Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 27, 2022

Pool-liga 1 Vest PL1199

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
7 (6/1) 58 (38/20)
66%
100
2 Bojan Đikić
Os Biljard og Snookerklubb
7 (5/2) 57 (36/21)
63%
87
3 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
77
3 Mona Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 30 (21/9)
70%
77
5 Paul Townsend
Feios IL-BG
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
64
5 Robert Gelin Rysjedal
Os Biljard og Snookerklubb
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
64
5 Helge Høvding
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 31 (12/19)
39%
64
5 Daniel Fenne
Os Biljard og Snookerklubb
6 (4/2) 42 (23/19)
55%
64
9 Edvin Eri Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
44
Show more
9 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
44
9 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
44
9 Martin Hatløy Engdal
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
44
13 Roger Daniel Helland
Herøy BK
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
28
13 Stig Hellebust
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
28
13 Daniel Høvding Øvreeide
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
28
13 Robert Lepsøe
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
28
17 Camilla Jensen Øvereng
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
16
17 Tanja Kvellestad Akse
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
16
17 Michael Olderøy
Herøy BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Richard Sivertsen
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Armanas Tiskus
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
16
Entry deadline Aug 24, 2022, 7:30 PM (local time)
Starts Aug 27, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Hyllestad IL, BG
Contact Gard Eiken Flage (gard.eiken.flage@gmail.com, 94846885) and Jan Erik Hatlem (Jan_Erik_Hatlem@hotmail.com, 41671699)
More info
Ønsker velkommen til årets første 1199, vi har som mål å gjere ferdig turneringa på lørdagen slik at folk som ønsker det kan komme seg heim igjen.
Vell møtt til ny sesong

Første runde starter kl 10.00 og me tar sikte mot å starte Finalen ca kl 18.00
begynner med 5 i distanse og øker i vinnerkvalik til 6.
Vell møtt

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Tanja Kvellestad Akse
Armanas Tiskus
Sat 09:34  Table 3
2   
Roger Daniel Helland
Walk Over
 
3   
Daniel Høvding Øvreeide
Stig Hellebust
Sat 09:46  Table 2
4   
Daniel Fenne
R1
Michael Olderøy
Sat 09:47  Table 7
5   
Camilla Jensen Øvereng
Martin Hatløy Engdal
Sat 09:47  Table 8
6   
Richard Sivertsen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Helge Høvding
 
8   
Robert Lepsøe
Bojan Đikić
Sat 09:47  Table 5

Winner round 1

Race to 5
9   
Edvin Eri Pettersen
Armanas Tiskus
Sat 11:01  Table 1
10   
Roger Daniel Helland
Mona Lundetræ
Sat 11:01  Table 2
11   
Astrid Eiken Flage
Stig Hellebust
Sat 11:01  Table 3
12   
Daniel Fenne
Paul Townsend
Sat 11:01  Table 4
13   
Jarle Tonning Hatløy
Martin Hatløy Engdal
Sat 11:01  Table 5
14   
Richard Sivertsen
Kim Ronny Nygård
Sat 11:01  Table 6
15   
Gjermund Flage
Helge Høvding
Sat 11:01  Table 7
16   
Robert Lepsøe
Robert Gelin Rysjedal
Sat 11:01  Table 8

Loser round 1

Race to 5
17   
Tanja Kvellestad Akse
Robert Lepsøe
Sat 12:06  Table 6
18   
Walk Over
Helge Høvding
 
19   
Daniel Høvding Øvreeide
Richard Sivertsen
Sat 12:06  Table 4
20   
Michael Olderøy
Jarle Tonning Hatløy
Sat 12:06  Table 2
21   
Camilla Jensen Øvereng
Daniel Fenne
Sat 12:07  Table 5
22   
Walk Over
Stig Hellebust
 
23   
Walk Over
Roger Daniel Helland
 
24   
Bojan Đikić
Armanas Tiskus
Sat 12:23  Table 3

Loser round 2

Race to 5
25   
Robert Lepsøe
Helge Høvding
Sat 13:07  Table 6
26   
Daniel Høvding Øvreeide
Jarle Tonning Hatløy
Sat 13:33  Table 3
27   
Daniel Fenne
Stig Hellebust
Sat 13:33  Table 4
28   
Roger Daniel Helland
Bojan Đikić
Sat 13:33  Table 5

Winners qualification

Race to 6
29   
Edvin Eri Pettersen
Mona Lundetræ
Sat 13:06  Table 1
30   
Astrid Eiken Flage
Paul Townsend
Sat 13:06  Table 2
31   
Martin Hatløy Engdal
Kim Ronny Nygård
Sat 13:06  Table 8
32   
Gjermund Flage
Robert Gelin Rysjedal
Sat 13:06  Table 7

Losers qualification

Race to 6
33   
Helge Høvding
Astrid Eiken Flage
Sat 14:27  Table 1
34   
Jarle Tonning Hatløy
Edvin Eri Pettersen
Sat 14:15  Table 6
35   
Daniel Fenne
Gjermund Flage
Sat 14:27  Table 3
36   
Bojan Đikić
Martin Hatløy Engdal
Sat 14:27  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Mona Lundetræ
Helge Høvding
Sat 15:48  Table 1
38   
Paul Townsend
Jarle Tonning Hatløy
Sat 15:48  Table 2
39   
Kim Ronny Nygård
Daniel Fenne
Sat 15:48  Table 3
40   
Robert Gelin Rysjedal
Bojan Đikić
Sat 15:48  Table 4

Semi final

Race to 6
41   
Mona Lundetræ
Jarle Tonning Hatløy
Sat 16:55  Table 3
42   
Kim Ronny Nygård
Bojan Đikić
Sat 16:55  Table 4

Final

Race to 6
43   
Jarle Tonning Hatløy
Bojan Đikić
Sat 18:12  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer