Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17, 2021

Pool-liga 3 Midt PL1200

Straightpool

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameHighest breakAvg Points
1 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
100, 90, 41, 38, 21 12.886 100
2 Espen M. Andersen
Trondheim BK
32, 26, 25, 21 5.608 87
3 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
78, 30, 23 10.714 77
3 Line Kjørsvik
Stoppball Nidaros BK
52, 27, 26 5.803 77
5 Espen Eriksen
Trondheim BK
23, 13, 6 2.863 64
5 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
36, 28, 27 5.623 64
7 Henrik Flatås
Trondheim BK
10, 7, 7 2.760 54
7 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
13, 13, 7 2.679 54
9 Christel Hanah Johnsen
Storgata BK
8, 4, 4 2.215 44
9 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
0 44
Entry deadline Oct 13, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 17, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 100
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
TBK ønsker velkommen til pool liga 3 midt.
Vi kjører hele turneringen på Søndag.
Alle kan delta på denne!

Vel møtt

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Espen M. Andersen 4 4 0 0 400 32 78 5.128 4
2 Mats Brujordet Schjetne 4 3 0 1 367 90 36 10.194 3
3 Knut Inge Røstvold 4 2 0 2 298 36 53 5.623 2
4 Henrik Flatås 4 1 0 3 207 10 75 2.760 1
5 Christel Hanah Johnsen 4 0 0 4 175 8 79 2.215 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Ronny Oldervik 3 3 0 0 300 78 28 10.714 3
2 Line Kjørsvik 3 2 0 1 268 52 44 6.091 2
3 Espen Eriksen 3 1 0 2 146 23 51 2.863 1
4 Knut Isaksen 3 0 0 3 142 13 53 2.679 0
5 Even Letnes Wærnes 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 100
1-A   
Mats Brujordet Schjetne
Espen M. Andersen
Sun 09:49 
2-A   
Knut Inge Røstvold
Christel Hanah Johnsen
Sun 09:49 
3-B   
Ronny Oldervik
Espen Eriksen
Sun 09:49 
4-B   
Even Letnes Wærnes
Line Kjørsvik
Sun 09:49 

Round 2

Race to 100
5-A   
Espen M. Andersen
Christel Hanah Johnsen
Sun 16:02 
6-A   
Mats Brujordet Schjetne
Henrik Flatås
Sun 16:02 
7-B   
Espen Eriksen
Line Kjørsvik
Sun 13:40 
8-B   
Ronny Oldervik
Knut Isaksen
Sun 13:41 

Round 3

Race to 100
9-A   
Christel Hanah Johnsen
Henrik Flatås
Sun 11:29 
10-A   
Espen M. Andersen
Knut Inge Røstvold
Sun 11:29 
11-B   
Line Kjørsvik
Knut Isaksen
Sun 15:52 
12-B   
Espen Eriksen
Even Letnes Wærnes
Sun 11:30 

Round 4

Race to 100
13-A   
Henrik Flatås
Knut Inge Røstvold
Sun 13:40 
14-A   
Christel Hanah Johnsen
Mats Brujordet Schjetne
Sun 13:40 
15-B   
Knut Isaksen
Even Letnes Wærnes
Sun 13:00 
16-B   
Line Kjørsvik
Ronny Oldervik
Sun 11:56 

Round 5

Race to 100
17-A   
Knut Inge Røstvold
Mats Brujordet Schjetne
Sun 15:52 
18-A   
Henrik Flatås
Espen M. Andersen
Sun 15:52 
19-B   
Even Letnes Wærnes
Ronny Oldervik
Sun 14:30 
20-B   
Knut Isaksen
Espen Eriksen
Sun 11:30 

Semi final

Race to 100
21   
Espen M. Andersen
Line Kjørsvik
Sun 17:30 
22   
Mats Brujordet Schjetne
Ronny Oldervik
Sun 17:30 

Final

Race to 100
23   
Espen M. Andersen
Mats Brujordet Schjetne
Sun 19:13 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer