 15:48  Table 7 KI
80   
Reidar Schive-Berg
Marius Falch Fiveltun
Sat 15:48  Table 8 KI

Quarter final

Race to 5
81   
Tasos Mertzanis
Erlend Fagermo
Sat 17:19  Table 1 KI
82   
Henrik Flatås
Knut Isaksen
Sat 17:01  Table 3 KI
83   
Karl Magnus Næss
Morten Rakfjord
R1
Sat 17:05  Table 4 KI
84   
Lars Petter Løkken
Reidar Schive-Berg
Sat 16:44  Table 2 KI

Semi final

Race to 5
85   
Tasos Mertzanis
Knut Isaksen
Sat 18:31  Table 1 KI
86   
Morten Rakfjord
Reidar Schive-Berg
Sat 18:00  Table 2 KI

Final

Race to 5
87   
Tasos Mertzanis
Morten Rakfjord
Sat 19:37  Table 1 KI

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer