Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25, 2022

Pool-liga 2 Midt PL1200

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
5 (5/0) 33 (30/3)
91%
100
2 Espen M. Andersen
Trondheim BK
6 (4/2) 53 (31/22)
58%
87
3 Even Letnes Wærnes
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 36 (25/11)
69%
77
3 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
77
5 Henrik Flatås
Trondheim BK
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
64
5 Roger Lysholm
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 35 (19/16)
54%
64
5 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 31 (12/19)
39%
64
5 Erlend Fagermo
Trondheim BK
3 (1/2) 21 (6/15)
29%
64
9 Are Lorentsen
Trondheim BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
44
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
44
9 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
44
9 Tommy Eggen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
44
13 Marius Falch Fiveltun
Trondheim BK
3 (0/3) 29 (11/18)
38%
28
13 Anders Nordli
Biljard1 Trondheim
3 (0/3) 30 (12/18)
40%
28
9991 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
28
Entry deadline Sep 21, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 25, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (15 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Biljard1 Trondheim
Contact Anders Nordli (annordli@gmail.com, 45061530)
More info
Biljard1 ønsker velkommen til PL1200 i 10 ball.

Frokost serveres fra kl 0900.

Velkommen :)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Vegar Kristiansen 2 2 0 0 12 0 12 1 0 0 1 2
2 Erlend Fagermo 2 1 0 1 6 9 -3 1 0 0 0.4 1
3 Are Lorentsen 2 0 0 2 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Even Letnes Wærnes 3 3 0 0 18 5 13 0 0 0 0.783 3
2 Knut Isaksen 3 2 0 1 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
3 Gunnar Aronsen 3 1 0 2 11 17 -6 0 0 0 0.393 1
4 Anders Nordli 3 0 0 3 12 18 -6 0 0 0 0.4 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Roger Lysholm 3 3 0 0 18 10 8 0 0 0 0.643 3
2 Espen M. Andersen 3 2 0 1 17 11 6 1 0 0 0.607 2
3 Tommy Eggen 3 1 0 2 10 17 -7 0 0 0 0.37 1
4 Marius Falch Fiveltun 3 0 0 3 11 18 -7 0 0 0 0.379 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Henrik Flatås 2 2 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 2
2 Knut Inge Røstvold 2 1 0 1 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
3 John-Ivar Rubach 2 0 0 2 6 12 -6 0 0 0 0.333 0
4 Kim Owe Elverum 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Vegar Kristiansen
R1
Erlend Fagermo
Sun 09:53  Table 1 KI
2-B   
Even Letnes Wærnes
Anders Nordli
Sun 09:53  Table 2 KI
3-B   
Gunnar Aronsen
Knut Isaksen
Sun 09:53  Table 3 KI
4-C   
Roger Lysholm
Tommy Eggen
Sun 09:53  Table 1 BT
5-C   
Marius Falch Fiveltun
Espen M. Andersen
Sun 09:53  Table 2 BT
6-D   
Knut Inge Røstvold
Henrik Flatås
Sun 09:54  Table 3 BT
7-D   
Kim Owe Elverum
John-Ivar Rubach
Sun 10:00  Table 4 BT

Round 2

Race to 6
8-A   
Erlend Fagermo
R1
Are Lorentsen
Sun 11:44  Table 1 KI
9-B   
Even Letnes Wærnes
Knut Isaksen
Sun 10:52  Table 2 KI
10-B   
Anders Nordli
Gunnar Aronsen
Sun 10:52  Table 3 KI
11-C   
Roger Lysholm
Espen M. Andersen
Sun 11:13  Table 4 BT
12-C   
Tommy Eggen
Marius Falch Fiveltun
Sun 11:13  Table 2 BT
13-D   
Knut Inge Røstvold
John-Ivar Rubach
Sun 11:16  Table 1 BT
14-D   
Henrik Flatås
Kim Owe Elverum
Sun 11:30 

Round 3

Race to 6
15-A   
Are Lorentsen
Vegar Kristiansen
Sun 10:47  Table 1 KI
16-B   
Even Letnes Wærnes
Gunnar Aronsen
Sun 12:13  Table 3 KI
17-B   
Knut Isaksen
Anders Nordli
Sun 12:14  Table 2 KI
18-C   
Roger Lysholm
Marius Falch Fiveltun
Sun 12:37  Table 4 BT
19-C   
Espen M. Andersen
R1
Tommy Eggen
Sun 12:37  Table 3 BT
20-D   
Knut Inge Røstvold
Kim Owe Elverum
Sun 13:00 
21-D   
John-Ivar Rubach
Henrik Flatås
Sun 12:37  Table 2 BT

Quarter final

Race to 6
22   
Vegar Kristiansen
Knut Isaksen
Sun 14:07  Table 4 BT
23   
Erlend Fagermo
Even Letnes Wærnes
Sun 14:07  Table 3 BT
24   
Roger Lysholm
Knut Inge Røstvold
Sun 14:07  Table 2 BT
25   
Espen M. Andersen
Henrik Flatås
Sun 14:07  Table 1 BT

Semi final

Race to 6
26   
Vegar Kristiansen
Even Letnes Wærnes
Sun 15:06  Table 2 BT
27   
Knut Inge Røstvold
Espen M. Andersen
Sun 15:06  Table 4 BT

Final

Race to 6
28   
Vegar Kristiansen
Espen M. Andersen
Sun 16:17  Table 2 BT

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer